Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Сторінка 5

2. І.п. – Стоячи, ноги – на ширині плечей; обхоплюємо груди руками – вдих носом (не згинаючи спини), розвести руки в сторони – видих, через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів. Потім розводимо руки в сторони – вдих носом, обхоплюємо груди руками, – видих, через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів.

3. Присідаючи, руки відводимо вперед або в сторони, спина – пряма – вдих носом. Повертаючись в і.п., – видих через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів. Потім – вдих присідаючи (спина пряма) – видих. Повертаючись в і.п., – вдих. Повторюємо 5 разів.

4. І.п. – Стояти прямо, тримаючи руки за спиною так, щоб одна кисть руки охоплювала іншу. Вдих – живіт вперед, видих – живіт підтягнули, пауза 1–2 сек. При диханні в цьому положенні працюють рівномірно м'язи живота і грудей. Повторюємо 5 разів.

5. І.п. – Стояти прямо, тримаючи руки за спиною так, щоб одна кисть руки охоплювала іншу, зробити вдих. Потім легко і вільно покласти руки на груди так, щоб вказівний і середній пальці стосувалися ключиць, в цей час видихати. У такому положенні залишатися до кінця видиху. Вдих – живіт вперед, видих – живіт підтягнути, пауза 1–2 сек. Повторюємо 5 разів.

• У міру накопичення первинних навичок, переходимо на більш складну щабель, додаючи ще й відновну вальну дихальну гімнастику за методикою Є.В. Лаврової

Відновлювальна дихальна гімнастика Є.В. Лаврової:

Ці вправи побудовані на використанні принципу масажу гортані вдихається і видихається дихальної струменем. Цим прийомом досягається збільшення рухливості голосових зв'язок, тому що під дією повітряного струменя відбувається стимуляція всіх м'язів гортані, що беруть участь у фонації.

Вправа «Губна гармошка»

І.п. – Сісти на стілець, притулившись до стінки, корпус випрямити, ноги зігнути під прямим кутом, ступні притиснути до підлоги. У такому положенні – вдихнути через гармошку, при цьому випинаючи живіт вперед, потім видихнути в гармошку, підтягуючи діафрагму і втягуючи при цьому живіт до спини. Дути необхідно повільно, протяжно, вдуваючи і видуваючи повітря на одній ноті. Починати треба з 30 секунд, роблячи перерву після кожної вправи 20–30 хвилин. Тобто у другій половині уроку, або в самому його кінці ми повертаємося до даного вправі знову. І знову не більше 30 секунд. Через 2 тижні збільшуємо навантаження до 1 хвилини. Вправа досить складне, але на мій погляд найефективніший з точки зору оздоровчого процесу. Спробуємо простежити цей дихальний процес з точки зору фізіологічного. І чи може він принести оздоровчий ефект. Тип дихання, який я пропоную дітям, у вокальній практиці називається – змішано-діафрагмальним. Дихання з активізацією м'язів черевного преса. Він складається з елементів як грудного, так і черевного типу. Змішане дихання характеризується розширенням грудної клітини в поздовжньому, поперечному, і передньозадньому напрямках.

Вдих складається з трьох елементів:

1. Спочатку діафрагма скорочується, випрямляється, йде вниз і тисне на органи черевної порожнини, від чого верхні стінки живота випинаються

2. Потім відбувається легке розширення грудної клітки в нижній і середній її частинах, саме розширення, а не підняття.

3. На завершення вдиху відбувається легке підтягування нижніх стінок живота, для того щоб за допомогою черевних м'язів утримати діафрагму в скороченому стані і регулювати, таким чином, видих.

Видих відбувається рівною тривалої струменем, без поштовхів, з однаковою легкістю в різних положеннях тіла, що забезпечує рівне і вільне звучання голосу. Розширення нижньої і середньої частини грудної клітки і легке випинання живота зберігається майже до кінця видиху. Дихання рівним струменем виходить через отвір в губах. Живіт і грудна клітина опадають дуже повільно. Регулятором служать ніжне-черевні м'язи.

Тільки таке дихання забезпечує надзвичайно важливий для голосу механізм – опору звучання. «Опора (appogio) – це спеціальний термін, що визначає свідоме уповільнення фази видиху, завдяки контролюванню напруги м'язів – «видихателей».

А саме цій меті підпорядковані дані дихальні вправи. Вправи, за допомогою яких ми досягаємо звучання голосу на ОПОРІ, застосовуючи даний тренінг.

Таким чином, весь комплекс дихальної гімнастики безпосередньо пов'язаний з процесом «оздоровлення»!

Обов'язковим елементом здоров'язберігаючої організації уроку відповідно до сучасних вимог є фізкультхвилинки. Фізмінутки проводжу через 20 хвилин від початку уроку. Застосовувані вправи носять емоційний характер, що сприятимуть створенню сприятливої атмосфери на уроці.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Методика формування художньо-конструктивного мислення засобами галицького побутового костюма
Змістовні особливості розвитку конструктивного мислення молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва визначаються Державним стандартом загальної середньої освіти. Відповідно до вимо ...

Підготовка вчителя молодших класів до організації та проведення уроку
Розвиток сучасної української школи ставить нові завдання і вимоги перед тими, хто готує майбутнє нашої держави. Відхід від стереотипізації, перехід до особистісного спрямування, індивідуал ...

Особливості оволодіння писемним мовленням молодшими школярами з тяжкими порушеннями мовлення
Процес оволодіння письмом, як відомо, забезпечується сформованістю навички моделювання звукової структури слова, символізації та графомоторної навички. За ступенем значущості ці навички в п ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net