Сучасної методичні позиції викладання образотворчого мистецтва

Нова педагогіка » Основні проблеми викладання образотворчого мистецтва » Сучасної методичні позиції викладання образотворчого мистецтва

Сторінка 3

• учні повинні знати про специфічну мову образотворчого мистецтва, розуміти поняття «колорит», «колоризм», «тон», «півтон», «живописність», «три види перспектив» тощо та користуватися ними під час аналізу творів.

Роботи учнів мають нести певні відчуття, відображати індивідуальне світобачення, бути цілісними.

На уроках образотворчого мистецтва малюнки виконують акварельними фарбами. Вчитель змочує аркуш паперу водою й таким чином прикріплює його до дошки, показує порядок виконання малюнка. Після закінчення аркуш легко зняти. Малюнок виконують протягом уроку. Він передбачає заповнення фарбами всієї площини. Малювання виконують на попередньо затонованих аркушах, не допускається виконання малюнка просто по тлі білого паперу, це збіднює відчуття учня, не розвиває уяви.

Крейду використовують тільки на уроках графіки в старшому класі. Методику образотворчого мистецтва зорієнтовано на такі види навчальної діяльності:

І. Тематичне творче малювання,

II. Малювання з натури.

Передбачено можливість для дітей змінювати освітлення натури, співвідношення тла і площини, вибір кольору тла і площини, на якій розташовано об'єкт. А якщо потрібно, то й вибір кольору і форми предмета. Головне вміння — підпорядковувати кольори і форму задуму вияву певних почуттів.

III. Малювання за уявою.

IV. Уроки графіки (старший клас). Малювання з натури, малювання за уявою.

V. Декоративно-прикладне малювання (старші класи).

VI. Уроки розуміння образотворчого мистецтва (старший клас). Складаються з бесіди і копіювання.

Приклад уроку.

Тема. Тематична композиція «Осінь».

Мета: вироблення вміння передати свої почуття за допомогою зорових образів, підпорядковувати колір і форму елементів композиції задуму, ідеї; розвиток творчої уяви, вдосконалення композиційних навичок. Учні шляхом запитань, відповідей мають з'ясувати, що ми вкладатимемо в поняття «осінь»: чи це радість чи сум, пора багатства.

Наприклад, більшість дітей робить висновок, що осінь — це старість природи, де трішки сумно, це як старість людини. Саме тому й пропонується кольорове вирішення малюнку. Небо фіолетове, коричнево-зелена земля. Між цими елементами виникає напруження, що спрямоване всередину, де стоятиме дерево. Дерево вибираємо старе, з покрученими гілками, але ще міцне. Дерево під тягярем неба вже не прагне рости у висоту, воно ніби перебуває під тиском неба і землі. Учні уточнюють кольори, вносять відтінки. В таких роботах вони мають зрозуміти, що таке колорит, уточнювати всі деталі роботи на прикладі роботи вчителя біля дошки. Учні самостійно починають працювати над малюнком, маючи змогу вирішувати його по-своєму. Але всі вони повинні за допомогою мотиву передати відчуття суму, тугу за минулим тощо. Роботу учні виконують протягом одного уроку. Подібним чином вирішується тема, де осінь — радісна пора, пора багатства і краси. Але все це в іншому співвідношенні барв і форм.

Тема уроку. Тематична композиція «Зима».

Учитель шляхом запитань і відповідей приводить дітей до висновку, що зима — це відмирання природи. Уточнює почуття, які викликає зима. Учні пропонують кольорове і композиційне вирішення: небо холодне, сіро-голубе, земля біла з голубими, сірими, світло-коричневими тінями. Між небом і землею не виникає ніякого напруження, відсутній рух, усе завмерло.

Дерево темне, гілки розпросталися в різні боки, воно теж завмерло. Хід мислення учнів учитель фіксує фарбами на зволоженому аркуші, прикріпленому до дошки. По закінченні обговорення учні приступають до роботи. Завдання перед учнями: передати відчуття суму, туги, смерті природи.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Формування та розвиток творчої діяльності студентів
В чому полягають особливості проблеми формування та розвитку творчої активності студентів? По-перше, практика показує, що досягне ний рівень педагогічної діяльності виявляється недостатнім ...

Підготовка до проведення семінарського заняття
Загально відомо, що підготовка до семінарського заняття складається з двох етапів – теоретичного та методичного. Теоретичний етап підготовки передбачає підбір теоретичних першоджерел, наочн ...

Значення пізнавальної активності на уроці
Практика показує що навчання як процес засвоєння знань, навичок і умінні протікає успішно лише при досить високій пізнавальній активності дітей — прагненні до навчання, до оволодіння більш ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net