Методична розробка уроку-вікторини

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методична розробка уроку-вікторини

Сторінка 1

"Північна Америка"

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про материк Північна Америка; розвивати пізнавальний інтерес до географії, творчу активність, допитливість, пам’ять; виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги під час групової роботи учнів.

Обладнання: підбірка дидактичних матеріалів до кожної гри

Форма уроку: урок-вікторина

Хід уроку

I. Організація навчальної діяльності учнів

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Узагальнення і систематизація

Гра 1. "Назва команди".

Учитель. За хвилину обговорення ви маєте придумати назву своєї команди, яка була б безпосередньо пов'язана з темою, що вивчається. (Оцінюється оригінальність назви і ступінь прив'язаності її до теми).

За цей же час ви повинні обрати капітана, який має пояснити назву команди та обґрунтувати причину її вибору. Гра оцінюється за трибальною системою.

(Якщо учні заздалегідь готують назви команд, можна запропонувати придумати емблеми, які б відповідали сутності як назви, так і намірам команди під час гри).

Гра 2. "Розминка".

Учитель. Треба за 2 хвилини зібрати з "уламків" Південну Америку. Команди одержують конверти з магнітними зображеннями, кожне з яких є частиною карти материка. Для виготовлення "уламків" карту із старого атласу слід наклеїти на картон, розрізати і до кожного клаптика приклеїти зі зворотного боку магнітик. (При оцінюванні гри враховується швидкість і правильність виконання роботи. Максимальна оцінка — 5 балів).

Гра 3. "Клімат материків тропічних широт".

Учитель. Ця гра передбачає повторення матеріалу з попередніх тем. Треба знайти особливості кожного з материків тропічних широт. Велика роль у ній відводиться капітану: його особисті знання та організаторські здібності забезпечать команді перемогу.

Командам по черзі пропонуються тести-вислови. Деякі, з них правильні, інші — з помилками. Прослухавши вислови, члени команди мають право протягом 10 секунд порадитися і прийняти рішення: згоджуватися чи не згоджуватися з висловом. Капітан призначає гравця, який відповідатиме і виправлятиме помилку, якщо вона є. За кожну правильну відповідь команда одержує бал.

1. Найжаркішим материком у світі є Південна Америка. На її території було зафіксовано найвищі температури на Землі (57,8 ˚С) в басейні Амазонки. (Відповідь неправильна: найжаркішим материком є Африка, де поблизу міста Тріполі була зафіксована температура повітря +57,8˚ С).

2. Австралія розташована в екваторіальному, двох субекваторіальних, двох тропічних і двох субтропічних кліматичних поясах. (Відповідь неправильна: все це стосується Африки).

3. Материком, на всій території якого у січні — літо, а у липні — зима, є Австралія. (Твердження правильне).

4. На клімат Південної Америки великий вплив мають постійні вітри: між тропіками — мусони, на півдні материка — пасати. (Теза помилкова: між тропіками дмуть пасати, па півдні материка — західне перенесення повітряних мас).

5. Найвологішим материком є Південна Америка. Найбільш зволожене її західне узбережжя через вплив теплої Бразильської течії. (Помилка в тому, що західне узбережжя найбільш зволожене лише на крайньому південному заході, інша ж частина берега Тихого океану є найпосушливішою в результаті впливу холодної Перуанської течії).

Гра 4. "Рекорди природи"

Учитель. Команди по черзі називають "рекорди природи" Північної Америки. Це об'єкти чи явища, характеристика яких розпочинається з префікса "най": найбільший, найвищий, найдовший і т. д. На території Південної Америки таких "рекордів" дуже багато, тому, мабуть, доцільно гру обмежити у часі. За назву одного об'єкта команда одержує бал, за його точне демонстрування на карті — додатковий бал, за цифру, що характеризує "рекордсмена" — ще бал. Називають об'єкти представники команд по черзі. В кінці туру додатковий бал одержить та команда, з якої брали участь всі гравці. (Гра передбачає посиленої уваги до суперників. Якщо об'єкт уже було названо, команда втрачає 2 бали.)

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Індивідуальна робота вчителя-вихователя у навчально-виховному процесі. Робота з важковиховуваними учнями
Вихідним елементом виховання колективу і особистості є індивідуальна робота з учнями, яка повинна проводитися з усіма учнями. Суть - чітка диференціація засобів і методів впливу у відповідн ...

Загальна характеристика творів різних жанрів для дітей
Читання - мистецтво синтетичне і складне. Синтетичність і складність його залежать від дійсності, що лягла в основу твору, а також від змісту і форми її змалювання. Це значить, і від жанру ...

Зміст, завдання та принципи трудового виховання в сучасній педагогічній науці
Зміст трудового виховання визначається навчальною програмою для кожного класу. Його особливості відображають поняття «трудова свідомість», «досвід трудової діяльності», «активна трудова поз ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net