Зміст навчального матеріалу до вивчення тем географії Південної та Північної Америки

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Зміст навчального матеріалу до вивчення тем географії Південної та Північної Америки

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

З огляду на сучасні тенденції спрямовані на широке впровадження нетрадиційних форм навчання у загальноосвітній школі, ми підібрали та розробили деякі методичні розробки нетрадиційного характеру подані нижче.

На уроці з теми "Географічне положення Південної Америки. Дослідження та освоєння. Рельєф і корисні копалини", можна використати ігрову форму навчання наступного змісту: для з’ясування часу відкриття материка можна запропонувати дітям екскурс в минуле. Вони аналізують фрагменти карт різних часів і роблять висновок про те, коли на картах з’явилася Америка. Для того щоб вивчення рельєфу Південної Америки мало проблемний, навіть дослідницький характер, варто створити ігрову ситуацію. Доречно розділити клас на групи дослідників геологів і геоморфологів, які вирушають в експедицію з метою з’ясування можливостей відкриття нових родовищ корисних копалин. А для цього потрібно знати будову материка та рельєф поверхні.

Перша група дослідників-геоморфологів знайомиться із загальним характером рельєфу: з’ясовує, які форми є на материку, як вони змінюються із заходу на схід за паралеллю 10˚ пд. ш., виписує, які гори і рівнини перетинаються цією паралеллю, знаходять їх на карті в атласі та на настінній карті.

Друга група дослідників – геоморфологів: знайомиться з будовою материка за картою "Будова земної кори": виявляє тектонічну структуру, що складає основу материка, та її вік; з’ясовує наявність областей складчасті та їхні назви; порівнює будову земної кори Південної Америки та інших материків тропічних широт.

Третя група дослідників – геологи – вивчає наявні корисні копалини, виявляє їхні родовища – ті, які розробляються і які можна розробляти в найближчому майбутньому; порівнює з корисними копалинами Африки та Австралії.

За наявності часу можна виділити й інші групи науковців, які "досліджуватимуть" окремі форми рельєфу: Анди, Бразильське та Гвіанське плоскогір’я, Амазонську, Орінокську та Ла-Платську низовини – і складуть їхню комплексну характеристику: морфологічну, генетичну, морфометричну тощо. Це можна зробити не лише за матеріалом підручника, а й за картами та проведеними за ними вимірами протяжності, площі поширення, абсолютної і відносної висоти тощо.

Ігрове навчання можна також запропонувати дітям під час вивчення природних країн Південної Америки. Розпочати розгляд природних країн материка необхідно з вступного слова вчителя, в якому слід визначити мету і поставити конкретні завдання групам експертів-географів. Вони обирають район дослідження, розробляють маршрут і складають "експертну оцінку". Бажано, щоб діти не обмежилися лише картографічними даними, а й обов’язково скористалися додатковими матеріалами, які підготовлені вчителем заздалегідь. Це можуть бути яскраві описи природи, дані про небезпечні явища (повені, паводки, зсуви, зливи, виверження вулканів, снігові лавини тощо), господарську діяльність людей. На експертизу учням дається 15 хв. Решту часу слід використати на доповіді.

Інший варіант розгляду природних країн може бути проведений як рольова гра. Учні класу представлятимуть письменників різних країн, які з’їхалися Південну Америку на міжнародний конкурс, присвячений 500-річчю відкриття материка. Головне їх завдання – створити оповідання про природні країни Південної Америки, скориставшись ключовими словами та типовим планом характеристики. Ключові слова для кожної природної країни вчитель готує на окремих картках. Наприклад, для Амазонії: екваторіальні широти, низовина, осадові відклади, значна вологість, сельва багатоярусні ліси, Трансамазонська магістраль, лісозаготівля нафта; для Бразильського плоскогір’я: горбиста рівнина, щит, руди, пасати, опади вологі тропічні ліси, савани, пороги, водоспади, плантації, пасовища, кар’єри; Для Пампи: низовина, тектонічний прогин, плоска рівнина, субтропіки, лісостеп, степ, напівпустеля, пампасна трава, злаки, пасовища, пшениця, кукурудза, ерозія ґрунтів; Для Анд: хребет, літосферна плита, область складчастості, снігова лінія, Тітікака, висотна поясність, лісозаготівля, гірничовидобувна техніка, пасовища.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Основні вимоги до роботи викладача при підготовці та проведенні семінарського заняття
Успіх семінарського заняття великою мірою залежить від викладача, його ролі в організації самостійної роботи студентів, вимогливості в процесі обговорення теми, підготовленості до семінару, ...

Історія та призначення NetLogo
NetLogo - програмоване навколишнє середовище моделювання для того, щоб моделювати природні і соціальні явища. Воно було створено Урі Віленськім в 1999 і знаходиться в безперервному розвитку ...

Проміжне зовнішнє незалежне тестування, причини та необхідність його запровадження, шляхи реалізації та перспективи розвитку
Після скасування щорічних іспитів для учнів середіх загальноосвітніх шкіл України та запровадження щорічних державних аттестацій, загальний рівень знань серед учнів почав швидко знижуватися ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net