Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Сторінка 6

У роботі з дітьми дуже ефективні комунікативні танці-ігри. Це, в основному, танці з простими рухами (поклони, притупування, хлопки), що включають елементи невербального спілкування, зміну партнерів, ігрові завдання, змагання (хто краще танцює). Їх походження пов'язане з фольклором різних народів. Цінність і користь комунікативних танців-ігор очевидна, оскільки вони доступні і в той же час привабливі, викликають яскраві позитивні емоції, виконують психотерапевтичні завдання розвитку соціальної адаптації дитини, ухвалення або не ухвалення партнера, як друга.

Музика допомагає знімати стреси, стимулювати роботу мозку, підвищити засвоєння, сприяє естетичному вихованню. Наш емоційний стан, процеси сприйняття, запам’ятовування, розуміння залежить від того, що ми слухаємо. Звук – це енергія. Залежно від частоти коливання, рівня голосності, ритму, звук впливає на людину. Правильно підібрані мелодії здатні активізувати людські резерви.

До вашої уваги «Музична аптека»

Знімають стреси та оказують терапевтичний вплив:

Балада групи «Іглз» – «Готель Каліфорнія»

Хоральна прелюдія фа мінор Баха («Соляріс»)

Арія Доніцетті «Слізна»

Арія «Таміно» з «Чарівної флейти» Моцарта.

Тонізують та підвищують рівень працездатності:

Музика Брайна Адамса

Музика Тіни Тернер

Музика з балад Бон Джові

Музичні композиції Рікардо Фольї

Гітарні композиції

Допоможуть розслабитися:

Музика Моцарта

Музика Альбіноні

Естрадні обробітки «Місячної сонати»

«До Елізи» Бетховен

Довго підтримувати рівень працездатності та самоконтролю допоможе:

Музика в стилі лаунж (медитативна музика)

Етнічна музика у сучасній обробітки

Особливо посилює активність мозку:

«Соната для двох фортепіано» Моцарт

Отже, застосування здоров'язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва дає можливість вирішувати одну з важливих завдань, що стоять перед сучасною школою,

створення умов для збереження здоров'я учнів.

Практична частина

Урок музики в 5 класі із застосуванням здоров'язберігаючих технологій

Тема: Образ природи в творах мистецтва

Мета: формування уявлення учнів про взаємозв'язки музики, образотворчого мистецтва, поняття «музичного пейзажу».

Завдання:

здоров'язберігаючих – зберігати і зміцнювати фізичне і психічне здоров'я дітей, використовуючи зміну діяльності та застосовуючи різноманітні форми ведення уроку;

освітня – підвести дітей до усвідомлення понять «музичний пейзаж», «музична картина»;

розвиваюча – розвивати творчі здібності кожної дитини, її художню фантазію і уяву;

виховна – виховувати любов до природи, навколишнього світу.

Обладнання: мультимедійний пристрій, екран, комп'ютер, молоточки, дерев'яні ложки, бубон, металофон, шумові муз. інструменти; квадратики білого паперу, портрети П.І. Чайковського, І. Стравинський.

Музичний матеріал:

1. П. Чайковський «Квітень. Пролісок». З фортепіанного циклу «Пори року».

Фрагмент.

2. І. Стравінський «Поцілунок землі». З балету «Весна священна». Фрагмент.

3. Укр. нар веснянка «Благослови. мати»

4. Звуки природи для дітей.

Додатковий матеріал:

1. О Шовкуненко «Весна. Конча-Заспа»

2. М. Реріх «Поцілунок землі». Декорація до балету І. Стравінського «Весна священна».

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

Учитель: «Продзвенів знову дзвінок, починається урок».

«Здрастуйте, діти» (співає)

Діти: «Здрастуйте, учитель» (співають)

Учитель оголошує тему уроку.

2. Введення в тему уроку.

Зображення природи в мистецтві ніколи не було простим її копіюванням. Як би не були прекрасні ліси і луки, як би не манила художників стихія моря, як би не чарувала душу місячна ніч – всі ці образи, зафіксовані на полотні, у віршах чи звуках, викликають у нас почуття, переживання, створюють певний настрій. Природа в мистецтві одухотворена. Вона сумна або радісна, замислена або величава; вона така, якою її бачить людина.

Музика часто викликає в нашій уяві різні картини природи. Природа і мистецтво нероздільні одне від іншого, тому що природа з дитинства і назавжди входить в життя кожної людини.

Художник, поет, композитор часто оспівують красу природи.

Якщо, вчитуючись у книги, вдивляючись у картини, вслухаючись у музику, ми будемо звертати увагу в них на все, що пов'язане з природою, ми, може бути, навіть здивуємося того, як часто і глибоко проникає природа в мистецтво, як тісно вони пов'язані один з одним. Ось чому у будь-якої людини любов до мистецтва і любов до природи – дуже близькі і родинні почуття.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Експерементальне дослідження – використання казок для розвитку школярів
Наприкінці роботи я хочу привести один цікавий експеримент, що був виконаний вчителями у Зашковицькій ЗОШ І ступеня Городоцького району Львівської області і був спрямований на перевірку ефе ...

Суть використання міжпредметних зв’язків при вивченні розділу ”Техніка і технологічні процеси виготовлення виробів з конструкційних матеріалів”
В процесі здійснення міжпредметного зв’язку трудового навчання з іншими шкільними предметами неможливо розглядати всі поняття і закономірності, які використовуються як наукові основи трудов ...

Перевірка якості знань студентів отриманих під час проведення практичного заняття з використанням активних методів навчання
Аналіз результатів експериментального дослідження практичного заняття з використанням активних методів навчання показав: - ефективність активного методу навчання (імітаційний) у глибокому з ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.edudirect.net