Географічні інновації для молодшої школи

Нова педагогіка » Особливості проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі » Географічні інновації для молодшої школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

В зв'язку з переходом на дванадцятирічну освіту навчальний курс «Наша Батьківщина» був замінений на предмет «Я і Україна». Це курс географічного циклу, тому зрозуміло, що він потребує підтримки високоякісним картографічним матеріалом. Інститут передових технологій, що протягом багатьох років долучає українських школярів до досягнень новітньої географічної науки, розробив навчальний атлас з курсу «Наша Батьківщина».

Це видання створене з урахуванням вікових особливостей сприйняття матеріалу учнями молодшої школи. Картографічний матеріал подається спрощено, але не примітизовано. Використання атласу на уроках дає можливість реалізувати індивідуальні здібності учнів, розвивати просторове уявлення та відкриває нові можливості у викладанні предмету.

Атлас має значне інформаційне наповнення. Головна складова – карти або ілюстровані схеми виготовлені на високому професійному та художньому рівні.

Як того вимагає програма, видання знайомить учнів з державною символікою та культурною спадщиною України. Карти та схеми «Зоряне небом північної півкулі», «Сонячна система», «Земля – планета сонячної системи, Глобус – модель землі, Річний рух Землі, Добовий рух Землі», «Горизонт. Положення Сонця на небосхилі в різні пори року», «Поняття сторін горизонту. Орієнтування на місцевості» закладають підвалини знань з астрономії та загальної географії.

Розділ «Поняття про план. Поняття про масштаб» знайомить учнів четвертого класу з основами картографічних знань, щоби більш підготовлено зустріти цю тему у шостому класі.

«Фізична карта півкуль», «Природні зони і тваринний світ Землі» ознайомлює учнів з основами географії материків та океанів, формує поняття про закономірності поясної зональності та висотної поясності.

«Фізична карта України. Форми земної поверхні», «Природні зони України Рослинний і тваринний світ» знайомлять учнів з основами фізичної географії України.

Карти «Населення України. Землі й області» та «Господарство України» знайомлять учнів з основами соціальної та економічної географії України, в легенді карти «Господарство» подаються стислі коментарі до її змісту.

Сучасний досвід показує, що значних результатів у початковому навчанні дає його інформатизація. Поява комп'ютерів у класних кімнатах молодших школярів є загальносвітовою тенденцією.

Сучасні учні початкової школи завдяки загальній комп'ютеризації життя мають базовий рівень користування комп'ютером, що дозволяє більшості з них досить впевнено почувати себе при застосуванні ПК у навчанні.

Комбінування різноманітних джерел інформації, що дозволяє використання комп'ютера на уроці, дає змогу задіяти кілька систем запам'ятовування інформації учнями, до яких додається емоційна сфера сприйняття вивченого матеріалу, яка відіграє особливо велике значення у молодшому шкільному віці, а у дорослих стає менш значущою. Саме тому, використання інформаційних технологій у навчанні значно ефективніше при роботі з молодшими школярами, ніж з старшокласниками.

Певні напрацювання у інформатизації молодшої школи є і в Україні. Кілька років тому Інститут передових технологій розробив для учнів 5 класу електроні атласи з Історії України та курсу «Мій Київ», які успішно використовують вчителі-предметники.

У школі нами був проведений моніторинг рівня запам'ятовування учнями 4-х класів. Зазначений на діаграмі 4-в клас був експериментальним, уроки в якому проходили в обладнаному комп'ютером кабінеті, 4-г клас – контрольний, учні якого навчались у звичайному кабінеті.

Логічним продовженням CD для молодшої школи стала розробка електронного атласу для 4 класу «Я і Україна», підготовленого до видання Інститутом передових технологій. Це – перший педагогічний програмний засіб, підготовлений в Україні для початкової школи.

Видання відповідає навчальній програмі, доповнює підручник і може бути гарним доповненням до поліграфічних навчальних ресурсів у школі. Окрім високоякісних електронних карт, CD-атлас містить малюнки, фотографії, тексти, запитання до самоперевірки та «розваги», що в ігровій формі активізують наполегливість, посидючість, сприяють зацікавленню предметом.

У виданні витримана збалансованість тематичного навантаження та співвідношення ілюстративних, текстових та картографічних елементів карти. Карти атласу добре оформлені, доповнені малюнками, оригінальними схемами та таблицями. Велике значення у вивченні предмету мають ілюстрації та відеосюжети, що роблять матеріал, що вивчається більш доступним, зрозумілим, покращують його запам'ятовування.

Велике значення набуває використання електронного атласу під час виконання практичних робіт та вивчення теми «Твій рідний край». Так, на уроках «Рідний край на території України» та «Корисні копалини в рідному краї» доцільно використання електронної фізичної карти України, збільшеної на необхідній ділянці до максимального масштабу. Додаткові знання учням дадуть слайди та відеосюжети, особливо під час використання електронної карти «Природні зони України. Рослинний та тваринний світ».

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Загальні поради до структури проекту
1. Вибір теми проекту, його типу, кількості учасників. 2. Обмірковування вчителем можливих варіантів проблем, які важливо дослідити в рамках наміченої тематики. Самі ж проблеми впроваджують ...

Історичний розвиток проблеми готовності та адаптації до навчання у школі дітей старшого дошкільного віку
В нашій країні педагогічною проблемою є і залишається питання адаптованості дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі. Первинний план швидкого переходу на загальне навчання з шест ...

Мотиви спілкування дітей дошкільного віку з однолітками
Вивчення ранніх форм спілкування дитини з іншими дітьми є актуальним і для вдосконалення сімейного виховання. Високий процент родин з одною дитиною потребує від батьків особливої уваги до о ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net