Особливості агресивності у дітей молодшого шкільного віку

Нова педагогіка » Експериментальне дослідження розробленої соціально-педагогічної технології корекції агресивності у дітей молодшого шкільного віку » Особливості агресивності у дітей молодшого шкільного віку

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Розглянемо психологічну характеристику дітей молодшого шкільного віку. Аналіз робіт Нємова Р.С., К. Бютнера щодо особливостей дітей молодшого шкільного віку показав, що у дітей у цьому віці відбувається дуже інтенсивний розвиток центральної нервової системи, серцево-судинної системи, дихального апарата, ендокринної системи. З одного боку, діти робляться сильніше, витриваліше, з іншого боку, виникає перевтома й емоційна перенапруга. Суперечливість розвитку молодшого школяра можна з повною впевненістю порівняти із серйозністю протиріч підліткового віку.

Що стосується психічних процесів, то увага в молодшому шкільному віці носить мимовільний характер, але поступово воно стає більше стійким. Переломний момент у розвитку уваги пов'язаний з тим, що діти вперше починають свідомо, управляти своєю увагою, направляючи й утримуючи його на певних предметах. Для цієї мети молодший школяр використовує певні засоби, які він переймає в дорослих. Таким чином, можливості довільної уваги досить великі. А от у процесі цікавої для них гри, увага може бути досить стійкою.

Подібні вікові закономірності відзначаються й у процесі розвитку пам'яті. Пам'ять у молодшому шкільному віці носить мимовільний характер. Дитина краще запам'ятовує те, що для нього представляє найбільший інтерес, дає найкращі враження. Таким чином, обсяг зафіксованого матеріалу багато в чому визначається емоційним відношенням до даного предмета або явища. У порівнянні з старшим дошкільним віком відносна роль мимовільного запам'ятовування в дітей молодшого шкільного віку трохи знижується, разом з тим міцність запам'ятовування зростає. У молодшому шкільному віці дитина в стані відтворити отримані враження через досить тривалий строк.

Формування уяви перебуває в безпосередній залежності від розвитку мови дитини. Уява в цьому віці розширює можливості дитини у взаємодії із зовнішнім середовищем, сприяє її освоєнню, служить разом з мисленням засобом пізнання дійсності. Розвиток подань багато в чому характеризує процес формування мислення, становлення якого в цьому віці в значній мірі пов'язане з удосконалюванням можливості оперувати поданнями на довільному рівні. Ця можливість істотно підвищується у зв'язку із засвоєнням нових способів розумових дій. Молодший шкільний вік представляє найбільш сприятливі можливості для розвитку різних форм образного мислення.

Також в цей період відбувається інтенсивне формування й розвиток навичок й умінь, що сприяють вивченню дітьми зовнішнього середовища, аналізу властивостей предметів і впливу на них з метою зміни. Даний рівень розумового розвитку, тобто наочно-діюче мислення, є як би підготовчим. Він сприяє нагромадженню фактів, відомостей про навколишній світ, створенню основи для формування понять.

агресивність школяр корекція педагогічний

При виконанні вольових дій значне місце продовжує займати наслідування, хоча воно стає довільно керованим. Разом з тим, все більшого значення набуває словесна інструкція дорослого, що спонукує дитини до певних дій. У молодшого школяра чітко виступає етап попереднього орієнтування. Гра вимагає заздалегідь виробити певну лінію своїх дій. Тому вона в значній мірі стимулює вдосконалювання здатності до вольової регуляції поводження. Носієм норм і правил дитина вважає дорослого, однак за певних умов у цій ролі може виступати й він сам. При цьому його активність відносно дотримання прийнятих норм підвищується.

Основою первісної самооцінки є вміння порівнювати себе з іншими дітьми. Як відзначає Г.А. Урунтаєва, для молодших школярів характерна в основному не диференційована завищена самооцінка. Спочатку вона диференціюється, а потім трохи знижується. З'являється відсутня раніше оцінка порівняння себе з іншими однолітками. Недиференційованість самооцінки призводить до того, що дитина розглядає оцінку дорослого результатів окремої дії, як оцінку своєї особистості в цілому, тому використання осуджень і зауважень при навчанні дітей цього віку повинне бути обмежене. У противному випадку в них з'являється занижена самооцінка, відсутність віри в свої сили.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Навчальне редагування в науковій літературі
Концептуальні ідеї розробки методичної системи формування та розвитку навичок редагування в контексті шкільного курсу української мови спираються на досягнення науки, що описує теорію редаг ...

Загальна характеристика мультимедійних засобів як методу музичного виховання
Важливим аспектом, що визначає характер змін у системі освіти, є науково-технічний прогрес та його вплив на соціальні та суспільні відносини. Комп’ютерні технології постійно вдосконалюються ...

Графічне інтегрування
Задача графічного інтегрування полягає в наступному: за графіком неперервної функції потрібно побудувати графік її первісної функції. (3.1) Іншими словами, потрібно побудувати таку криву , ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net