Підготовка до проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі

Нова педагогіка » Особливості проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі » Підготовка до проведення уроків природознавства з використанням плану і карти в сучасній початковій школі

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Карта – важливе джерело географічних знань, щоб вміти читати карту учні повинні спочатку опанувати географічну грамоту. Читати карту – це означає навчитися за поєднанням символів бачити місцевість такою, якою вона є насправді, навчитися оживляти карту.

Щоб навчити карту, спочатку дітей ознайомлюють з топографічним планом місцевості, треба навчити учнів читати план місцевості.

Підготовча робота починається при ознайомленні з планом і картою в 4 класі з теми "Орієнтування на місцевості". Учні дістають знання про горизонт, основні і проміжні сторони горизонту, їх позначення, правила визначення їх за гномоном і компасом.

Під час вивчення теми "План" діти визначають що таке план, ознайомлюються з умовними знаками плану, з’ясовують значення плану, вчаться креслити план сірникової коробки, стола, класу, майданчика школи користуючись власними вимірами і заданим масштабом. Це підводить учнів до розуміння умовних знаків географічної карти, до вміння читати їх.

При вивченні теми "Карта" діти з’ясовують різницю між планом і картою, яка полягає у масштабі і площі зображуваної території: на карті зображено більші території, але масштаб їх зображення менший.

При ознайомленні з об’єктами карти, вчителеві потрібно спочатку назвати об’єкт, показати на карті, пояснити значення, звернути увагу на характерні особливості, написати назви на дошці, знайти на своїх картах.

Щоб створити відповідне образне уявлення про виучуваний географічний об’єкт роботу з картою потрібно поєднувати з використанням інших наочних посібників, які конкретизують зображення на карті, розкривають зміст умовних знаків. Карта є джерелом знань. Карта вміщує стільки відомостей, скільки може діти найдокладніший текстовий опис, тому необхідно вміти її читати.

Для кращого орієнтування по карті доцільно проводити різноманітні практичні роботи, використовуючи масштаб і визначення напряму. Ефективним методом є умовні подорожі, коли вчитель вказує маршрут, а учні розповідають усе що їм відомо про місцевість, через яку проходить подорож.

У 4 класі виробляються найпростіші навики роботи з контурними картами. Методика роботи з ними ґрунтується на методі порівняння контурної карти з фізичною або картою півкуль.

Назви географічних об’єктів на контурній карті потрібно писати великими буквами. Лист підписують справа від умовного позначення, всі річки – вздовж течії, великі ріки підписують два рази – біля витоку і гирла, назви гірських хребтів – вздовж їх простягання, червоним кольором – кордони, чорним – родовища корисних копалин.

Програма визначає наступні етапи роботи: орієнтація на місцевості за компасом, креслення плану, поняття про масштаб, зображення напрямків предметів на плані. Умовні знаки відмінність плану від малюнків, читання плану, карти, її відмінність від плану, фізична карта України, її читання, знаходження свого міста, району, області на карті.

При перевірці засвоєння матеріалу про план і карту не слід вимагати від дітей переказування відповідних статей підручника. Щоб карти частіше "працювали" потрібно частіше пропонувати дітям знаходити ті або інші об’єкти на карті, які подаються в підручнику.

Умовні знаки оживають в дитячій уяві, показують учням і стрімкі потоки і спокійні ріки, і рівнини, розповідають про могутні лісові простори і широкі простори степу.

Географічна карта включає в себе стільки повідомлень про місцевість, скільки може дати тільки докладний опис. В початкових класах карта служить не тільки наочним посібником, але й джерелом знань. Завдання вчителя – допомогти зрозуміти мову карти.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Керівництво самостійною роботою учнів
Основна вимога К.Д. Ушинського до керівництва самостійною роботою полягає в тому, щоб кожне завдання, його зміст і способи виконання були б досить добре пояснені вчителем. Важке, незрозуміл ...

Основні вимоги щодо проведення демонстраційного хімічного експерименту
У багатьох працях з хімії, зокрема у такій, як «Методика навчання хімії», значне місце відведено техніці виконання демонстрацій, або інакше кажучи, застосуванню дидактичних засобів та прийо ...

Труднощі навчання читання та письма турецькою мовою учнів початкової школи
Процес навчання читання та письма турецькою мовою на початковому етапі може ускладнюватися рядом об'єктивних та суб'єктивних факторів. До об’єктивних труднощів відносять труднощі орфографіч ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net