Урок-конференція за оповіданням Б. Грінченка "Олеся"

Нова педагогіка » Урок-конференція за оповіданням Б. Грінченка "Олеся"

Сторінка 1

Мета: розкрити на основі твору Б. Грінченка «Олеся» риси характеру, що ведуть героїв до подвигу в ім'я свого народу; вчити аналізувати образ героя, переказувати поширено та стисло головні місця, працювати з додатковою літературою колективно та індивідуально; розвивати та збагачувати усне мовлення та словниковий запас школярів; виховувати патріотичні почуття.

Обладнання: табло «Портрет героя», словникові слова, додаткова література по темі, прислів'я, карта, виставка малюнків «Україно моя .»

Хід уроку

I. Організація класу. Привітання класу.

II. Вступна частина.

Учитель: Хліб і сіль, верба та калина, духмяні трави та квіти — це одвічні символи, які виплекала та подарувала нам українська земля.

1 учень:

Хлібина — це справжній оскол сонця на моїй землі.

2 учень:

Не ми хліб носимо а хліб — нас.

3 учень:

Біля хати — квіти,

Мальви та жоржини

Й ніби сонце сходить

Соняшник за тином!

4 учень:

У червоному намисті

Коло річки в зелен - листі

Розпишалася калина,

А із нею й тополина.

Учитель: Діти, ми з вами живемо на Україні. Тут ми народилися, вимовили перші слова, на цій землі живуть наші батьки, жили діди, прадіди. Тут вони орали та сіяли, мріяли, любили, співали, захищали, боролися, славилися гостинністю, були терплячими та гордими.

До уроку ви своїми руками створили виставку малюнків «Україно моя .», на яких показали неповторну красу української природи, мирну працю, звичаї нашого народу. Такою постала у вашій уяві Україна. (Учні розглядають виставку малюнків).

Які кольори переважають на малюнках? (зелені, сині, блакитні, жовті)

Діти, а в моїй уяві постала Україна: знедолена та багатостраждальна, велична та нескорена. Бо були часи, коли чорними хмарами сунули вороги з усіх боків на землю нашу і червоною рікою лилася кров синів і дочок України.

Вона така гарна, а проте

Так нещаслива, скільки лиха

Знесла, що квилить лихо те

В її каждіській пісні стиха.

(«Моя любов» І.Я. Франко)

Саме за таку Україну в усі часи історії платили наші, українські предки високу ціну, а дуже часто — найвищу — життя. Я зараз відчуваю трепіт ваших сердець, бо знаю, що вдома ви читали сторінки оповідання «Олеся», пережили трагедію невеликого села на Волині, де жили прості люди — хлібороби.

Назвіть оповідання та автора, з яким ви познайомилися вдома.

III. Основна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці читання ми проводимо конференцію за оповіданням Б/ Грінченка «Олеся».

Я впевнена, що на сьогоднішньому уроці ви відкриєте для себе неписані закони героїзму, за яким жили та будуть жити справжні сини та дочки нашого народу.

2. Знайомство з учасниками конференції (учні працюють групами).

Група істориків дасть нам цінну інформацію про історичне минуле нашої країни.

Група читачів подарує нам насолоду від читання.

Група лексиків поведе нас у світ багатства та краси рідної мови.

Група літераторів познайомить нас з додатковою літературою різних жанрів за даною темою.

Секретар зафіксує на табло найбільш цінні думки.

3. Робота над першою частиною оповідання «Олеся».

Завдання 1. Представника з групи лексиків прошу записати план твору на дошці.

Завдання 2. Ми з групою істориків до уроку готували історичну довідку. Вона мене надзвичайно вразила. Послухайте.

Історична довідка № 1.

(Про боротьбу наших предків з печенігами, німцями, литовцям поляками та іншими загарбниками за свою незалежність.)

Який зв'язок має історична довідка з темою нашого уроку?

Завдання 3. Представника з групи лексиків прошу провести словникову роботу до першої частини оповідання. (Вулоговині, безщасні).

Завдання 4. Група читачів поведе нас першими рядками твору. Запропонуйте свою назву до цієї частини (Це було давно, на Волині).

4. Робота над другою частиною оповідання. Прочитайте назву другої частини. (Сім'я діда Данила).

А яку назву можете дібрати ви? (Нова - сім'я діда Данила).

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Вивчення окремих елементів волейболу
Сутність гри у волейбол полягає в тому, що вона проводиться між двома командами по 6 чоловік кожна, на площадці прямокутної форми довжиною 18 і шириною 9 м, розділеною сіткою на дві половин ...

Підготовка вчителя до уроків праці
Удосконалювання трудового виховання жадає від учителів науково-теоретичних знань, практичних трудових й організаційних умінь, знань основ сучасного виробництва, і зокрема галузей виробництв ...

Концептуальна модель сучасної вищої професійної освіти
За підрахунками фахівців обсяг знань на межі ХХ – ХХІ ст.ст. збільшився в 15-25 разів, а в останній третині ХХ століття інтенсифікація цього процесу призвела в порівнянні з попереднім періо ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net