Методична розробка уроку-подорожі

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методична розробка уроку-подорожі

Сторінка 1

"Географічний всюдихід над просторами Південної Америки"

Мета уроку. Узагальнити і систематизувати знання учнів про материк Південна Америка; розвивати пізнавальний інтерес до географії, творчу активність, допитливість, пам’ять; виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги під час групової роботи учнів.

Обладнання: тематичні карти Південної Америки, виставка реферативних робіт учнів, енциклопедичної й науково-популярної літератури, малюнки тварин.

Тип уроку: узагальнююче повторення в ігровій формі.

Форма уроку: урок-подорож

Хід уроку

I. Організація навальної діяльності учнів.

II. Пояснення до уроку.

Учитель. Сьогодні в нас підсумковий урок до теми "Південна Америка", і проведемо його в ігровій формі. Це буде урок-подорож, і назвемо його "Географічний всюдихід над просторами Південної Америки".

У подорож нас поведуть командир корабля та юнга, а також команда істориків, географів, гідрологів, природознавців, етнографів. Зупинки на шляху подорожі - "Амазонія", "Анди", "Пампа", "Патагонія".

ІІІ. Узагальнення і систематизація

Командир корабля. Шановні друзі! Вас вітають командир корабля, юнга та команда знавців Південної Америки. Під час подорожі ви станете учасниками вікторини. Отож, озбройтесь ручками й аркушами паперу – і в дорогу разом з нами!

Юнга. (Дивиться в підзорну трубу). Бачу Землю! Під нами велика частина суходолу, що нагадує трикутник і оточена водою зі сходу й заходу. Де ми знаходимося?

Історик. Земля має назву материк Південна Америка. До її берегів першими дісталися європейці 12 жовтня 1492 р., і привів їх Христофор Колумб. Він вирушив до Індії, потрапив на невідомі острови. Це були Багамські острови, місцевих жителів він назвав індіанцями. Мандрівник здійснив ще три подорожі до берегів цього материка, але так і не зрзумів, що відкрив Новий континент.

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

Які овочі та фрукти привіз Христофор Колумб у Європу?

Історик. У 1500 р. флорентієць Америго Веспуччі очолює експедицію на Захід Південної Америки і досліджує узбережжя, яке він назвав Венесуелою. Саме він довів, що ця невідома земля – материк. Пізніше його ім’ям було названо цей континент.

Юнга. Бачу під нами зелене море, яке прорізане вузькими блакитними стрічками.

Командир. Опускаємося нижче, стишуємо хід. Шановні знавці, що ви нам розкажете про це зелене море?

Географ. Під нами долина річки Амазонки, вкрита найбільшим у світі лісом, площею в 4 млн. км². Цей тропічний ліс називається сельвою. Ліс – легені планети. Але в наш час цей ліс інтенсивно знищується

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

Чому Амазонію називаю "легенями" планети?

Гідролог. Амазонська низовина – басейн однієї з найповноводніших річок нашої планети – Амазонки. У нижній течії її ширина 20 км, а глибина понад 90 м. У цій частині річка зазнає впливу дивовижної сили. Двічі на добу з океану в гирло надходить так багато води, що вона утворює хвилю заввишки 4 м. Хвиля з великою швидкістю й гуркотом рухається в гору по річці на 1700 м і затоплює прибережну частину сельви.

Юнга. Увага! Запитання вікторини:

Яка сила рухає воду з океану проти течії річки?

Природознавець. В Амазонії нараховується 40 тис. видів рослин. Дерева в лісі ростуть кількома ярусами, переплетені ліанами, орхідеями, що яскраво цвітуть. Тут є кущі стрихносу, корені якого містять найсильніший яд кураре, що ним туземці змащують наконечники стріл. У річці росте латаття з гігантськими листками до 2 м. Є залізне дерево, а також рослина-паразит пуїзейро, що поселяється на іншому дереві, згодом задушуючи його.

Природознавець. Тварини живуть в основному на деревах: мавпи-ревуни, саймири, лінивці, опосуми, ящірки, жаби, що мають липучки на лапах. На землі – мурахоїди, броненосці, дикобрази, ягуари. Дуже багато птахів, різноколірні папуги, колібрі – найменші птахи на Землі, хижі гарпії. В річках водяться крокодили, черепахи, найбільший водяний удав – анаконда 9-11 м завдовжки, хижі невеликі риби, табун яких за кілька хвилин обгризає свою жертву до кістяка.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Нетрадиційні форми виховної роботи в профілактиці наркоманії та захворювання на ВІЛ/СНІД
Розглянемо деякі форми організації виховної роботи у школі що можуть стати доречними і в профілактичній роботі, якщо змістовно спрямувати на висвітлення проблем, що пов’язані з наркоманією ...

Використання діагностики в педагогічній діяльності практиканта
Є три види характеристики кожного з людей. Перша створюється очима тих, хто нас оточує, друга - на основі того, якою людина бачить себе, а третя - якою б вона хотіла себе бачити. Педагогічн ...

Документи козацтва
«Український козак – це лицар України, морально чиста, високодуховна і матеріально незалежна людина, яка вміє панувати над собою, володіє своїми емоціями, розумом і волею, патріот України, ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net