Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

2. І.п. – Стоячи, ноги – на ширині плечей; обхоплюємо груди руками – вдих носом (не згинаючи спини), розвести руки в сторони – видих, через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів. Потім розводимо руки в сторони – вдих носом, обхоплюємо груди руками, – видих, через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів.

3. Присідаючи, руки відводимо вперед або в сторони, спина – пряма – вдих носом. Повертаючись в і.п., – видих через широко відкритий рот. Повторюємо 5 разів. Потім – вдих присідаючи (спина пряма) – видих. Повертаючись в і.п., – вдих. Повторюємо 5 разів.

4. І.п. – Стояти прямо, тримаючи руки за спиною так, щоб одна кисть руки охоплювала іншу. Вдих – живіт вперед, видих – живіт підтягнули, пауза 1–2 сек. При диханні в цьому положенні працюють рівномірно м'язи живота і грудей. Повторюємо 5 разів.

5. І.п. – Стояти прямо, тримаючи руки за спиною так, щоб одна кисть руки охоплювала іншу, зробити вдих. Потім легко і вільно покласти руки на груди так, щоб вказівний і середній пальці стосувалися ключиць, в цей час видихати. У такому положенні залишатися до кінця видиху. Вдих – живіт вперед, видих – живіт підтягнути, пауза 1–2 сек. Повторюємо 5 разів.

• У міру накопичення первинних навичок, переходимо на більш складну щабель, додаючи ще й відновну вальну дихальну гімнастику за методикою Є.В. Лаврової

Відновлювальна дихальна гімнастика Є.В. Лаврової:

Ці вправи побудовані на використанні принципу масажу гортані вдихається і видихається дихальної струменем. Цим прийомом досягається збільшення рухливості голосових зв'язок, тому що під дією повітряного струменя відбувається стимуляція всіх м'язів гортані, що беруть участь у фонації.

Вправа «Губна гармошка»

І.п. – Сісти на стілець, притулившись до стінки, корпус випрямити, ноги зігнути під прямим кутом, ступні притиснути до підлоги. У такому положенні – вдихнути через гармошку, при цьому випинаючи живіт вперед, потім видихнути в гармошку, підтягуючи діафрагму і втягуючи при цьому живіт до спини. Дути необхідно повільно, протяжно, вдуваючи і видуваючи повітря на одній ноті. Починати треба з 30 секунд, роблячи перерву після кожної вправи 20–30 хвилин. Тобто у другій половині уроку, або в самому його кінці ми повертаємося до даного вправі знову. І знову не більше 30 секунд. Через 2 тижні збільшуємо навантаження до 1 хвилини. Вправа досить складне, але на мій погляд найефективніший з точки зору оздоровчого процесу. Спробуємо простежити цей дихальний процес з точки зору фізіологічного. І чи може він принести оздоровчий ефект. Тип дихання, який я пропоную дітям, у вокальній практиці називається – змішано-діафрагмальним. Дихання з активізацією м'язів черевного преса. Він складається з елементів як грудного, так і черевного типу. Змішане дихання характеризується розширенням грудної клітини в поздовжньому, поперечному, і передньозадньому напрямках.

Вдих складається з трьох елементів:

1. Спочатку діафрагма скорочується, випрямляється, йде вниз і тисне на органи черевної порожнини, від чого верхні стінки живота випинаються

2. Потім відбувається легке розширення грудної клітки в нижній і середній її частинах, саме розширення, а не підняття.

3. На завершення вдиху відбувається легке підтягування нижніх стінок живота, для того щоб за допомогою черевних м'язів утримати діафрагму в скороченому стані і регулювати, таким чином, видих.

Видих відбувається рівною тривалої струменем, без поштовхів, з однаковою легкістю в різних положеннях тіла, що забезпечує рівне і вільне звучання голосу. Розширення нижньої і середньої частини грудної клітки і легке випинання живота зберігається майже до кінця видиху. Дихання рівним струменем виходить через отвір в губах. Живіт і грудна клітина опадають дуже повільно. Регулятором служать ніжне-черевні м'язи.

Тільки таке дихання забезпечує надзвичайно важливий для голосу механізм – опору звучання. «Опора (appogio) – це спеціальний термін, що визначає свідоме уповільнення фази видиху, завдяки контролюванню напруги м'язів – «видихателей».

А саме цій меті підпорядковані дані дихальні вправи. Вправи, за допомогою яких ми досягаємо звучання голосу на ОПОРІ, застосовуючи даний тренінг.

Таким чином, весь комплекс дихальної гімнастики безпосередньо пов'язаний з процесом «оздоровлення»!

Обов'язковим елементом здоров'язберігаючої організації уроку відповідно до сучасних вимог є фізкультхвилинки. Фізмінутки проводжу через 20 хвилин від початку уроку. Застосовувані вправи носять емоційний характер, що сприятимуть створенню сприятливої атмосфери на уроці.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Рекомендуємо почитати:

Особливості використання галицького побутового костюма на уроках образотворчого мистецтва
Національний одяг як компонент декоративно-прикладного мистецтва включає в себе численні види художньої практики, які можуть стати предметом вивчення на уроках образотворчого мистецтва. Це ...

Усвідомлення модерністської літератури крізь призму читацького сприйняття
З давніх часів вважалося, що людська особистість має три взаємопов’язані складові - тіло, розум і душу. Для гармонійного розвитку потрібно задовольняти вимоги кожного з них: задовольняти по ...

Проектування соціально-педагогічної технології корекції агресивності у дітей молодшого шкільного віку
Термін “соціально - педагогічна технологія” з’явився порівняно недавно. Однак, це зовсім не означає, що соціально-педагогічні технології взагалі в країні не використовувались. В даному випа ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net