Система уроків з теми «Проектування художньої системи «колекція»

Нова педагогіка » Педагогічне проектування по темі "Проектування одягу в художній системі "колекція" » Система уроків з теми «Проектування художньої системи «колекція»

Сторінка 8

V Узагальнення і систематизація знань

Мета: проведення в єдину систему засвоєних на парі понять, виявлення їх окремих компонентів і зв’язків між ними.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь – словесні (бесіда).

Перелік питань

1. Що означає поняття «колекція»? (Колекція (від латинського collectio - зібрання) – це систематизоване зібрання будь-яких однорідних предметів, що представляють науковий, історичний або художній інтерес для того, хто їх збирає).

2. Що таке художня система «колекція» в моделюванні одягу? (Колекція в моделюванні одягу – це серія моделей різного призначення, які об’єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)

3. Яка основна ознака колекції? (Головна ознака колекції – це її цільність. Цільність забезпечується єдністю стилю, творчістю методу, кольорової гами, структури матеріалів, форми, єдністю образів).

4. Які є типи колекцій? (Розрізняють наступні типи колекцій: перспективні, промислові, авторські).

5. Як диференціюються колекції? (Всі типи колекцій диференціюються з врахуванням таких ознак: асортиментність, сезонність,віковими категоріями, призначення.

6. Як поділяються колекції в залежності від призначення? (Колекції поділяються в залежності від того, кому вони призначені на наступні групи: „індивідуальний гардероб”, „масові”, „групові”.

7. Які загальні вимоги пред’являються до колекцій? (Загальні вимоги до колекцій: системність, блоковість, адресність колекції, призначення моделей, врахування образу фірми).

8. Яка послідовність розроблення колекцій? (Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:

Спочатку формується концепція перспективної моди на основі прогнозу моди;

Після цього створюються перспективні колекції;

Потім розробляються промислові масові колекції, які розвивають перспективні тенденції, що появились в колекціях „прет-а-порте”).

8. Яка трифазність створення колекції? (Створення будь-якої колекції передбачає системний підхід і складається з трьох фаз: вихідної, базової і кінцевої).

VI Заключна частина

Мета: підведення підсумків заняття і завдання домашнього завдання.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь – словесні (бесіда).

Підведення підсумку уроку

Отже, на даному занятті ми ознайомились з поняттям колекція і її типами; розглянули загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій різних типів.

На наступному занятті ми будемо проектувати моделі одягу в художній системі «колекція».

На домашнє завдання ви повинні вивчити теоретичний матеріал, обрати творче джерело для практичної роботи на основі Вашого улюбленого твору мистецтва (кіно, літератури, музики, скульптури, архітектури).

Пропоную Вам оцінити підбірку найбільш дивних, часом навіть диких образів, які можна було побачити на показах у Парижі та Мілані. Подивіться по подіуму ходили манекенники в образах героїв фільмів жахів, бездомних. І можливо ви оберете джерело творчості для вашої колекції).

Також, як зразок серед українських дизайнерів розгляньте авторську колекцію за сюжетом твору «Тарас Бульба» Олесі Теліженко).

Рис.5 - Авторська колекція за сюжетом твору «Тарас Бульба». Дизайнер Олеся Теліженко.

Рис. 4 - Колекція AlexanderаWangо сезону осінь-зима 2011-2012р.

Рис.3 - Колекція Prada сезону осінь-зима 2011-2012р. Героїв фільмів жахів.

Рис. 2 - Зенаїда Ліхачова. Lviv Fashion Week 2011р.

План – конспект уроку формування умінь і навичок

Вихідні дані:

Галицький коледж імені В.Чорновола

Відділення дизайну

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Рекомендуємо почитати:

Використання моделювання в хімії
На думку більшості видатних хіміків, у тому числі лауреата нобелівської премії Р. Сиборга, теоретичне моделювання є основним методом пізнання в хімії. Сутність хімічних явищ прихована від б ...

Значення казки як жанру літератури
Мабуть, жоден з видів народної творчості не відзначається таким багатством нашарувань, як казка. На ній позначився вплив різних історичних епох, починаючи від первісного суспільства і до на ...

Гурткова робота - організація та планування
Праця та людина невіддільні одне від одного. У період перебудови загальноосвітньої школи не тільки розгорнулися пошуки нових методів і прийомів навчання й виховання школярів, а й переглядаю ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net