Методична розробка уроку-конференції

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методична розробка уроку-конференції

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

"Особливості природної зональності Північної Америки. Висотна поясність Кордильєр. Стихійні явища природи. Заповідники, національні парки."

Мета: ознайомити учнів з природними зонами Північної Америки; розвивати навички з'ясування закономірностей поширення природних зон Північної Америки, роботи з джерелами географічної інформації; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: додаткова художня література, хрестоматія, карта "Природні зони Північної Америки".

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Форма уроку: урок-конференція.

(Учні заздалегідь готуються до уроку за матеріалами позакласного читання.)

Хід уроку

I. Організація навчальної діяльності

II. Мотивація навчальної діяльності

Розміщення природних зон Північної Америки тісно пов'язане з особливостями її клімату та рельєфу. Природні зони змінюються на півночі у меридіональному, у центральній та південній частинах через вплив Кордильєр у широтному напрямку. У Кордильєрах проявляється висотна поясність.

На уроці ми повинні усвідомити не тільки закономірні зміни окремих компонентів у природі материка, а й зміни загальних природних комплексів.

Ш. Формування нових знань

Учні є членами 7-ми експедицій, які заздалегідь зібрали дані про природні зони. І готуються до виступу за типовим планом:

1. Назва природної зони.

2. Географічне положення, рельєф.

3. Клімат і внутрішні води.

4. Грунт.

5. Рослинність і тваринний світ.

6. Господарське використання.

Учитель. Поширення природних зон у Північній Америці, як і на інших материках, передусім підпорядковується закону широтної зональності, у центрі Північної Америки має меридіональний напрямок, не з півночі на південь, а з зі сходу на захід.

Арктичні пустелі (виступи учнів за типовим планом).

Тундра і лісотундра (виступи учнів).

— Чим тундра відрізняється від лісотундри?

Учитель. Для тундри характерні — карликова верба заввишки 5 см, мохи та лишайники, що ростуть під цими "деревами". На території Канади в зоні тундри зустрічаються справжні чагарники з верби та вільхи, далі простягається лісотундра, де є дерева — ялина і модрина.

Тайга (виступи учнів).

Учитель (доповнює). На відміну від природних зон Євразії, у Північній Америці зустрічаються типові представники північноамериканської тайги — біла ялина, що росте на підвищених порівняно сухих ділянках і сягає 35 м заввишки; чорна ялина, якій до вподоби болотисті ділянки, виростає заввишки до 15 м. Через багаторічну мерзлоту коренева система хвойних дерев не поширюється вглиб ґрунту. Коріння залишається майже на поверхні.

Зона мішаних лісів (виступ учнів).

У зоні мішаних лісів багато видів клена — цукровий, червоний, сріблястий. Завдяки різнокольоровому забарвленню листя кленів ліси особливо красиві.

— На прапорі якої держави зображений кленовий листок? (Канада.)

Зона лісостепу та степу помірних широт (виступи учнів).

Учитель. Зона лісостепу — скарбниця культур. Саме тут оспівані Фенімором Купером прерії (край незайманої природи, швидкоплинних річок і чистих озер). Справжня прерія, яка існувала за часів письменника, нині зберігається лише в заповідниках.

— Чому зараз на континенті залишилося дуже мало справжніх прерій?

Зона субтропічних напівпустель і пустель (виступи учнів).

Учитель. Серед мертвих пустель — сумнозвісна Долина Смерті, яка є одним із найжаркіших місць на Землі.

— Які рослини поширені в пустелях і напівпустелях? Чому вони мають специфічний вигляд?

(Пустельні рослини прагнуть всіляко зберегти дорогоцінну вологу. Для зменшення випаровування їхнє листя перетворилося на колючі шипи, ворсинки або волоски. Цим і пояснюється зовнішній вигляд сотень видів кактусів, агав тощо. У стеблах і листках вони запасають вологу на тривалий час.)

Зона твердолистяних вічнозелених лісів та чагарників

— Це дерево називають червоним, висота його перевищує 100 метрів, воно не боїться пожеж. Кора завтовшки близько 60 см. Це найдревніший живий організм сучасності. Що це за дерево? (Секвоя. На материку — у штаті Каліфорнія (США) — збереглися секвої, середній вік яких 3—4 тис. років. Звалити такого велетня нелегко. Одну секвою спилювали семиметровою пилкою протягом 17 діб. Для перевезення її знадобилося 30 великих залізничних платформ. Секвоя — це дерево дольодовикового періоду.)

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Особливості статевого виховання підлітків різної статі
Статеве дозрівання впливає на психіку підлітка: починають формуватися чоловіча і жіноча психологія, з'являються викликані статевим потягом відповідні думки, інтерес до протилежної статі, кн ...

Змістова структура патріотичного виховання
Сучасні умови життя в Україні висувають перед народною освітою якісно нові завдання у сфері виховання молоді, розв’язання яких допоможе подолати існуючий формалізм у змісті роботи школи. Ви ...

Порівняльна характеристика способів організації діяльності учнів
"Жалість поєднує людей, а співчуття наводить мости-взаємодопомоги й взаєморозуміння. Співчуття, яке базується на співчуванні, а не на жалості, робить людей рівними. Відчуття по-справжн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net