Магнітні й ремінні велотренажери

Нова педагогіка » Нестандартне обладнання на уроках фізичної культури » Магнітні й ремінні велотренажери

Сторінка 1

У колекції велотренажерів представлені моделі тренажерів з ременевою та магнитною системою навантаження. Конструктивною особливістю тренажерів з ремінною системою навантаження в тім, що елементом, що задає навантаження, є ремінь, натягнутий на маховик. У тренажерах з магнітною системою навантаження навантажувальним елементом є постійний магніт. В обох систем є свої позитивні й негативні сторони: ремінна система дозволяє задати більший діапазон навантажень у порівнянні з магнітної, магнітна система забезпечує абсолютну безшумність роботи тренажера й плавність ходу педалі., що сприятливо позначається на суглобах (знімається ударне навантаження із суглобів).

Велотренажери служать для тренувань серцево-судинної й дихальної системи, зниження ваги, зміцнення м'язів ніг. Всі моделі мають пристрій, що показує час, швидкість, пройдену дистанцію, деякі ще й частоту пульсу. У тренажерів змінюваний кут нахилу рулячи, транспортні ролики, що дозволяють фіксувати ногу в педалі, змінювана висота сидіння.

Окрема група велотренажерів - велоергометри. Під час тренування на велоергометрі велика увага приділяється контролю діяльності серцево-судинної системи. Комп'ютер у велоергометра має більше широкий набір функцій, забезпечуючи зворотний зв'язок. Тобто рівень навантаження задається самим комп'ютером, його інтерактивною системою залежно від індивідуальної підготовки й стану здоров'я людини, що займається. На відміну від звичайних велотренажерів характеризуються більш точним контролем навантаження й точністю показань. Відповідно до європейського стандарту DIN 975 - 1/5 класу А показання величини навантаження на дисплеї ергометрів відображаються у ватах, і тому вони підходять для використання в терапевтичних цілях. Деякі велоергометри оснащені автоматизованою системою електромагнітного навантаження, що з найвищою точністю контролює заданий користувачем рівень навантаження й не допускає зайвого зношування деталей. Можливе приєднання тренувального комп'ютера до персонального комп'ютера, що дозволяє безмежно розширити можливості користувача. Велоергометри активно застосовуються в реабілітаційних відбудовних центрах, де необхідний чіткий контроль за роботою серця під час тренувальних занять.

Бігова доріжка - це найкращий спосіб уникнути вуличної товкотнечі, божевільних собак й, нарешті, відмінний спосіб заощадити Ваш час. Особливо необхідна бігова доріжка для людей, що проходять курс реабілітації. Бігові доріжки бувають двох типів:

Механічні бігові доріжки, де полотно рухається за допомогою самого спортсмена й навантаження змінюється за допомогою магнітного поля, що рухає на маховик.

Електричні бігові доріжки, де рух відбувається за допомогою електромотора.

Навантаження при тренуванні на біговій доріжці залежать від швидкості руху полотна й кута нахилу. Кут нахилу змінюється двома способами:

1. Механічна зміна за допомогою зміни положення опорних роликів.

2. Електричне за допомогою сигналу від комп'ютера до електромотора.

Комфортність і безпека бігу багато в чому залежить від системи амортизації полотна, його розмірів. При бігу на полотно з однієї сторони впливає нога людини, а з інший - підстава доріжки, тому воно повинне бути слизьким увесь час експлуатації. Для цього використаються спеціальні силіконові змащення або сама підстава покрита слизьким складом, що не стирається.

Кут нахилу потрібний для повної імітації бігу по пересіченій місцевості й звичайно змінюється від 0 до 12°.

Є можливість програмування електричних доріжок - залежно від заданої програми, будуть змінюватися швидкість і кут підйому. Існує безліч варіантів програм: реабілітаційні, підтримка тонусу, спалювання жиру, аеробні, швидкісні й т.д. Може бути представлена можливість самостійного написання програм.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Підвищення ролі загальнотехнічної підготовки в спільній системі професійно-технічної освіти
Необхідність політехнізації навчання визначають три фактори: економічний, основу якого складає закон переміни праці, обумовлений революційною природою технічного базису великої промисловост ...

Твори К. Білокур у структурі народно-мистецької творчості
Катерина Василівна Білокур (1900-1961) – майстер народного декоративного живопису. Вона народилася в селі Богданівка Пирятин-ського повіту Полтавської губернії (тепер це Яготинський район К ...

Петриківський розпис як вид декоративного розпису
Яскравою сторінкою увійшов декоративний розпис в історію культури українського народу. Село Петриківка Дніпропетровської області стало одним з найвідоміших його центрів завдяки своєрідному ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net