Діти співають хором, а потім за бажанням по одному.
Час року в кольорі.
Учитель: Хлопці, протягом уроку ми з вами говорили про такий чудовий пори року як весна, а зараз, давайте, зобразимо весну в колірній гамі.
Діти розфарбовують квадратики кольоровими олівцями або акварельними фарбами. Пояснюють свій вибір.
4. Підсумок уроку.
Учитель: Що нового ви дізналися на уроці?
Чого навчилися?
Що згадали?
Що ще хотіли б дізнатися?
Учитель оголошує оцінки за роботу на уроці.
5. Рефлексія.
Учитель: Діти, а зараз покажіть з яким настроєм ви підете з уроку?
(На екрані малюнки із зображенням різної міміки). Діти вибирають той, який відповідає їх настрою. Учитель: До побачення! (Співає)
Здоров’язберігаючи технології благотворно впливають на здоров’я учнів, формують правильну поставу, підвищують працездатність і рухову активність, створюють відчуття фізичного комфорту під час занять, але і підвищують рівень виучуваної дітей, покращують їх нервово-психічний стан і емоційний настрій, привчають до порядку, сприяють соціальній адаптації дітей в колективі. При раціональній організації уроки музичного мистецтва сприяють зняттю нервово-психічних перевантажень, відновленню позитивного емоційно-енергетичного тонусу учнів. На уроці необхідно застосовувати і чергувати різні види навчальної діяльності: опитування, читання, слухання, виконання, розглядання посібників, перегляд відеосюжетів, слайдів. Такий підхід до ведення уроку сприяє концентрації уваги, розвитку пізнавального інтересу в учнів до предмету.
Сприйняття музики, її виконання і створення є основними формами не тільки музичного сприйняття, але й музичної психотерапії. Власне кажучи, кожний учитель музики, усвідомлює він це чи ні, є стихійним психотерапевтом, що змінює за допомогою музичного мистецтва настрій і світовідчуття своїх учнів. Завдяки дослідникам, що вивчав психофізіологічний аспект впливу музики, можна вважати твердо встановленими наступні факти:
– Музика справляє помітний вплив на хвилинний об'єм крові, частоту пульсу, кров'яний тиск, рівень цукру в крові;
– Підвищує і знижує м'язовий тонус;
– Стимулює появу емоцій;
– Покращує вербальні і арифметичні здібності;
– Стимулює процеси сприйняття і пам'яті;
– Активізує творче мислення.
Спів знімає стрес, активує захисні сили організму, об'єм легенів, а стало бути, і забезпечення тіла киснем і живильними речовинами поліпшується. Повільний видих сприяє розвитку в серці додаткових шляхів кровопостачання, що важливо для профілактики інфаркту міокарда.
Якщо діти навчаться сприймати музику з любов'ю і натхненням, то в кожному з них несподівано відкриються приховані природні таланти і здібності. Справжня краса музики полягає не стільки в самих тембрах і переливах звучання, скільки в можливості пережити, за допомогою музики, свою єдність з природою, з іншими людьми, зі своїм народом і з усім людством в цілому, і через переживання цієї єдності учні знайти в собі самому бажану психологічну стійкість і душевне здоров'я.
Звичайно, вирішення проблеми збереження здоров'я дітей та підлітків потребує спільної увага всіх зацікавлених у цьому: педагогів, медиків, батьків, представників громадськості. Однак особливе місце та відповідальність з оздоровчій діяльності відводиться освітній системі, яка повинна й має всі можливості для того, щоб зробити освітній процес здоров’язберігаючим, тому що мова йде вже не просто про стан здоров'я сучасних школярів, а про майбутнє України.
Рекомендуємо почитати:
Позанавчальні форми організації навчання у вищій школі
До позанавчальних форм організації навчання відносяться різні практики. Як правило, у вищому навчальному закладі до обов’язкових видів практики відносяться – навчальна та виробнича практики ...
Методичні вказівки, якими доцільно керуватися вчителеві, аналізуючи з
учнями музичні твори
Виходячи з проведеної роботи під час практики, ми визначили структуру і логіку методичних рекомендацій, які є узагальненням науково-методичної літератури, передового педагогічного досвіду, ...
Наочність в роботі з дітьми
Я.А.Коменський вивів досить суворі правила, яких потрібно дотримуватися вході організації наочного навчання: 1)розкривати сутність предмету, що показується систематично і по частинах, щоб н ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>