Запам’ятовування, відтворення та забування

Нова педагогіка » Людська пам'ять і процес навчання » Запам’ятовування, відтворення та забування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Пам'ять - форма психічного відображення, яка полягає в закріпленні, збереженні та наступному відтворенні минулого досвіду, що робить можливим його повторне використання в діяльності або повернення в сферу свідомості.

Пам'ять - основа психічної діяльності. Без неї неможливо зрозуміти основи формування поведінки, мислення, свідомості, підсвідомості. Тому для кращого розуміння людини необхідно якомога більше знати про нашу пам'ять.

Пам'ять включає ряд процесів: запам'ятовування, зберігання, забування, відновлення (відтворення) інформації. Зазначені процеси не є автономними психічними здібностями. Вони формуються в діяльності і визначаються нею.

Різноманітні процеси пам'яті можуть набувати різні форми: вже вихідний процес первинного закріплення матеріалу може відбуватися у формі мимовільного фіксації, свідомого, умисного запам'ятовування, систематично організованого заучування. Результати цього фіксації, запам'ятовування, заучування можуть проявитися у впізнавання того, з чим людина попередньо ознайомився при його пред'явленні, і у вільному його відтворення. Відтворення може, далі, виразитися в формі уявлень і знань, абстрактних від приватної ситуації, в якій вони запам'яталися, або у вигляді спогадів, що відносяться до власного минулого, до пережитому, тут у відтворенні чітко виступає подвійний аспект знання і переживання, у специфічному спогаді позначається своєрідність переживань. Те, що відтворюється, може спливати, мимоволі згадуючи; воно може активно пригадується.

Відображення або відтворення минулого в пам'яті не пасивно, він охоплює відношення особистості до відтвореного. Це ставлення може бути більш - менш свідомим. Воно стає цілком свідомим, коли відтворений образ усвідомлюється у своєму ставленні до минулої дійсності, тобто коли суб'єкт відноситься до відтворюваного образу як відображенню минулого. Спільним для всіх цих різноманітних психічних процесів, які зазвичай об'єднуються терміном пам'ять, є те, що вони відбивають або відтворюють минуле, перш пережите індивідом. Завдяки цьому значно розширюються можливості відображення дійсності - з цього воно поширюється і на минуле. Без пам'яті не було б ні заснованих на минулому знань, ні навичок. Не було б психічного життя, замикаються в єдності особистої свідомості, і неможливий був би факт по суті безперервного навчання, що проходить через все наше життя і робить нас тим, що ми є (С.Л. Рубінштейн).

Запам'ятовування, пригадування, відтворення, впізнавання - це специфічні процеси, в які дуже істотно включаються мислення в більш - менш складному і іноді суперечливій єдності з промовою і всі сторони людської психіки (увага, інтереси, емоції і т.д.).

Саме збереження - це не пасивне зберігання матеріалу, не просте його консервацію. Збереження - це динамічний процес, що відбувається на основі і в умовах певним чином організованого засвоєння, що включає якусь більш-менш виражену переробку матеріалу, що передбачає участь різних розумових операцій (узагальнення, систематизації і т.д.). Збереження в пам'яті включає освоєння та оволодіння матеріалом, його переробку та відбір, узагальнення і конкретизацію, систематизацію та деталізацію і т.д., що частково відбувається у всьому різноманітті процесів, в яких вона проявляється. Всі ці процеси пам'яті у свою чергу є сторонами, моментами більш конкретної діяльності, пов'язаної з пізнанням світу і зміною його.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Порівняльний аналіз санітарно-гігієнічної вихованості учнів
Порівняльний аналіз результатів експериментальної роботи дозволяє зробити висновок, що інтегративний підхід до формування у старших підлітків знань сутності, змісту і компонентів здорового ...

Моделювання своєї особистості
Ознайомившись з різними типами характеру можна приступати до «моделювання» ескізу свого: соціального портрета, передбачення майбутньої чи бажаної соціальної ролі. Наше суспільство переживає ...

Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком
Шаль - це східна накидка, яку по заслугах оцінив весь світ. Служить як для повсякденного використання, так і як прикраса. Шаль може бути різної тематики, виготовлена з різних ниток, різних ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net