Методичні рекомендації вчителям географії при вивченні фізичної географії Південної та Північної Америки

Нова педагогіка » Організація пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення географії » Методичні рекомендації вчителям географії при вивченні фізичної географії Південної та Північної Америки

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Гра повинна органічно входити в навчальний процес, співвідноситись з іншими формами і методами навчання і виховання.

Одна з особливостей таких ігор – поєднання індивідуальної діяльності учнів з колективними, груповими формами. Дійсно, поряд з колективними оцінками в процесі гри кожен учень має свою індивідуальну відмітку, одночасно з індивідуальними завданнями можна практикувати і групові, розраховані на колективну роботу.

Іграм-змаганням властива цікавість, яка пов’язана як з нетрадиційною формою проведення уроку, характером завдань, так і з нетрадиційною оцінкою діяльності учнів.

Дуже важливе значення в грі має об’єктивність оцінки рівня знань учнів. Для цього необхідно дотримуватися декількох вимог: по-перше, жоден з учасників змагання не повинен знаходитись в привілейованому положенні; по-друге, система оцінювання знань по кожному завданню повинна бути повідомлена на початку або безпосередньо перед самим завданням; по-третє, повинна бути виключена можливість списування, підказування.

В організації і проведенні гри-змагання виділяють три основні етапи: підготовчий, ігровий, підведення підсумків.

На підготовчому етапі клас розбивається на приблизно однакові по рівню знань команди. Вчитель оголошує тему, розробляє сценарій і визначає хід гри, готує питання для усного опитування, письмові завдання і т. д. Питання і завдання складаються таким чином, щоб відповіді на них учень міг знайти в підручнику, атласі чи в літературі попередньо рекомендованої вчителем.

Другий етап – ігровий. Він триває від 20-30 хв. до кінця уроку. Усне опитування швидко організовує учнів, ому доцільно розпочинати змагання саме з нього. Висока мобільність гри потребує використання в першій фазі простих, закритих питань. При чому закриті питання можуть бути і діхотомічними, коли існують лише два варіанта відповіді - "так" чи "ні".

Розглянемо, наприклад, методику проведення уроку-змагання у вигляді вікторини (дивись додаток З). Вона викликає неабиякий інтерес у школярів будь-якого віку. Але особливе зацікавлення вона викликає у молодших школярів, тому в 6-7 класах вона найбільш відповідає і віковим особливостям, і базується на певній сумі знань.

Щоб вікторина проходила організовано, перед її проведенням вчитель повинен пояснити її головні правила. По-перше, вікторина складатиметься з багатьох ігор. По-друге, за кожну гру можна одержати або залікові бали, або ж штрафні, які відкинуть команду назад.

Штрафні бали можна заробити за надмірний шум, сперечання з ведучим або гравцями іншої команди, неуважність до відповідей суперників. По-третє, ведучий завжди знає краще, кого і як оцінювати, тому необґрунтовані суперечності не беруться до уваги.

Для організації вікторини клас слід поділити на команди – чи за рядами, чи за уподобанням самих учнів. Часто дуже цікаво проходять змагання між дівчатам і хлопцями, що хочуть показати свою інтелектуальну перевагу одних над іншими. Найзручніше коли команд дві.

Ми вважаємо за доцільне перед вивченням Південної чи Північної Америки приділити увагу вивченню історії формування природи материка, розглянувши таким чином усі природні компоненти в історичному розрізі. На такому уроці бажано використовувати бесіду. Приклад такої методичної розробки подано в додатку И.

Особливу групу активних форм складають нестандартні типи уроків: уроки-лекції, уроки-мандрівки, уроки-конкурси (гра "Поле чудес", КВК та ін.), уроки – ділові ігри (прес-конференції, круглий стіл та ін ), бінарні та інтегровані уроки. Саме ці активні форм навчання й бажано використовувати вчителям географії у своїй практиці по вивченню Південної (Північної) Америки.

Дуже популярними серед школярів 7 класів є уроки у формі КВК. Під час підготовки і проведення КВК школярі вчаться творчо мислити, "здобувати" знання, швидко шукати правильну відповідь.

Учаться вони й уважно слухати, розуміти своїх товаришів, виручати команду у важку хвилину. Підготовку до КВК слід розпочинати вже з перших уроків теми: оголосити учням, що в кінці цієї теми ми проведемо урок у вигляді КВК, формуються команди, вибираються капітани, і самі учні розподіляють обов'язки, наприклад: картографа, зоолога, ботаніка, кліматолога та ін. Дітям даються завдання: повторити номенклатуру, підготувати невеличкі кросворди, 2-3 запитання суперникам тощо. КВК проходить на уроці протягом 40-45 хвилин. Ведучий КВК — учитель, він же і журі. Конкурси можна придумати різні. КВК починається, як правило, привітанням, де учні у веселій формі представляють свою команду. Потім конкурс "Розминка", що проходить у швидкому темпі. (Команді видається картка, на якій записані цифри, назви. Необхідно визначити, що вони означають.) Конкурс "Географічна естафета"

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Методика використання методу проектів на заняттях з розділу «Технологія вирощування рослин»
В наш час у центрі уваги психолого-педагогічної науки знаходиться актуальна проблема організації особистісно орієнтованої проектно-технологічної діяльності, яка пов’язана з підвищенням якос ...

Закон збереження електричного заряду
Не всі явища в природі можна зрозуміти і пояснити на основі використання понять і законів механіки, молекулярно-кінетичної теорії будови речовини та термодинаміки. Досить звернути увагу на ...

Принципи методики викладання іноземних мов у школі
Принципи навчання дають відповідь на запитання "Як організувати навчальний процес?" Навчання іноземної мови спирається, як і навчання інших дисциплін, на загальнодидактичні принци ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net