Сценарій позакласного заходу із географії „Два кораблі”

Нова педагогіка » Розробка уроків з географії » Сценарій позакласного заходу із географії „Два кораблі”

Сторінка 1

Мета: удосконалити та збагатити знання учнів з фізичної географії, надати учням можливість продемонструвати навички роботи з картами, вміння застсовувати знання у нестандартних ситуація; виховувати почуття відповідальності, командного духу.

Обладнання: безкозирки, комірці для членів команд, емблеми команд, назви кораблів, склянки, ложки, ємність із водою, м’яч,бинти, продукти для приготування бутербродів, розрізані на пазли географічні карти, призи.

Перебіг заходу

І. Організаційний момент

У грі беруть участь 2 команди.

У складі кожної з команд: капітан, боцман, лоцман, штурман, корабельний лікар, кок, юнга, інші матроси.

Команди заздалегідь готують два номери художньої самодіяльності.

ІІ. Проведення гри

Добрий день, дорогі діти! Сьогодні ми з вами будемо подорожувати двома кораблями.

Капітани команд разом з екіпажем голосно називають назви.

Яка буде наша подорож, хто краще підготувався до неї, і хто швидше дістанеться місця призначення, про це все нас повідомить журі у складі . (оголошується журі).

Перед тим, як відправитись у нашу подорож, ми повинні запросити ведучих (2-х учнів 10-го класу) та визначити наш маршрут.

1-й ведучий. Я запрошую на палубу капітанів.

Завдання 1.

По черзі називати моря, не повторюючи попередніх назв.

Завдання 2.

Написати імена всіх членів команди з зазначенням їх посад. Виконується завдання на дошці без підказок з боку команди.

Команди у цей час пишуть на аркушах назви річок України .

2-й ведучий. Добре, капітани команд виконали завдання ( роботу оцінює журі).

Нам обов’язково потрібна карта. Будь ласка, штурмани на палубу, зібрати карту. Штурман може взяти двох помічників.

Кожній команді видається конверт з розрізаною на пазли картою, її треба забрати. Команди в цей час виконуюють завдання.

Завдання 3.

Хто назве більше міст України на букви Н, С, П.

1-й ведучий. Так, маршрут ми обрали, карти є, в яку країну подорожуємо. А чи готові у нас члени екіпажу?

Діти називають по черзі речі, які потрібні для плавання.

2-й ведучий. Ну що, дорогі друзі, до плавання готові?

Всі готові!

Журі проводить оцінку символіки (максимальна оцінка 5 балів).

1-й ведучий. Нам всім відомо, що старшину на кораблі називають боцманом, він відповідає за матросів, а також за порядок на кораблі.

Завдання 4.

Залити баки прісною водою. (хто швидше ложками наносить в склянку води)

2-й ведучий. Я знаю, що будь-яка подорож проходить цікавіше, коли багато співаєш.

Домашнє завдання

Команди показуюють номери художньої самодіяльності.

Завдання 5.

Хто більше знає пісень про море.

1-й ведучий. Ми вже, здається, і зголодніли. Подивимось, що готують наші коки.

Коки беруть участь у конкурсі на приготування кращого бутерброда.

2-й ведучий. Загляньмо у „кают-компанію”.

Наша кают-компанія – місце для відпочинку всієї команди. Під час відпочинку ми пропонуємо вам дати вдповіді на анступні запитання.

Ведучий ставить запитання, а команди по черзі дають на них відповіді, якщо команда не може дати відповідь, то слово надається представникам іншої команди, журі фіксує кожну відповідь, виставляє та підраховує бали.

Яка тварина була причиною національного лиха Австралії? (кролики, що були завезені європейцями і здичавілі).

Яке море є найтеплішим на земній кулі? (Червоне)

Про який мінерал говорять: „ з води родиться, а води боїться?” (сіль)

що називається легендою карти? (умовні знаки)

В якому морі ловлять рибу жителі трьох частин світу? (у Середземному)

Яку річку можна зламати? (Прут)

Найбільший із сучасних птахів, який швидко бігає, але не літає? (страус)

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Методика розвитку сили в учнів 5-9 класів
Засобами силової підготовки школярів-піддітків є вправи, обтяжені масою власного тіла (наприклад, підтягування) або зовнішнім опором. Зовнішнім опором виступає мчсо різних предметів (набивн ...

Класифікація дитячих ігор. Характеристика творчих ігор дошкільника
Ігри дошкільників поділяють на види з урахуванням різних ознак. Наприклад, найбільш поширена класифікація ігор складається з предметно-маніпулятивних, імітаційних (сюжетно-рольових), будіве ...

Експериментальна перевірка ефективності розробленого комплексу вправ для навчання монологічного мовлення на початковому ступені
Будь-яка система навчання має бути ефективною, тільки тоді вона може застосовуватися. Щоб довести ефективність треба провести експеримент, довести ефективність на практиці. Практика проходи ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.edudirect.net