Методика використання віршів та музикальних фрагментів у процесі навчання англійської мови

Нова педагогіка » Використання віршованих творів у процесі формування англомовної граматичної компетенції учнів » Методика використання віршів та музикальних фрагментів у процесі навчання англійської мови

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Важливим джерелом комунікативної компетенції є вивчення пісень різних епох та різного жанру. Наприклад, можна порівняти яку-небудь пісню післявоєнного періоду і пісню 90-х років і провести порівняльний аналіз як лінгвістики тексту, так і соціально-когнітивного змісту.

Також пісня допомагає згуртуванню групи, адже її можна співати хором. В попередній роботі над текстом, де зазвичай поєднуються різні форми роботи (діалог, полілог, індивідуальна та групова робота) мимоволі відбувається спілкування учнів.

На основі витягнутих з тексту пісні фраз і окремих лексичних одиниць учні можуть проявляти самостійність і творчість. Вихід на творчий рівень сприяє усвідомленню особливостей традицій, культури країни досліджуваної мови, в роботі відбувається формування комунікативної компетентності.

І головне, що хотілося б відзначити – вибір пісні завжди стоїть за викладачем. Вибираючи пісню, бажано брати до уваги такі критерії як:

– висока популярність пісні, часте транслювання по радіо або телебаченню;

– відповідність смакам і вподобанням учнів (хоча б приблизно);

– тема пісні відповідає темі уроку або його граматичному змісту.

Формування фонематичного навику передбачає перебудову звичної артикуляції на основі встановлення подібностей та відмінностей в проголошенні звуків у рідній та іноземній мовах, формування фонематичного слуху, а також оволодіння технікою проголошення іншомовних звуків. Все це на початковому етапі можливо лише шляхом наслідування і повторення, хорового, слідом за вчителем, аудіо- або відеозаписом. Аналізувати почуті звуки і усвідомлено керувати своїми органами мовлення школярі можуть у дуже обмеженому обсязі. Психологічно, діти сприймають і запам'ятовують пісні і скандування (штучне, повільне читання віршів, що підкреслює їх метричну структуру) під музику набагато краще, ніж будь-який інший текст.

Крім того, їм більш зрозуміло і звично таке заняття як спів хором, ніж просто повторення хором окремих фраз. На уроках можна розучувати з дітьми пісні і римування з різних збірок англійських дитячих віршів і пісень, такі наприклад, як “Hickory, dickory, dock ”, “Rub-a-dub-dub “, де повторюється один і той же голосний звук в поєднаннях з різними приголосними. Звук дітьми прекрасно відпрацьовується і запам'ятовується. Для відпрацювання техніки вимови дуже ефективно використовується скандування скоромовок під ритмічну музику. Такі відомі скоромовки як “Fuzzy Wuzzy was a bear”, “Happy hippopotamus” увійшли в широко відомі навчальні курси для дітей “Way Ahead” (“Macmillan Education”) та “Chatterbox” (“Oxford University Press”) і успішно використовуються викладачами шкіл.

Крім формування вимовних навичок на етапі навчання вимові дуже важлива правильно поставлена інтонація. Оволодіння іншомовною інтонацією передбачає формування аудитивних навичок сприйняття інтонаційного малюнка та його адекватне відтворення. Школярі легше сприймають інтонаційний лад англійських пропозицій, слухаючи і відтворюючи інтонації віршів і пісень. У них окличні, стверджувальні і різні види питальних інтонаційних конструкцій поєднуються в доступному і близькому дітям контексті. Ритмічна музика дитячих віршів і пісень допомагає найшвидшому засвоєнню цих автентичних творів, а разом з ними і правильній інтонації, яка сприймається в подальшому як природна при відтворенні англійської мови.

Формування лексичних навичок передбачає оволодіння учнями правилами співвіднесення конкретної лексичної одиниці з іншими лексичними одиницями в лексичній групі, оволодіння навичками вибору і вживання лексики, а також смисловим сприйняттям лексичної одиниці в тексті. На початковому етапі навчання діти добре сприймають, запам'ятовують і відтворюють готові лексичні конструкції, особливо якщо вони римуються або вводяться під музику, ритм.

Багато навчальних курсів для початкової школи вводять пісенний матеріал як природну частину при вивченні тих чи інших лексичних тем. У навчальному курсі “Chatterbox 1” дітям пропонуються чудові, легкі для запам'ятовування пісеньки практично в кожній лексичній темі. Особливо хочеться звернути увагу на “The family song”, в якій перерахування членів сім'ї йде разом з прикметниками, що описують людей – слова, які завжди важко засвоюються дітьми на початковому етапі навчання. У підручнику “Wonderland.Pre-Junior” (Longman) дуже вдало даються римування під музику на теми “Частини тіла”, “Їжа” та інші. Прийменники місця і руху учні швидко запам'ятовують, якщо використовувати пісеньку-гру з навчального посібника “English Together 2” “We're going on a bear hunt”. Якщо у вчителя є можливість працювати в початковій школі з якого-небудь з перерахованих посібників, то пісні і римування стають природною частиною уроку, допомагають вводити або закріплювати лексичний матеріал в живій, емоційній формі. Перевага використання курсів, в яких пісенний матеріал внесений авторами як логічна і необхідна частина роботи, очевидний: вчителю не потрібно самому шукати пісні та вірші, перевіряти чи вся лексика підходить, чи поєднується з іншими вправами уроку.

Страницы: 1 2

Рекомендуємо почитати:

Шляхи збагачення словникового запасу
Сучасна програма з рідної мови велику увагу приділяє мовленнєвій діяльності молодих школярів. Робота над вивченням лексики має своїм завданням: збагачення словника учнів, тобто засвоєння но ...

Роль сім’ї у вихованні дітей. Зміст, засоби та труднощі сімейного виховання
Сімейне виховання має свою специфіку, свої особливості. Система виховних відносин у сім’ї характеризується природною близькістю між вихователями і вихованцями, любов’ю між батьками і дітьми ...

Навчання письма на уроках турецької мови учнів початкової школи
Як зазначається в Державному освітньому стандарті з іноземних мов, оволодіння письмом передбачає досягнення елементарної комунікативної компетенції, яка забезпечує учневі можливість викорис ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net