Програма і методи дослідження впливу інтернет на навчання та наукове спілкування учнівської молоді

Нова педагогіка » Інтернет як засіб наукового та навчального спілкування » Програма і методи дослідження впливу інтернет на навчання та наукове спілкування учнівської молоді

Сторінка 4

Взаємне знайомство: Для цього надається завдання написати та роздрукуавати на принтері свої імена в такій формі, в якій Ви би хотіли, щоб до Вас звертались. Придумайте свій девіз та кредо, можна використовувати відомі строки.( Всім буде надана можливість приєднати карточку зі своїм ім’ям та девізом до одягу).

Учням пропонуються до уваги види та методи мережевого спілкування:

Чати (Chat - “балачки” у реальному часі);

ICQ;

Електронна пошта;

Тематичні форуми, телеконференції.

Алгоритми, методи пошуку потрібної корисної інформації у мережі Інтернет, надаються адреси каталогів, пошукових серверів, пошукових машин.

Показ форм та видів Інтернет-комунікації проводиться, застосовуючи мультимедіа-екран, проектор.

Оскільки в наявності є 5 комп’ютерів, з’єднаних в локальну мережу, для проведення, подальшого знайомства та аналізу пробного спілкування у програмі ЧАТ – розбиваємо групу на 5 команд (по 14 учнів).

За попереднім погодженням, після “відкритого спілкування” сайти-файли чатів виводимо на великий мультимедіа-екран для коментарів та аналітичного обговорення. (До початку спілкування у чаті домовляємось, що не будемо використовувати ненормативну лексику, образи тощо).

Після приблизно 20-30 хвилинного віртуального спілкування всі – і учасники і глядачі мають змогу проглянути ці діалоги – полілоги – аналізувати і коментувати їх.

Ведучий: Так що? Яке це спілкування? Охарактеризуємо його: Цікаве? – ні. Компетентна комунікація? – ні. Творча? – ні. Пізнавальна? – ні. Що ж робити? - Працювати над собою. Підвищувати свій пізнавальний та комунікативний рівень Жити згідно девізу: “День, в який я нічого не пізнав – втрачений день. Треба так багато дізнатися, а в нас так мало на це часу!” (Альберт Енштейн) .

Далі- дискусії по темі.

Заняття 3.

(“Мозковий штурм”)

Тема: Інтелектуальна гра Брейн-Ринг (з використанням підказок з бази даних Інтернету).

Мета: Підвищення соціального інтелекту, ерудиції, активізація міри особистісних можливостей, сприяння усвідомленню процесу самовдосконалення. Підвищення інформаційної культури користувачів Інтернету – вміння оперативно знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет-формування, вміння оперативного пошуку, фільтрування, диференціювання потрібної інформації.

Група розбивається на 2 підгрупи.

Одна – 35 учнів – розбивається на 5 команд (по 7 осіб).

Інша – 35 – глядачі і вболівальники (потім- групи міняються місцями).

Кожна з 5 команд має у своєму арсеналі комп’ютер, під’єднаний до мережі Інтернет.

За кожну правильну відповідь – 5 балів.

Ведучий оголошує запитання типу:

Назвіть висоту піраміди Хеопса?

Масу Землі та Венери?

У якому році було вперше створено телефон?

Назвіть 5 найвідоміших гетьманів України?

Назвіть 4 опери Ріхарда Вагнера?

Довжина та висота Великої китайської стіни?

У якому році народився А. Ейнштейн?

Відстань до Місяця?

Закон Бойля-Маріотта?

Рік народження Івана Франка?

Автор та лібретто балету “Лускунчик”?

Відомі полотна Пабло Пікассо?

Озера України?

Питома вага золота?

Кількість японських ієроглифів?

І таке інше .( всього-50 питань). (Див. Додаток Д).

Заняття 4-5.

Тема: Знайомство з шедеврами світового живопису.

Мета: 1.Формування ціннісно-смислової сфери, підвищення соціального інтелекту, культури, ерудованості, інформаційної культури, ознайомлення із духовним надбанням людства, підвищення рівня психологічної культури, засвоєння духовних загальнолюдських цінностей, забезпечення змістовного спілкування, компенентності комунікації, оволодіння пошуком в мережі Інтернет різнопланової корисної інформації.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Лінгводидактичні засади розвитку зв’язного мовлення
Процес становлення мовної особистості починається з дитинства. Коли учень іде до школи, він звертає увагу на мовлення учителя, наслідує його. Кваліфікований педагог на своєму прикладі повин ...

Електромагнітна індукція. Досліди Фарадея
Мета уроку: познайомити учнів із явищем електромагнітної індукції; показати значення цього явища для фізики й техніки;формувати вміння розв’язувати задачі. Тип уроку: урок вивчення нового м ...

Обов'язковість комунікативно-ігрового методу на початковому етапі навчання іноземній мові
Як уже відомо з вище сказаного, найдоцільніше розпочинати вивчати іноземну мову в молодшому віці, тобто в початковій школі, що й роблять зараз в загальноосвітніх школах. Перенесення початку ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net