Мовна готовність дитини до школи

Нова педагогіка » Розвиток комунікабельності у старших дошкільників » Мовна готовність дитини до школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Готовність або неготовність дитини до початку шкільного навчання визначається рівнем його мовного розвитку. Це пов'язано з тим, що саме за допомогою мови, усної і письмової, йому належить засвоювати всю систему знань. Якщо усною мовою він вже оволодів до школи, то письмової йому ще тільки належить оволодіти. І чим краще буде розвинена у дитини до часу надходження в школу його усна мова, тим легше йому буде оволодіти читанням і листом і тим краще буде придбана письмова мова.

У дітей нерідко спостерігається не різко виражене відставання в мовному розвитку, який в дошкільному віці звичайно не привертає до себе особливої уваги, але надалі значно утрудняє оволодіння листом і приводить до появи в ньому специфічних помилок, непіддатливих усуненню звичними шкільними методами. Тому дуже важливо виявити навіть самі незначні відхилення в мовному розвитку дошкільника і встигнути їх подолати до початку його навчання грамоті.

Обов'язковій перевірці підлягає наступне:

1. Правильність вимови звуків.

2. Уміння розрізняти звуки мови на слух.

3. Володіння елементарними навиками звукового аналізу слів.

4. Стан словарного запасу.

5. Сформованість граматичних систем.

6. Володіння зв'язною мовою.

Правильність вимови звуків.

До початку навчання грамоті дитина повинна оволодіти правильною вимовою всіх мовних звуків, причому особливо неприпустимо наявність в його мові повних звукових замін (СИПЛЕНОК замість КУРЧА або КАЛТІНА замість КАРТИНА). Такого роду дефекти у вимові звуків звичайно відображаються на листі.

Правильність вимовляння звуків перевіряється по спеціально підібраних картинках.

Уміння розрізняти звуки мови на слух. Уміння розрізняти звуки мови на слух.

Чітке розрізнення на слух всіх звуків мови будь однією з необхідних передумов оволодіння грамотою. Запис будь-якого слова припускає уміння визначити (тобто «пізнати») кожен вхідний в його склад звук і позначити його відповідною буквою. Якщо ж деякі звуки здаються дитині однаковими, то йому неминуче важко при виборі відповідних цим звукам букв під час листу. Наприклад, при нерозрізнені на слух звуків Би і П він не знатиме, яка перша буква (б або П) повинна бути написана в слові БУЛКА або в слові ПОТОВК.

Дослідження слухової диференціації звуків проводиться по спеціально підібраних картинках, назви яких розрізняються тільки одним звуком, що перевіряється.

Звуковий аналіз слів.

Для запису будь-якого слова дитина повинна не тільки уміти відрізнити один від одного все становлячий його звуки, але і виразно уявляти собі їх послідовність, тобто він повинен володіти звуковим аналізом слів. Прості форми такого аналізу стають «доступними дітям вже в дошкільному віці, і це є одним з важливих свідоцтв їх готовності до навчання грамоті.

Словарний запас.

Словарний запас, дитину старшого дошкільного віку повинен складати не менше 2000 слів, причому в ньому повинні бути представлені всі основні частина мови іменники, дієслова, додавальні, чисельники, займенники, говір, приводи, сурядні і підрядні союзи. Повинні бути присутнім в словнику дитини і узагальнювальні слова (типу одяг, взуття, посуд, тварини, птахи, овочі, фрукти і т.п.), які починають засвоюватися дітьми приблизно з трьох-трьох з половиною років.

Для дослідження словарного запасу застосовується цілий ряд спеціальних прийомів, що дозволяють з'ясувати наявність або відсутність у дитини певних слів. Ось найпоширеніші з цих прийомів:

– назва предметів, що відносяться до різних логічних груп (наприклад, дитині пропонується назвати всі відомі йому дерева, квіти і ін.);

– знаходження загальних назв (узагальнювальних слів) для групи однорідних предметів;

– підбір ознак до певного предмету;

– підбір можливих дій до предмету;

– підбір предметів до заданої дії;

– підбір синонімів (слів, близьких по значенню);

– підбір антонімів (слів з протилежним значенням) і ін.

Сформованість граматичних систем.

Мається на увазі з'ясування питання про те, чи оволоділа дитина на чисто практичному рівні існуючими в мові закономірностями словозміни і словотворення. Під словозміною прийнято розуміти зміну слів але різним граматичним категоріям (по пологах, числах, відмінках, часах і т чи) без зміни при цьому основного. значення слова. Наприклад, слова стіл, столом, столи виражають лише різні відносини цього слова в пропозиції, по стіл при цьому так і залишається столом. При словотворенні ж міняється основне значення слова, незалежно від його ролі в пропозиції, – утворюються так звані однокорінні слова. Так, слова стіл, столик, їдальня, настільний, столиця є вже різними словами, а не різними формами одного слова.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Структурні підрозділи інституту
Хімічний факультет Хімічний факультет є основним підрозділом інституту, підпорядкованим директору і здійснює навчально-виховний процес підготовки фахівців за денною та заочною формами навча ...

Диференційований підхід оцінювання знань та вмінь учнів
Здійснюючи індивідуальний підхід до учнів, учитель креслення повинен: систематично і всебічно вивчати індивідуальні особливості учнів; поєднувати фронтальну, групову та індивідуальну форми ...

Ступені роботи над текстовими задачами
Розв'язати математичну задачу – це значить знайти таку послідовність загальних положень математики (означень, аксіом, теорем, правил, законів, формул), використовуючи які до умов задачі чи ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net