Досвід вчителів з проведення нестандартних уроків у початковій школі

Нова педагогіка » Нестандартні уроки в початкових класах » Досвід вчителів з проведення нестандартних уроків у початковій школі

Сторінка 3

Мешканцям королівства сподобалося, як ви працювали. Вони вирішили відкрити вам свою таємницю: назвати найдорожчий скарб королівства.

Книгу цю дуже відому

Знає кожен школяр.

Ця найкраща в світі книжка

Називається . (буквар).

Із Букваря починали своє навчання ваші тата й мами, бабусі й дідусі. Тож, і ви шануйте й бережіть цю книжку.

V. Підсумок уроку.

В королівстві побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Що сподобалося в казці?

Гра "Мікрофон".

Тема: Охорона тварин. Тварини з Червоної книги України.2 клас. Інтерактивний урок

Мета: дати уявлення про Червону книгу України, місце в ній тварин, необхідність їх охорони; виховувати відповідальне ставлення до збереження природи, прагнення брати участь у природоохоронній діяльності; розвивати навички культурного поводження серед природи.

План уроку:

Фенологічні спостереження.

І. Мотивація.

ІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

ІІІ. Надання необхідної інформації.

ІV. Інтерактивна вправа 1.

V. Інтерактивна вправа 2.

VІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.

Хід уроку

Організація до уроку.

Подивіться, будь ласка, чи все ви приготували до уроку. Погляньте один на одного, посміхніться, побажайте один одному гарного уроку. Сядьте рівненько. Розпочнемо урок!

Фенологічні спостереження.

Ви сьогодні йшли до школи, спостерігали за природою. Скажіть, які зміни відбулися в живій природі, порівняно з ранньою весною? (розпускаються листочки, квіточки, зазеленіла трав, літають комашки).

А які зміни відбулися в неживій природі? (Яскравіше світить сонечко, стало тепліше).

І. Мотивація.

Земля - чудова, прекрасна планета. І все навкруги тішить око. І кожна тваринка, кожна рослинка має свою неповторну красу.

1. Вправа “Незакінчене речення". Закінчити речення, розпочате вчителем.

1. На мою думку, охороняти природу потрібно тому, що . (без неї не може жити людина).

2. На мою думку, охороняти природу потрібно . (кожній людині).

3. Людина - це теж . (частина живої природи).

4. Тварини дають людині . (одяг, молоко, м’ясо).

2. Прослуховування казки “Велика бура собака” (аудіозапис).

А зараз, подивіться на всі ці малюнки, пригадайте про що ми говорили, і скажіть, яка ж тема сьогоднішнього уроку? (після прослуховування думок, вчитель відкриває тему уроку).

ІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

Колективне читання теми уроку, записаної на дошці.

Технологія “Мозковий штурм". Що я буду знати після сьогоднішнього уроку (жодна думка не заперечується, не обговорюється).

ІІІ. Надання необхідної інформації.

Перегляд комп’ютерної презентації на тему: “Охорона тварин. Червона книга України”.

Коротка розповідь вчителя про охорону тварин, як підсумок презентації. Розгляд наочності, яка не ввійшла до презентації.

ІV. Інтерактивна вправа 1. “Метод “Прес". Поділ на пари.

а). Чи потрібно охороняти тварин?

“Я вважаю, що ." (охороняти тварин необхідно);

“ . тому, що . ” (без них не зможе жити людина);

“ . наприклад . ” (якщо тварини загинуть, то і людина не буде мати, що їсти, не зможе отримувати теплий одяг);

“Таким чином . ” (охорона тварин - дуже корисна справа).

б) Для чого назви деяких тварин, поміщають до Червоної книги?

“Я вважаю, що . ” (таке роблять для того, щоб люди знали, яких тварин слід оберігати);

“ . тому, що . ” (багато людей не знають, які саме тварини перебувають на межі зникнення);

“ . наприклад . ” (вуж, ящірка, беркут);

“Таким чином . ” (У Червоній книзі ми знаходимо тих тварин, яких слід оберігати).

V. Інтерактивна вправа 2. “Питання - відповідь”.

Клас поділяється на 2 групи. Кожна група готує ряд запитань і відповідей з теми (3-5 хвилин). Пізніше учні обмінюються запитаннями.

VІ. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку.

Підсумовування результатів діяльності на основі висловлених думок у “Мозковому штурмі".

Домашнє завдання.

2 хв.

3 хв.

3 хв.

1 хв.

1 хв.

2 хв.

5 хв.

5 хв.

10 хв.

5 хв.

Завдання сучасної дидактики - створення відповідного навчального (освітнього) середовища, здатного забезпечити умови здобуття освіти, надання можливості кожній особистості реалізувати свої нахили, потреби та здібності; формування творчої, освіченої, всебічно розвиненої особистості, конкурентноспроможної в нових економічних умовах.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

План-конспект сучасного комбінованого уроку на тему «Антарктида й Антарктика. 7 клас»
Мета: ознайомити учнів з поняттям «Антарктика», загальними відомостями про Антарктиду – льодовий материк планети, особливостями водних мас Південного океану; забезпечити розуміння своєрідно ...

Навчання письма на уроках турецької мови учнів початкової школи
Як зазначається в Державному освітньому стандарті з іноземних мов, оволодіння письмом передбачає досягнення елементарної комунікативної компетенції, яка забезпечує учневі можливість викорис ...

Досвід вчителів з проведення нестандартних уроків у початковій школі
Перевіряючи методику на практиці, ми звернулися до досвіду роботи вчителя-методиста СШ № 95 м. Києва В.О. Волотовської. Ми вирішили розглянути практичну сторону проведення нестандартних зан ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net