Роль студентської соціально-психологічної служби у підготовці фахівців соціальної сфери

Нова педагогіка » Роль студентської соціально-психологічної служби у підготовці фахівців соціальної сфери

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Разом з тим, поряд з теоретичною підготовкою важливу роль відіграє практична діяльність студентів на волонтерських засадах як членів Студентської соціально-психологічної служби. Відтак, на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини створена і діє Студентська соціально-психологічна служба, метою діяльності якої є організація волонтерської роботи майбутніх соціальних педагогів та соціальних робітників в умовах вищого навчального закладу, їх підготовка до здійснення професійних функцій шляхом залучення до доброчинної діяльності, підтримка та розвиток соціальних ініціатив. Студентська соціально-психологічна служба (далі - Служба) - унікальна організація. Ця унікальність полягає в поєднанні декількох факторів: участь у її роботі беруть тільки студенти, і вся діяльність (навіть робота керівництва) здійснюється як волонтерська робота, тобто добровільна. Робота волонтерів Служби регулюється Положенням, згідно з яким визначенні мета, завдання, напрямки діяльності.

Основним змістом діяльності Служби є: сприяння розвитку волонтерської роботи в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, спрямованої на формування у студентів інтересу до доброчинної діяльності, та її організаційно-методичне забезпечення; створення сприятливих умов для гармонійного розвитку студентської молоді, задоволення потреб у добровільному виборі напрямів волонтерської роботи, активної участі в наданні соціальних послуг шляхом залучення ресурсів університету; сприяння академічним групам, студентським радам факультетів, окремим студентам у реалізації ними власних соціально значущих ініціатив і проектів; участь у розробці інноваційних соціально-педагогічних технологій у галузі соціальних ініціатив і виховання та їх впровадження в систему позааудиторної роботи студентської молоді; встановлення зв’язків із соціальними службами для сім’ї, дітей та молоді, інтеграція в міжвузівську систему соціальної роботи з молоддю; сприяння успішній соціалізації та розвитку здібностей, інтересів, нахилів студентів в умовах позааудиторної роботи через розробку освітніх і виховних програм, через безпосередню волонтерську роботу студентів університету; координація наукових досліджень на факультеті щодо розробки нових соціально-педагогічних технологій та впровадження їх у навчально-виховний процес закладів освіти (дитячі будинки, притулки, центр реабілітації неповнолітніх); організація практичної діяльності волонтерів у закладах інтернатного типу, дитбудинках та притулках міста; надання різних видів послуг (соціально-педагогічні; матеріальна допомога, психологічні; інформаційні; просвітницькі; реабілітаційні; юридичні; дозвіллєві; освітні та ін.) вихованцям дитячого притулку.

За час роботи Служби налагоджено тісну співпрацю із Міжрегіональним обласним притулком для дітей м. Умані, дитячим реабілітаційним центром "Пелюстки довіри", Дитячим будинком змішаного та компенсуючого типу м. Умані, міським та районним Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, спільно з якими організовуються соціально-виховні заходи.

Поширеним напрямом соціально-педагогічної роботи Служби є інформаційно-просвітницький, який реалізується шляхом: діагностично-корекційної роботи з вихованцями дитячого притулку; превентивної роботи щодо попередження та профілактики негативних явищ, зокрема наркоманії та СНІДу серед неповнолітніх і молоді; популяризації Конвенції ООН про права дитини, сучасного вітчизняного законодавства з проблем соціально-правового захисту дитинства й відповідального батьківства серед дітей, батьківської та педагогічної громадськості; організації змістовного й соціально-цінного дозвілля учнів та студентів міста; організації вуличної соціальної роботи з дітьми та молоддю в м. Умань тощо.

Одним із провідних напрямів роботи Служби є соціальний супровід студентів-першокурсників, допомога в успішному проходженню процесу адаптації до нових умов ВНЗ, з метою чого реалізується розроблена програма, яка включає комунікативні ігри на знайомство, тренінги, походи, екскурсії, індивідуальну роботу зі студентами-першокурсниками за їх потребами та проблемами. У межах цього напряму організовуються також конкурси та акції: фотоконкурси "Літо мрій" та "Мій край"; святкування Дня студента; презентація І курсу; святкування Дня української армії; новорічний карнавал; святковий концерт до Дня св. Валентина - "Кохання з першого погляду"; конкурс "Міс факультету" та ін. З огляду на те, що рушійними силами навчання, поведінки і духовного розвитку студента є мотиви соціальної значущості майбутньої професії, на факультеті змістовною і святковою програмою відзначаються День працівників соціальної сфери та День психолога.

У рамках діяльності Служби на добровільній основі працюють студенти психологами за затвердженим графіком, які здійснюють психологічну допомогу студентам у складних життєвих ситуаціях, проводять індивідуальні консультації, надають рекомендації щодо вирішення соціальних та особистісних проблем студентської молоді. Така соціально-реабілітаційна робота спрямована на попередження та подолання негативних явищ у молодіжному середовищі.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Вимоги до сучасного уроку
В основі раціональної організації уроку лежать вимоги, дотримання яких дозволяє вчителеві підвищити коефіцієнт корисної діяльності учнів, а отже, і якість їхньої підготовки. У сукупності ці ...

Навчання англійській артикуляції та інтонації в середній школі. Індивідуалізація у навчанні інтонації
Поділ звуків англ. мови. За ознакою схожості/розбіжності звуків іноземної та рідної мов усі звуки іноземної мови умовно розділяють на три групи. 1. звуки, максимально наближені до звуків рі ...

Механізми мовлення: перехід до зовнішнього мовлення
Перехід до акустичного й графічного мовлення. Другий етап – це комунікативний етап або – це мовлення для «інших». У системі мовленнєвих механізмів можна побачити три рівні. Верхній рівень – ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net