Головним завданням ради народознавчої світлиці є активне сприяння командиру підрозділу в ідейно-патріотичному, військовому, правовому та естетичному вихованні особового складу, у мобілізації військовослужбовців на успішне виконання завдань служби, бойової та гуманітарної підготовки, зміцнення військової дисципліни.
Діяльність ради спрямовує командир підрозділу та його заступник з виховної роботи, які підтримують ініціативу ради, допомагають їй в організації і проведенні інформаційно-пропагандистських та культурно-виховних заходів.
Рада народознавчої світлиці щомісячно планує свою роботу, враховуючи завдання, які вирішує підрозділ, побажання та пропозиції військовослужбовців, їх інтереси та культурні запити.
Затверджений заступником командира підрозділу з виховної роботи план вивішується на видному місці у приміщенні народознавчої світлиці.
Рада народознавчої світлиці організує, надає допомогу та проводить:
шевченківські читання та шевченківські уроки;
години відродження;
тематичні вечори;
вечори запитань та відповідей;
усні журнали;
зустрічі з ветеранами частини;
літературні вечори;
вікторини;
обговорення прочитаних книг, переглянутих кінофільмів, спектаклів,
виставки образотворчого мистецтва військовослужбовців та членів їх сімей;
заняття гуртків самодіяльної творчості особового складу;
веде підшивки газет та журналів, які надходять за переплатою до підрозділу чи купуються, за рішенням загальних зборів, за кошти особового складу підрозділу.
В народознавчій світлиці організовується чергування із членів ради чи активу підрозділу. Графік чергування складається на місяць, підписується головою ради та вивішується поряд з планом роботи.
Про свою роботу рада періодично, але не менше 2 разів на рік, звітує на загальних зборах особового складу підрозділу, як правило, в січні-лютому та липні-серпні кожного року.
З метою найбільшого впливу на свідомість військовослужбовців в народознавчій світлиці членами ради оформлюється наочна агітація.
Наочна агітація народознавчої світлиці повинна відповідати її призначенню. Вона повинна бути державною, деполітизованою, оперативною, злободенною, пов’язаною з життям підрозділу, притягувати своїм яскравим виглядом. Організатором оформлення наочної агітації у підрозділі є заступник командира з виховної роботи.
В наочній агітації народознавчої світлиці повинні бути такі тематичні матеріали:
державні символи України (прапор, герб, гімн, духовний гімн);
акт проголошення незалежності України;
портрет Т.Г.Шевченка (або бюст);
портрет Президента України;
Військова присяга на вірність Українському народу;
портрети видатних діячів України;
фотографія Командуючого ВВ МВС України та його вимоги;
основні положення Закону України “Про Внутрішні війська МВС України”;
основні етапи історичного розвитку України і її війська, релігії, звичаї, обряди та традиції українського народу;
основні періоди становлення військового формування України, з’єднання, частини. Подвиги героїв, воїнів, які проявили мужність, відвагу при виконанні завдань служби;
матеріали про Україну, область, місто, на території яких дислокується частина;
життя та служба підрозділу (завдання підрозділу на період навчання; інформація про поточний стан навчання, служби, дисципліни; місце підрозділу в частині, взводів у роті; матеріали передового досвіду; фотографії кращих військовослужбовців);
куточок правових знань (який також може бути оформлений в інших приміщеннях казарми).
Матеріали наочної агітації розміщуються на стендах, а також у спеціальних тематичних папках, альбомах тощо.
Основні напрямки роботи громадських організацій:
контроль за суворим дотриманням вимог чинного законодавства в діяльності громадських організацій;
недопущення ведення через громадські організації частини політичної пропаганди;
вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду роботи громадських організацій;
урахування пропозицій громадських організацій при організації виховної роботи, вирішенні кадрових та соціальних питань;
особиста участь в діяльності громадських організацій військовослужбовців та службовців частини.
Стає зрозуміло, що члени громадських організацій у частині, складають найбільш дійову ланку військовослужбовців та службовців Внутрішніх Військ МВС України, які суттєво впливають на результати виконання повсякденних завдань службової діяльності.
Недооцінка цього фактору та приниження ролі громадської організації в проведенні виховної роботи значно погіршує морально-психологічний стан, що в свою чергу знижує ефективність використання бойової техніки, та сучасної зброї.
Рекомендуємо почитати:
Формування пошукової діяльності молодших школярів
Перш за все, потрібно зауважити, що формування в молодших школярів навиків пошукової діяльності має відбуватися у руслі розвивального навчання. Розвивальне навчання – не просто один з нових ...
Ігри
Гра “Один, два, не зіб’юсь" Виходять учасники. По черзі рахують, починаючи з 1, а замість числа, кратного 3, говорять “не зіб’юсь”. Переможцем буде той, хто назве більше натуральне чис ...
Формування моральних цінностей в процесі вивчення курсу „Християнська етика”
Важко назвати шкільний предмет, який мав би стільки виховних можливостей для формування загальнолюдських моральних цінностей, як християнська етика. Інші предмети – не менш важливі та необх ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>