Методична розробка уроку формування нових знань з елементами бесіди

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методична розробка уроку формування нових знань з елементами бесіди

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

"Історія формування природи Північної Америки"

Мета: освітня: сформувати уявлення про основні етапи формування природи Північної Америки: рельєфу, клімату, рослинного і тваринного світу; розвиваюча: вдосконалення умінь аналізувати тематичні карти, робити висновки, розвивати творчість, вміння глибше узагальнювати;виховна: виховувати позитивне ставлення до природи

Обладнання: фізична карта Північної Америки, атласи, підручники, додаткова література

Форма уроку: формування нових знань з елементами бесіди

Хід уроку

I. Організація навчальної діяльності учнів.

1. Організація уваги та роботи учнів.

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

3. Мотивація навчальної діяльності:

При вивченні даної теми, учні через історичний розріз зможуть сформувати основні уявлення та закономірності на прикладі формування одного материка, глибше зрозуміють сучасні зміни в природі, що особливо інтенсивно зараз відбуваються по всьому світі.

II. Формування нових знань

Вивчення першої змістовної частини – формування території Північної Америки:

а) актуалізація опорних знань:

які існують гіпотези походження материків і океанів?

яка гіпотеза має на свою користь найбільше аргументів, хто її автор?

який мегаконтинент існував сотні мільйонів років тому?

на які частини цей мегаконтинент розколовся?

що таке літосферні плити?

назвіть сім основних плит?

як і під впливом чого відбувається рух літосферних плит?

що відбувається в місцях розходження плит?

що відбувається під час зіткнення літосферних плит?

що складає основу літосферної плити?

б) опрацювання нового навчального матеріалу:

Внаслідок руху літосферних плит відбувалося зближення існуючих тоді материкових фрагментів Прото-Північно-Американського і Прото-Європейського. Відбулося між ними зіткнення в районі теперішньої Скандинавії і о. Гренландія.

Розгляньте тектонічну кару світу і назвіть складчастість, що утворилася в цих районах?

Внаслідок зближення цих частин утворився єдиний Єврамериканський материк.

Який південний мегаконтинент існував на планеті?

В кам’яновугільний період палеозойської ери внаслідок зіткнення між Єврамерикою і Гондваною розвинувся складчастий пояс Аппалачі.

Розгляньте тектонічну карту світу і назвіть епоху горотворення до якої відносять утворення Аппалач.

Близько 200 млн. років тому утворився єдиний мегаконтинент – Пангея.

Вчитель акцентує увагу учнів на першому малюнку.

В кінці палеозойської ери, близько 180 млн. років тому почали відбуватися зміни.

Вчитель акцентує увагу учнів на другому малюнку:

які зміни ви помічаєте?

який океан розділив Пангею на Гондвану і Лавразію?

Вчитель акцентує увагу учнів на третьому малюнку:

на які частини розділилась Лавразія і Гондвана?

Після розколу Північна Америка почала рухатись на захід, відкриваючи тим самим північну частину Атлантичного океану.

Учні працюють з тектонічною картою світу атласу:

з якою літосферною плитою і якого типу почала взаємодіяти Північноамериканська плита?

Вчитель на основі малюнка (зіткнення материкової і океанічної плит) на дошці пояснює особливості взаємодії Північноамериканської і Тихоокеанської літосферних плит.

Чим в рельєфі виражений складчастий пояс на заході Північної Америки?

Ми розглянули горизонтальні рухи яких зазнав материк, проте існували й вертикальні рухи.

на основі тектонічної карти Північної Америки, скажіть в якій частині материк кристалічний щит виходить на поверхню?

чому у внутрішній частині Америки утворився потужний осадовий чохол з морських відкладів: вапняку, глини, піску?

чому на півночі материка утворилася Гудзонова затока, що глибоко врізається в суходіл?

які ще процеси могли вплинути на рельєф Північної Америки?

Крім того, значний вплив на рельєф мало зледеніння.

Яку роботу виконує льодовик під час свого руху?

Утворилися різні форми рельєфу (пояснення вчителя з допомогою малюнків на дошці): баранячі лоби, фіорди, троги, моренні горби, ками, ози, друмліни.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Суть проектно-технологічної діялбності у процесі сільськогосподарської діяльності
В нормативних документах освіти проектно-технологічна діяльність позначений як «спосіб організації пізнавально-трудової діяльності учнів з метою вирішення проблем, зв’язаних в проектуванням ...

Оцінювання учнівського проекту
Оцінювання результативності є обов'язковим елементом організації роботи над проектом. Результативність проекту полягає у співвідношенні запланованих очікуваннями з кінцевими результатами ро ...

Задачі як дидактичний засіб ознайомлення з властивостями величин
Вивчення величин – це один із засобів зв’язку навчання математики з життям. Ознайомлення учнів початкових класів треба організовувати так, щоб діти набули деяких практичних навичок вимірюва ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net