Функції Інтернету як фактора актуалізації комунікативного потенціалу особистості

Нова педагогіка » Інтернет як засіб наукового та навчального спілкування » Функції Інтернету як фактора актуалізації комунікативного потенціалу особистості

Сторінка 2

На третьому рівні взаємодіють: а) герой чи ведучий телепередачі, які мають професійно високі якості; когнітивно-комунікативний стиль діяльності; б) глядач (як конкретний індивід), що має індивідуальні особливості сприйняття і розуміння мети і змісту передачі, характеру «контакту» з героями передачі, ставлення до авторів передачі.

Висновок про підвищення рівня спілкування в КМ пояснюється явищами соціального і психологічного характеру. Встановлений дослідниками комунікативний дефіцит у сучасному суспільстві зумовлений ростом психологічної роз'єднаності людей в урбаністичному і технічно орієнтованому середовищі. Як відзначено рядом авторів, психологічним наслідком цих процесів є почуття роз'єднаності, самотності, психологічної ізоляції. КМ-комунікація заповнює порожнечу, що утворилася.

Перш ніж продовжити аналіз комунікативних процесів у Мережі, зупинимось на розумінні мережевих комунікацій. У своїй праці А. Жичкіна виділяє такі форми спілкування в Інтернеті: телеконференція, ЧАТ (CHAT) (мається на увазі IRC (Internet Relay Chat)), MUDs і листування електронною поштою - е-маіl». Крім того, можна додати таку популярну останнім часом форму комунікації, як ICQ і «Active Worlds», що являють собою спробу з'єднати чати з реальним тривимірним зображенням співрозмовників і навколишнього світу. Щоправда, у нашому Інтернеті такі форми, як MUDs і «Active Worlds», не одержали широкого поширення, що пояснюється слабкими знаннями англійської мови та причинами економічного характеру.

Щодо типів мережевої комунікації в Інтернеті, то вони поділяються на:

Діалогова комунікація, off-line і on-line, електронна пошта, ICQ).

Полілогова комунікація off-line і on-line (конференції, форуми, чати).

В так званих “чатах” можливе спілкування у реальному часі одночасно десятків респондентів із різних куточків земної кулі (якщо володієш англійською мовою) або у межах, наприклад, одного міста, що дуже популярно (з зустрічами - після знайомства у чаті - у реальному житті).

Щодо іншої можливості Інтернету – пізнавальної, яка здійснюється завдяки використанню інформаційної бази даних, інформаційних ресурсів, що доступні користувачам Інтернету, то вони майже безмежні. Кожен користувач може знайти для себе в Мережі необхідну йому інформацію, представлену в кожній із технічно існуючих форм - текстовій, аудіо, відео й інших форматах. Інформація може носити суто приватний, науковий або суспільний характер.

Однією з основних проблем одержання інформації в Інтернеті (як і в інших інформаційних системах) є її вірогідність і можливість оцінки користувачем вірогідності, достовірності цієї інформації. Це особливо важливо, оскільки в більшості джерел інформації в Мережі-on-line- немає поки що тієї репутації, що склалася в off-line джерел (газет, телебачення, видавництв, радіоканалів) за довгий період їхнього існування.

Сфери діяльності в Інтернет-середовищі – пізнавальна, комунікативна та творча, ігрова - нерідко взаємно доповнюють одна одну. Наприклад, граючи в стратегічну гру або навчаючись за комп’ютером, молода людина може одночасно спілкуватися з товаришами через програму ICQ.

Існують і негативні сторони віртуального спілкування. Так, внаслідок анонімності і безкарності в Мережі виявляються й такі особливості спілкування (пов'язані із зниженням психологічного і соціального ризику в процесі спілкування, відсутністю зовнішньої невербальної оцінки), як афективна розкутість, ненормативність поведінки і певна "безвідповідальність" його учасників. Людина в Мережі може виявляти і виявляє велику свободу вчинків (аж до образ, нецензурних висловлювань, сексуальних домагань), тому що ризик прояву негативної оцінки з боку навколишніх є мінімальним.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Мета художнього виховання
Розглядаючи сучасне декоративно-прикладне мистецтво, ми оцінюємо і його місце у людській діяльності, житті. Останнім часом в українській науковій літературі активізувалась увага до висвітле ...

Вправи на визначення роду іменників
Гра “Визнач рід іменника”. Вчитель демонструє малюнки із зображенням тварин, рослин, людей. У відповідь учні сигналізують картками “чол. р.”, “жін. р.”, “сер. р.”. Гра “Якого роду?” На магн ...

Методичні рекомендації щодо формування репродуктивних граматичних навичок учнів засобами англійського вірша
Сформованість репродуктивної граматичної навички – одна з передумов функціонування вміння висловлювати свої думки в усній і письмовій формах. Щоб здійснити свій комунікативний вибір, той, х ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net