Сутність церковного співу

Нова педагогіка » Роль духовних піснеспівів у музичному вихованні молодших школярів » Сутність церковного співу

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 6

З всього вищесказаного можна зробити висновок, що богослужбовий спів православної церкви має свої особливі естетичні закони і закони оформлення музичного елементу в богослужінні, свої музичні форми, які відрізняються від форм світської музики.

Музика в богослужінні проявляється і використовується наступним чином:

1. Різними градаціями музичного елементу в найтіснішому зв’язку зі словом (псаленодія, екфонесис, урочисте возгласне читання і спів).

2. Різними видами виконання (одиночне, хорове, комбіноване, антифон не, інофонічне, епіфонічне).

У виконанні співу і читання в різних частинах храму (на місцях для співаків, на амвоні, у вівтарі, час процесії в середині або поза храмом та ін.).

У різних ладах, гласах, мелодичних видах.

Всі ці види виконання богослужбового співу чергуються під час служби відповідно визначеним правилом.

Незважаючи на різноманітність, всі вони тісно пов’язані між собою, зв’язують службу в одне ціле. Богослужбовий спів православної церкви утворює в вокальній музиці окрему галузь, яка має свої власні естетичні закони. Існують думки, що богослужбова музична творчість (особливо грецька), припинила свій розвиток, це не зовсім так. З плином часу не лишаються незмінними не тільки види виконання музики, а і навіть схема богослужіння. Деякі частини богослужіння втрачають центральне значення, непомітно витісняються новими формами; деякі види співу зникають з використання, інші, навпаки, не мавши великого значення, набувають його. Але такі зміни відбуваються надзвичайно повільно, саме тому цей процес є непомітним для одного покоління, і ледве помітний для двох – трьох поколінь.

Силами, що формують музичну стихію в богослужінні православної церкви є наступні фактори:

1. Слово – богослужбові тексти, якими ясно і не двозначно висловлюються конкретні ідеї, - їх зміст і структура в різних богослужбових мовах національних частин цієї церкви.

Богослужбовий порядок, яким регулюється місце і спосіб виконання текстів і їх літургійне значення (молитва, славословіє, роздуми та ін) в супроводі тих чи інших богослужбових дійств.

Музичний елемент, властивості людського голосу, закони акустики.

Відносно розвитку, еволюції богослужбового співу слід додати, щодо половини ХVII сторіччя богослужбовий спів був винятково мелодійним, з другої половини ХVІІ сторіччя з’явився багатоголосний або партесний спів (partes – частина). Цей спів перейшов з Італії в Польщу, а з відти на Україну і в Росію.

Розвивався і ритмічний бік виконання. Всі піснеспіви до XVIII сторіччя не мали в собі музичного ритму, музика часто не висловлювала думок тексту.

Найбільш плідний період в історії гармонічного церковного співу – початок ХІХ сторіччя. В цей час працювали такі композитори, як Бортнянський, Турчанінов, Львов, Архангельський.

Д. Бортнянський своєю творчістю утвердив традиції українського хорового співу в репертуарі Петербурзької хорової придворної капели, яка складалася у переважній більшості з носіїв українських музичних традицій, перейнятих в Глухівській школі. Водночас Бортнянський заклав підвалини традицій багатоголосного хору в Росії. Він створив у капелі чудовий хор, який володів бездоганними технічними і тембровими якостями, високою вокальною культурою. Причина такої популярності крилася у класичній простоті й доступності мелодії. Бортнянський наповнював їх інтонаціями народних пісень, церковних кантів, мелодіями багатоголосного українського церковного співу та кобзарського мистецтва. Усе це, переплавлене з впливами західноєвропейськими, зокрема й італійськими, витворило неповторний стиль творів Бортнянського, інтерес до яких не згасає і в наш час.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Аналіз найбільш поширених помилок учнів при складанні реакцій йонного обміну в йонно-молекулярному вигляді
У експерименті приймали участь учні 9Б та 9Г класів з Ліцею Інформаційних Технологій, 9Б та 9А - з Дніпродзержинської гімназії № 11. Учні, віком 13-14 років, робили невелику самостійну робо ...

Стереотипи маскулінності і фемінності в уявленнях студентів вищих шкіл
А. Шерріфе визнає, що типово чоловічий образ — це риси, пов'язані з соціально необмежувальним стилем поведінки, компетенцією та раціональними здібностями, активністю й ефективністю, тоді як ...

Модель становлення навчальної успішності
Для вивчення формування внутрішньо функціональної структури психологічних чинників навчальної успішності молодших школярів був здійснений аналіз пізнавальної сфери молодших школярів. Як рез ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net