Підготовка до проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі

Нова педагогіка » Особливості проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі » Підготовка до проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Спочатку вчитель зупиняється на порівнянні плану та карти (масштаб, територія, знаки). Далі знайомить з умовним зображенням суші і моря. (кольори).

Під час практичних робіт діти вимірюють невеликі відстані між окремими пунктами. Вимірювання протяжності Чорного моря з заходу на схід дає дітям уявлення про відстань 1000 км. Ця робота розвиває просторові уявлення.

Потрібно добитися, щоб діти вміли визначати не тільки основні але проміжні сторони горизонту. Тому слід виконувати вправи на вимірювання відстані в якому напряму від Києва знаходиться Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Сімферополь (вимірювання відстані).

Тому у 4 кл. вчитель знайомить учнів з невеликою кількістю одиничних об’єктів: назв материків і океанів, місце розташування Києва – столиці України, діти знаходять Чорне море, гори і інші об’єкти.

Перш ніж показати об’єкт на карті. Вчитель розповідає про нього, показує на картині, виявляє характерні особливості, пояснює його значення. Наприклад показуючи Чорне море, вчитель говорить, що Чорне море не замерзає. Свою назву воно одержало за те, що під час бурі, особливо восени і взимку його поверхня здається зовсім чорною, хоч в спокійному стані воно яскраво-голубе, виблискує на сонці. Вчитель показує картину "Буря на морі" і для порівняння картину "Спокійне море", "Південний берег моря" з серії таблиць для 4 кл.

Повідомлення нових назв і показ їх на карті можуть бути різноманітними. Так при вивчення материків і океанів вчитель показує їх на карті, а діти знаходять у своїх атласах вчитель може сам не показувати, а тільки називати об’єкти (наприклад океан або материк). Діти самостійно знаходять їх в атласах. Вчитель може заздалегідь написати на дошці наприклад назви материків, а діти, коли буде необхідно прочитають ці назви і знайдуть на глобусі або карті півкуль.

Методика роботи з контурними картами будується на порівнянні їх з фізичною картою і картою півкуль. Після вивчення материків і океанів вчитель проводить роботу по контурних картах півкуль, пропонуючи покласти поруч контурну і фізичну карту, а потім знайти спочатку на фізичній карті, а потім на контурній карті материк Північної Америки і відповісти, який океан омиває береги Північну Америку з заходу, сходу, півночі. Знайшовши на контурній карті назви материків і океанів діти підписують їх печатними буквами. Недопустимо розфарбування контурної карти у кольори фізичної карти. Це робота важка і непотрібна, бо діти звикають до неправильного зображення поверхні на контурній карті. Кольором можна позначити кордони, родовища корисних копалин.

Види карт для початкової школи (атлас "Україна географічний атлас")

1. Відрізняються карти для початкової школи зображенням масштабу. Для початкової школи дається лінійний масштаб і записують його так 1 см – 50 км. (1 см заміняє 50 км).

2. Карти мають більш яскраве забарвлення.

3. Навантаження на карту значно менше (це кількість зображених об’єктів і назв даних на ній).

Правила показу на карті. Стояти так, щоб не закривати собою карту і показувати указкою довжину від 50 до 75 см. Показувати не підпис, а місцезнаходження об’єкта. Мова під час розповіді по карті повинна бути географічною "не зверху", а на північ.

В темі "Земля – планета" дітям в елементарній формі дається наукове уявлення про нашу планету, закладаються первинні поняття про форму і величину Землі, способах її зображення на глобусі і карті півкуль (Додаток Д). Глобус є моделлю Землі. Це повинні собі чітко уявляти діти. Він розфарбований як і карта. На глобусі можна легко показати основні сторони горизонту. Пластиліном до глобусі в різних місцях ставлять фігури. Якщо фігурка дивиться на північ, то позаду буде південь.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Шляхи і засоби трудового виховання учнів
Трудове виховання є довготривалим процесом. По суті, він охоплює все життя людини. Але основи закладаються в дитинстві. Значною мірою риса працьовитості людини є моральною категорією, належ ...

Дидактичні вимоги до системи самостійних робіт
Під системою самостійних робіт розуміють сукупність взаємопов’язаних і взаємообумовлених видів робіт, які логічно випливають одна з одної та підкоряються загальним завданням освітнього проц ...

Виховна робота в процесі репетиційних занять
Репетиція є основною ланкою всієї навчальної, організаційно-методичної, виховної та освітньої роботи з колективом. З репетиції можна судити про рівень його творчої діяльності, загальної ест ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net