Методика формування комунікабельності старших дошкільників при роботі з дитячою книгою

Нова педагогіка » Розвиток комунікабельності у старших дошкільників » Методика формування комунікабельності старших дошкільників при роботі з дитячою книгою

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

В цілому вибірки 3-х експериментальних груп збільшується число випробовуваних з вищим рівнем етичного досвіду.

Крім кількісної зміни, у деяких випробовуваних 2-х, 3-х експериментальних групах може наголошуватися і деякі якісні особливості етичного досвіду. Перш за все, школярі, обґрунтовували свої відповіді, можуть частіше орієнтуватися на зміст етичної норми. Підвищується здатність виділяти етичну проблему в ситуаціях етичного вибору. Оцінки вчинків можуть бути більш критичні не тільки по відношенню до іншої людини, але і до самому себе.

У контрольних групах, яких – або змін, як якісних, так і кількісних може бути не знайдено (порівняно з результатами першого етапу експерименту). Це дозволяє зробити висновок про те, що приріст етичного досвіду у випробовуваних в 2-х, 3-х експериментальних групах відбувається в результаті цілеспрямованого формування учбової діяльності.

Також проводиться діагностика сформованості етичного виховання учнів.

Діагностика включає 3 пункти:

1. Метод ранжирування (дані I і II виміру).

2. Діагностичний метод «Робота над помилками» (I і II вимір).

3. Метод діагностичної ситуації «Експеримент»

Для порівняння сформованості етичного виховання у учнів, I вимір робили в 1 групі, а II вимір – в 2 групі.

Метод ранжирування. Діти одержують анкету із завданням: «Пронумеруй по порядку ті якості людини, які ти оцінюєш вище: веселий, модний, нарядний, чесний, справедливий, розумний, культурний».

Обробивши дану анкету, можна побачити, що за наслідками 1-го виміру головною якістю людини учні вибирають «чесність, потім слідують: «культурний», «розумний, «справедливий, «веселий», «нарядний», «модний» (умовно). Вибір, головною якістю людини – чесність, пояснюється тим, що діти мали різний рівень етичних навиків. Познайомившись один з одним в групі, діти приступають до головної діяльності даного віку – грі. А чесність в грі займає одне з очолюючих місць.

На II місці – культурний. У це поняття діти вкладають уміння спілкуватися один з одним і з вчителем. Адже в цей час діти шукали собі нових друзів, вчилися працювати в колективі.

У 2-ом вимірі, через рік, головною якістю людини спалить бути вибрано «розумний», «чесний», «справедливий» і «культурний», «веселий», «нарядний», «модний» (умовно). Аналізуючи дані 2-го виміру, можна побачити чіткий «відбиток» учбової діяльності. Головне – бути розумним. «Розумний» рівнозначно відміннику. Розумного учня більше хвалить вчитель, значить він подобається дорослому. З ним всі хочуть дружити. Відповідаючи на уточнююче питання: «Чому головна якість людини – розумний?», деякі діти говорять, що розумна людина повинна бути і культурною, і чесною, і справедливою

2 метод діагностики «Робота над помилками». Значення цієї діагностики полягає в наступному: дітям читається текст, в якому міститься 5 помилок. Діти повинні будуть відшукати ці помилки і записати їх кількість.

3 пункт діагностики – «Діагностична ситуація». Перед учнями ставиться проблема морального вибору. У експерименті беруть участь учні класу і «підставна особа». Перед кожною дитиною розігрується сценка. Потім він повинен сказати основну проблему морального вибору.

З таких досліджень можна зрозуміти, що зачатки етичного виховання у дітей є і його треба продовжувати розвивати. Я вважаю, що такий метод формування етичного відношення у молодшого школяра ефективна, оскільки вчитель може крім того, що формувати етичне відносини, але і взнати у школяра його рівень моральності.

Страницы: 1 2 3 

Рекомендуємо почитати:

Екологічне виховання школярів в умовах табірного життя
В літньому таборі повинна бути форма екологічного виховання учнів, мета якого розвинути у дітей і підлітків здатність чуйно ставитися до природи, передбачувати наслідки своїх дій, розуміти ...

Контроль рівня сформованості навичок і вмінь читання іноземною мовою в учнів початкової школи
В попередніх двох підрозділах було практично розроблено методику формування навичок іншомовного читання на початковому етапі. Але будь-яка методика навчання є незавершеною, якщо відсутній т ...

Особливості методики вивчення раціональних нерівностей
Ці класи можна розбити на дві групи. Перша група раціональні нерівності і системи. Найбільш важливими класами відповідні класи нерівностей. Друга група - ірраціональні і трансцендентні нері ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net