Методика формування комунікабельності старших дошкільників при роботі з дитячою книгою

Нова педагогіка » Розвиток комунікабельності у старших дошкільників » Методика формування комунікабельності старших дошкільників при роботі з дитячою книгою

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Розглядати методику формування комунікабельності старших дошкільників я спробую на базі творів Д. Дефо «робінзон Крузо».

Як початковий матеріал, на якому можна буде вивчити формування етичного відношення молодших школярів, з урахуванням творів Д. Дефо, така моральна норма, як «відповідальність» і «добродіяння» істинна і помилкова, які дуже актуальні на сучасному етапі життя суспільства.

Етична норма «доброзичливість» характеризувалася в більшій мірі взаємостосунками між людьми. Доброзичливість визначається нашими пізнаннями, як прагнення бачити в іншому позитивні якості, віра в можливість зміни людини на краще і в його здатності, готовність прийти на допомогу радою і справою.

Звичайність, негероїчність Робінзона – одна з головних умов його величезного успіху. Кожен читач, ставлячи себе на його місце, міг думати: «І я в тих же умовах опинився б таким же легінем».

У наш час тема «доброзичливості» стоїть дуже гострим кутом. У нашому житті, до жалі, вона є помилковою, тобто багато людей видають, за ту, що виходить з серця чисту, «доброзичливість» корисливу, що працює тільки в благо собі.

Чистої і істиною доброзичливості потрібно учити дітей з найранішого віку.

При дослідженні етичного досвіду молодших школярів використовується ряд взаимодоповнюючих методик: бесіда по сюжетній розповіді, метод незавершених розповідей.

Бесіда. При використовуванні бесіди по сюжетній розповіді, випробовуваній пропонується прослуховувати розповідь, що містить етичну проблему. Герої розповіді потрапляли в ситуацію морального вибору. Після прослуховування розповіді школярам задаються питання, які були складені так, щоб у відповідях і висловах випробовуваних виявлялися відносини, знання про способи поведінки і про найетичнішу норму.

Незавершена розповідь. При використовуванні методу незавершених розповідей, учням зачитуються розповідь, в якому герою необхідно було діяти, або порушуючи етичну норму, або відповідно до неї. Кожного випробовуваного просять уявити, що дійовою особою є він сам. Учень повинен був закінчити розповідь, пропонуючи свої способи поведінки і обґрунтовувати їх.

При визначенні особливостей етичного досвіду молодших школярів використовуються наступні критерії: ступінь відповідності етичній нормі знань, відносин і способів поведінки учнів; узагальненість знань; їх глибина і широта; ступінь стійкості.

Для оцінки етичних знань випробовуваних виділяються такі прояви, як розуміння ними зміст моральних норм, знання способів поведінки, знання переживань, що виникають у людини у разі дотримання або недотримання моральної норми.

Про етичне відношення взнають по оцінних думках школярів про вчинки іншої людини, про свої вчинки, а також по особливостях виконання моральної діяльності і їх мотивах.

На першому етапі дослідження відповісти на питання:

Скажи, як ти думаєш, що таке відповідальність?

Як завжди поводиться відповідальна людина?

Як завжди поводиться безвідповідальна людина?

Скажи, як ти думаєш, що таке доброзичливість?

Як завжди поводиться доброзичлива людина?

Як завжди поводиться недоброзичлива людина?

Аналіз відповідей і висловів випробовуваних 2 класи показує, що етичні знання неоднозначні для своєї вибірки. У контрольних і експериментальних групах необхідно перш за все буде виділити випробовуваних, відповіді і вислови яких, свідчитимуть про те, що ці школярі (порівняно з іншими) неправильно розуміють зміст моральних норм. Показником того, що випробовувані мають відносно низький рівень знань про зміст моральних норм, є те, що вони звичайно не бачать етичну проблему там, де вона є.

У ситуації морального вибору, випробовувані даної групи звичайно пропонують способи поведінки, не відповідні етичній нормі.

Ґрунтуючись на вищесказаному, виділяють цих школярів в групу з низьким рівнем етичного досвіду.

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Творчі задачі на уроках креслення
В умовах сучасної виробничої діяльності кожен працівник повинен мати добре розвинуту просторову уяву та мислення. Наявність у людини зазначених якостей забезпечує належні умови для творчого ...

Методи педагогіки та форми організації навчання
Метод від (греч. meethodos - буквально: шлях до чого-небудь) означає спосіб діяльності, спрямованої на досягнення визначеної мети. Методом педагогіки називають спосіб упорядкованої взаємоза ...

Основні педагогічні вимоги до підготовки й проведення уроків “Я і Україна" в 1 класі
Процес навчання “Я і Україна" здійснюється в різних організаційних формах. Перш ніж назвати і охарактеризувати їх, слід чітко уявити сутність педагогічної категорії - форми організації ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net