Методична розробка уроку-подорожі

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методична розробка уроку-подорожі

Сторінка 2

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

Як називається хижа риба з гострими зубами, що водиться в річці Амазонці?

Етнограф. Амазонські ліси малонаселені. Тут живуть племена індіанців у невеликих селищах серед заростей густого лісу. Деякі племена до цього часу ведуть мандрівне життя і вживають дари природи.

Командир. Ми наближаємося до велетенської темно-коричневої смуги, що тягнеться з півночі на південь материка. Шановні знавці, що це?

Географ. Це найдовша у світі гірська система, її довжина до 7500 км. Це – молоді гори. Найвища вершина їх – згаслий вулкан земної кулі Аконкагуа (6960 м). Тут є діючі вулкани Котопахі й Сангай. Між двома хребтами в поздовжній долині знаходиться пустеля Атакама, дощі тут майже не випадають. Ці гори є частиною Тихоокеанського вогняного кільця. Про них кажуть: "це гірські велетні, що стоять "ногами" у вологій спеці, а їх "голови" вкриті льодовими та сніговими шапками".

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

Як називається ця гірська система?

Гідролог. У плоскогір’ях цих гір раніше було два внутрішніх моря, які на сьогодні висохли, але залишилося найбільше у світі високогірне озеро Тітікака, що перекладі з мови місцевих індіанців значить "свинцева вода". Озеро розташоване на висоті 3812 м, його глибина 304 м – це сховище прісної води.

Природознавець. Природа в Андах змінюється зі зміною висоти над рівнем моря. Біля підніжжя – ліси, а вище – сухі холодні степи й напівпустелі. На висотах понад 5000 м лежать багаторічні сніги й льодовики. Тваринний світ порівняно бідний, поширені лами, шиншили, найбільший хижий птах – кондор. Розмах його крил до 3 м.

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

В якому творі Жуля Верна згадується цей птах?

Етнограф. У межах гір лежать держави Чилі, Перу, Колумбія, Еквадор, Болівія. Гірські степи в основному заселені індіанцями. Вони займаються сільським господарством, а також працюють на шахтах.

Юнга. Друзі на горизонті з’являється безкрайня рівнина, ніде не видно дерев, лише поодинокі кущі й трави.

Природознавець. Під нами лежать субтропічні степи в нижній течії річки Парани, що називаються пампою. На цій території є місця, де зовсім немає рослинності. Ростуть ковила, дике просо, тонконіг, бородач, живуть тварини – олені, лами, страус нанду, є багато гризунів.

Етнограф. На рівнинах аргентинські скотарі – гаучо випасають худобу. На розораних рівнинах вирощують пшеницю і кукурудзу.

Командир. Наш всюдихід закінчує свою подорож над просторами Південної Америки. Ми пролітаємо над південною частиною материка – Патагонією.

Природознавець. Патагонія – країна контрастів. На сході – напівпустелі і пустелі, на вузькій смузі Тихоокеанського узбережжя – мішані ліси. На сході – щільні зарості з вічнозеленого чагарнику та злакових трав. Низькорослі рослини часто утворюють "подушки", настільки тверді, що копита коней не залишають на них сліду. Тут водиться багато гризунів (зокрема патагонська сіра миша, яка живиться рослинністю і лазить по деревах) і плазунів, у річка – нутрія. Серед хижаків трапляються пума, койот, страус нанду, дрібні броненосці.

Історик. Ця частина материка дістала свою назву після зустрічі європейських моряків з людиною великого зросту. Особливо вразили моряків ноги велетня, загорнуті в шкіри. Вони нагадували величезні лапи тварин, що Магеллан вигукнув: "Патаган", тобто ластоногий. Так і стала називатись ця місцевість Патагонією.

Командир. Шановні друзі! Наша мандрівка закінчилася, але залишилися запитання вікторини. Увага!

Який канал відокремлює Північну Америку від Південної?

На якій річці знаходиться водоспад Анхель?

Які народи Південної Америки належать до корінних?

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Позакласна діяльність та фактори впливу на неї в загальноосвітній школі
Проблема взаємодії школи і позашкільних закладів є однією з педагогічних передумов підвищення ефективності організації і проведення позакласної діяльності серед учнів. Розв’язання цієї проб ...

Стильові напрямки початку ХХ століття: імпресіонізм, експресіонізм, фонізм
Нове в мистецтві зрідка є наслідком зовнішніх і випадкових стимулів. Якщо такі і визначають, на перший погляд, виникнення тих чи інших течій, то ретроспективний аналіз виявляє їхні глибокі ...

Фізичні якості школяра
Великого значення для гармонійного розвитку набуває вироблення у молодших школярів життєво важливих фізичних якостей: спритності, сили, швидкості, витривалості, гнучкості, а також уміння до ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net