Методичні рекомендації вчителям географії при вивченні фізичної географії Південної та Північної Америки

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методичні рекомендації вчителям географії при вивченні фізичної географії Південної та Північної Америки

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

1. Доброзичливе ставлення і увага до кожного учасника. 2. Утримання від схвальних або несхвальних висловлювань. 3. Зосередження всієї дискусії на темі, фіксація уваги учасників на питаннях, які обговорюються. 4. Стислість, змістовність, аргументованість як у процесі дискусії, так і під час підведення підсумків. 5. Загальний висновок – не кінець роздумам над проблемою, а наступний крок у дослідженні нової теми.

Міжгруповий діалог

Одним з ефективних засобів організації навчальної діяльності, яка збільшує самостійність дітей, - є розподіл учнів на малі групи (по п'ять-шість чоловік) і організація діалогу між групами.

Розподіл ролей-функцій у дискусійній групі: "Ведучий" (організатор): організовує обговорення питання, проблеми, втягує в роботу усіх членів групи; "Аналітик": задає питання учасникам під час обговорення, піддає сумніву ідеї та формулювання; "Протоколіст": фіксує все, що стосується розв'язання проблеми, формулює позицію групи; "Споглядач": оцінює участь кожного члена групи.

Пам'ятка для вчителя

У ході підготовки до дискусії

1. Випереджальна постановка проблемного питання, завдання тощо.

2. Визначення джерел, з яких учні можуть отримати додаткову інформацію, у вигляді списку рекомендованої літератури.

3. Планування орієнтовного ходу дискусії у вигляді баз аргументів для протилежних сторін учасників дискусії. Учнів необхідно вчити проводити диспути на прикладах. Згодом вони самі зможуть складати бази аргументів "за" і "проти" щодо проблемних моментів географії.

4. Визначення випереджальних завдань для учнів, які стануть кістяком майбутніх груп-учасників дискусії, розподіл ролей за ініціативою учнів залежно від їхніх уподобань, рівня знань і рис характеру.

5. Розробка схеми уроку з урахуванням обов'язкових моментів: інтелектуальної розминки, організаційної частини (розподіл ролей і обов'язків), проведення дискусії за планом (перелік запропонованих питань), підбиття підсумків, висновків, оцінювання результатів групової роботи.

Під час дискусії

Оцінювання результатів роботи не за принципом "чиє слово останнє", а залежно від аргументованості виступів учнів, незважаючи на те, яку сторону вони захищали.

Учитель має виступати в ролі третейського судді, арбітра, а не активного учасника диспуту. Свою позицію і думку він висловив під час пояснення матеріалу теми, і тепер весь час повинен бути наданий учням.

Слід підтримати і відзначити роботу не лише найактивніших, а й тих, хто досягнув прогресу порівняно з минулими уроками, навіть якщо вони не надто вирізнялися на загальному тлі.

Необхідно стежити за часом, пам'ятати про головну мету роботи.

Пам'ятка для учня

Уважно вивчіть тему, запропоновану для дискусії, ознайомтеся з переліком рекомендованої літератури.

У ході опрацювання матеріалу визначте свою позицію ("за" чи "проти") і доберіть аргументи для дискусії.

Подумки поставте себе на місце свого супротивника, оцінюючи позитивні й негативні сторони його й даної позиції, намагайтеся бачити не тільки "мінуси", а й "плюси" позиції супротивника і не забудьте їх відзначити.

Треба намагатися відсторонено оцінювати чужі погляди, виявляючи розбіжності в різних судженнях і позиціях, помічати помилки і прояви упередженості й не піддаватися впливові тенденційної інформації

Слід чітко висловлювати свої думки, точно формувати доречні запитання і відповідати на них, робити коректні, виважені висновки.

Ні в якому разі не можна перебивати опонента, слід вислухати його до кінця ("Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе").

Не підвищуйте голосу, не перетворюйте дискусію на сварку, не можете вгамувати власні емоції – помовчіть, порахуйте подумки до десяти.

Пам'ятайте олімпійський принцип: "Головне – не перемога, головне – участь" .

На особливу увагу заслуговують інтерактивні методи навчання, які мають надзвичайно великий пізнавальний потенціал і використання їх може стати одним з найважливіших з поміж інших елементів вивчення фізичної географії Південної та Північної Америк. Деякі уточнення та практичні рекомендації ми подаємо нижче.

Інтерактивні методи зручно застосовувати із аудіовізуальними засобами навчання. Комплексно застосовувати інтерактивні й аудіовізуальні засоби навчання на уроках географії можна, як показують результати експериментальної роботи, у наступних напрямках.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Ступені роботи над текстовими задачами
Розв'язати математичну задачу – це значить знайти таку послідовність загальних положень математики (означень, аксіом, теорем, правил, законів, формул), використовуючи які до умов задачі чи ...

Використання води та повітря в якості допоміжної сировини в хімічній промисловості
1. Кисень (повітря) використовується під час горіння та інших окисних процесів. Частка Оксигену на Землі ~ 50 %. Атмосферний кисень становить від загальної кількості Оксигену — 0,013 %, або ...

Педагогічні умови, методи роботи над українською байкою в початковій школі
Методика роботи в школі над байкою обумовлена її специфікою як виду художнього твору. У літературознавстві байка визначається як алегорична розповідь повчального характеру. Таким чином, вид ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net