IV Пояснення нового матеріалу
Мета: вивчити поняття «колекції» і її типи; розглянути загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій.
Форма: фронтальна
Методи навчання: за джерелом знань, умінь – словесні, показ зразків робіт провідних робіт дизайнерів світу.
4.1 Сприйняття і усвідомлення
План
1. Колекція. Види колекцій.
2. Загальні вимоги до проектування колекцій.
3. Послідовність розроблення колекцій. Трифазність створення колекції.
4. Особливості проектування різних типів колекцій.
1. Колекція. Види колекцій.
В наш час актуальним є проектування серії моделей, які об’єднуються або єдністю концепцій автора, або єдністю образу, або єдністю структури матеріалів, або єдністю форми, або єдністю базових конструкцій.
Колекція (від латинського collectio - зібрання) – це систематизоване зібрання будь-яких однорідних предметів, що представляють науковий, історичний або художній інтерес для того, хто їх збирає.
Колекція в моделюванні одягу – це серія моделей різного призначення, які об’єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення.
Головна ознака колекції – це її цілісність. Цільність забезпечується єдністю стилю, творчістю методу, кольорової гами, структури матеріалів, форми, єдністю образів. Окрім цього, ознакою грамотно розробленої колекції є динаміка, тобто розвиток ідеї, центральної в даній колекції.
Колекція – це не серія однакових або майже однакових моделей. Цікаве конструктивне або декоративне рішення, яке є „родзинкою” даної колекції, повинно в кожній наступній новій моделі „повертатися новою гранню”, в колекції повинні бути всі можливі нюанси розвитку ідеї.
Колекція може складатися з різних елементів – це можуть бути ансамблі, комплекти, гарнітури, одиничні вироби, колекція доповнень, колекція аксесуарів.
Організації, які займаються моделюванням проектують різні типи колекцій. Тип колекції визначає її призначення і концептуальний зміст. Розрізняють наступні типи колекцій:
перспективні;
промислові;
авторські;
спеціального призначення – колекції шкільного одягу, колекції форменного одягу.
2. Загальні вимоги до проектування колекцій
Починаючи проектувати колекцію, дизайнер повинен чітко уявити собі, для кого призначена ця колекція і яким потребам вона повинна відповідати. Разом з цим треба враховувати типологічні особливості споживачів і конкретні ознаки. Так, всі типи колекцій диференціюються з врахуванням цих вимог:
асортиментні колекції - представляють моделі конкретного асортименту (колекції пальто, костюмів, купальників. штанів, в залежності від профілю фірми);
2) сезонні колекції – нові сезонні колекції демонструються, як правило, двічі на рік (сезон осінь-зима і сезон весна-літо). Хоча великий промисловий ярмарок моди в Дюссельдорфі перейшов на демонстрацію нових колекцій чотири рази на рік: восени, зимою, весною і літом;
3) колекція за віковими категоріями (колекції одягу для немовлят, для молоді);
4) колекції конкретного призначення, наприклад колекції домашнього одягу, одягу для сну, для спорту і відпочинку.
Попри це колекції поділяються в залежності від того, кому вони призначені на наступні групи:
„індивідуальний гардероб” – серії моделей, призначені для індивідуального клієнта;
„масові”:
а) для масового виробництва,
б) для визначеного типу споживачів;
„групові” – розробляються для конкретних груп людей:
а) колекція форменного одягу (шкільна форма, форма муніципальної міліції);
б) колекції фірменного одягу (розробляються для конкретних підприємств, наприклад, для працівників аерофлоту, одягу для працівників торгових фірм);
в) колекції спеціального одягу для представництв і делегацій (наприклад, одяг для національної збірної команди на Олімпійських іграх).
Створення кожної колекції має свою специфіку, але є і загальні закономірності формування колекцій, а також загальні вимоги, які пред’являються до них.
По-перше, відмінною рисою будь-якої колекції є її системність. Системний підхід до побудови колекції моделей одягу не залежно від типу колекції полягає в визначеній послідовності її створення, загальному принципі об’єднання моделей в колекцію, тобто концептуальному підході до її організації, який виражається в гармонійній цілісності колекції, єдиному конструктивному рішенні всіх форм, в акцентуванні конструктивних поясів, єдиному кольоровому рішенні, в використанні єдиних структур матеріалів, їхніх поєднань і оздоблень виробів колекції.
Рекомендуємо почитати:
Методичне забезпечення уроків екологічного
спрямування факультативного курсу „Основи хімічних виробництв”
Мета спецкурсу: подвійна роль хімічних виробництв щодо навколишнього середовища, оптимізувати хімічні виробництва за екологічними параметрами. Зміст спецкурсу: забруднювачі, види забруднень ...
Роль гурткової роботи у розвитку творчих здібностей молодших школярів
Одна з основних умов розвитку творчої особистості - взаємодія між зовнішніми і внутрішніми чинниками, між генетичною обумовленістю творчої обдарованості й умовами, які пропонує навколишнє с ...
Характеристика надзвичайних ситуацій мирного часу
Надзвичайні ситуації, які виникають у мирний час, вимагають виконання негайних заходів щодо ліквідації їх наслідків, проведення рятівних та інших негайних робіт. Практика останніх років пок ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>