Властивості уваги

Нова педагогіка » Властивості уваги та їх облік в навчанні » Властивості уваги

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Експериментальні дослідження і практика школи показують, що при цікавій і ненадто трудній роботі увага школяра може тривати ще довше. Добринін провів дослідження стійкості уваги у школярів III, IV і V класів. Пропонувалось списування з тексту в класі. Кожні півхвилини експериментатор давав сигнал, і школярі повинні були ставити умовний значок під тією буквою, яку вони в цей час писали. Таким чином можна було врахувати кількість букв, записаних кожним учнем за півхвилини. Виявилось, що ніяких скільки-небудь значних коливань на протязі 40-хви-линного строку не було. Отже, школярі 11 — 13 років можуть працювати невпинно до 40 хвилин. Звичайно, вони втомляться від такої роботи, і не слід в цьому віці давати безперервну однакову роботу так довго. Чим молодший вік і чим важча робота, тим частіше треба переходити від одного виду роботи до іншого, давати відпочинок. Проте результати вказаних дослідів виявляють з достатньою ясністю, що тривалість уваги залежить не від короткочасних біологічних ритмів, а від зусиль волі, зв'язаних із значенням роботи або інтересом до неї.

Винятково велике значення для стійкості уваги має активність виконуваної діяльності. «Увага до об'єкта, — слушно говорить Станіславський, розглядаючи питання про сценічну увагу актора,—викликає природну потребу щось зробити з ним. А дія ще більше зосереджує увагу на об'єкті. Таким чином, увага, зливаючись з дією і взаємно переплітаючись, створює міцний зв'язок з об'єктом».

Важливою стороною уваги є її обсяг. Під обсягом уваги розуміється кількість об'єктів, яку ми можемо охопити з достатньою ясністю одночасно. Для з'ясування цього питання звичайно провадяться досліди з апаратом, який дає можливість швидко показувати ряд подразників: букв, рисунків, цифр і т.д. Такий апарат називається тахістоскопом (від старогрецького: тахіс — швидкий, скопео — дивлюсь). Обсяг уваги невеликий. Середня кількість помічених букв ар фігур дорівнює для школяра молодших класів 2 — 3, для підлітків і дорослого 3 — 4. В найбільш вдалих випадках може бути сприйнято до 6 букв. Проте, коли дається слово, то воно може бути прочитане і при значно „більшій кількості знаків, наприклад до 14 букв. Таким чином, при об'єднанні різнорідних елементів в осмислені групи вони можуть бути сприйняті в більшій кількості.

З обсягом уваги щільно зв'язаний розподіл уваги, тобто така організація психічної діяльності, при якій одночасно відбуваються два або більше психічних процесів, виконуються дві або більше дій. Чи можливий дійсний розподіл уваги? Як показали досліди Добриніна, можливо створити і справжній розподіл уваги.

Уміння розподіляти свою увагу має велике значення в ряді професій, наприклад у льотчиків, шоферів, педагогів і т. ін. Учитель, наприклад, розповідаючи урок, повинен стежити за своєю думкою, слухати себе і в той же час стежити за всім класом, за тим, як його слухають.

Інша сторона уваги — це переключання, тобто здатність швидко переходити від однієї діяльності до іншої. Видатний український педагог В.О.Сухомлинський так рекомендує переключати увагу молодших школярів: «Однією з таких "хитрощів" можна вважати різноманітність видів праці на уроках. Досвід показав, що на перших порах в 1 класі не повинно бути "чистих" уроків читання, письма, арифметики. Одноманітність швидко стомлює. Як тільки діти починали втомлюватись, я прагнув перейти до нового виду роботи. Могутнім засобом різноманітності праці було малювання. От я бачу, що читання починає стомлювати дітей. Кажу: "Відкрийте, діти, свої альбоми, намалюємо казку, яку ми читаємо". Зникають перші ознаки втоми, в дитячих очах - радісні вогники, одноманітна діяльність змінюється творчістю . Аналогічна картина на уроці арифметики: помічаю, що дітям важко зрозуміти умову задачі, запропонованої для самостійної роботи. На допомогу приходить творчу працю - малювання. Діти ще раз читають завдання, "малюють" її»

До переключання уваги доводиться вдаватися іноді при сприйманні двох одночасних різнорідних подразнень, схопити які буквально в один і той самий момент не вдається. Проте звідси не слід робити висновок, що всі різнорідні подразнення заважають одно одному. Дуже часто буває так, що вони не тільки не перешкоджають, а, навпаки, допомагають одно одному. Легше слухати промовця, коли на нього дивишся; слухові і зорові подразнення в цих випадках сприяють одно одному.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Експериментальні дослідження та їх ефективність
На констатувальному етапі дослідження було здійснено аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми вивчення, аналізу та узагальнення основ досліджуваної проблеми, результати яких наве ...

Значення формування колективу у сучасній школі
Успішна виховна робота не можлива без згуртованого колективну. Саме через колектив класний керівник впливає на ставлення школярів до навчальних обов'язків, до суспільно корисної праці, на ї ...

Зв’язок педагогіки з іншими науками
Педагогіка вирішує свої завдання не ізольовано, а в тісному взаємозв’язку з іншими науками, використовуючи їхні досягнення в суміжних із педагогікою галузях. Будучи наукою суспільною, педаг ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net