Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Сторінка 2

Музично-раціональна психотерапія.

Музично-раціональна психотерапія в умовах загальноосвітньої школи являє собою сукупність прийомів і методів, спрямованих на розширення збагачення спектру доступних школяреві переживань і формування світогляду, яке допомагає йому бути здоровим і щасливим.

У пропонованому підході об'єднуються естетотерапія-лікування красою і аретотерапія-лікування ідеалами. Безсумнівний інтерес для формування в школярі оптимістичного і життєствердного світогляду представляють спеціально створені формули музичного самонавіювання, а також пісні, які можуть чинити на світовідчуття дитини позитивний вплив, бо оптимістичне сприйняття життя необхідно для душевного і самотіческого зору.

Терапія творчістю.

Дослідження вчених все частіше нагадують, що людина за своєю природою творець. Творчість вимагає від людини координації всіх моральних сил, і цей сплеск активності благотворно впливає на психіку людини, а значить, і на його фізичне здоров'я, тобто творчий процес зцілює.

Творчі завдання спрямовані на розширення репертуару доступних дитині емоційних переживань. Для цього необхідно скласти власну мелодію, яка відповідала б заданому образу. На уроках музики широко використовується інструментальне музикування – включення найпростіших музичних інструментів в процес виконання, як фольклорних творів, так і творів композиторів. Стоїть завдання розвитку координації найпростіших рухів при грі на музичних інструментах (ложках, свистульки, бубнах та інших).

Більш складною і досконалою формою інструментального музикування є шумовий оркестр, в основі якого – опора на ритм, ритмічну композицію. Звучні жести – це гра звуками свого тіла: хлопки, шльопанці, притупування, щиглики, цокання та інше. Використання звучних жестів вносить елемент руху, так неоходимо відчуття музики і для освоєння дітьми її ритму. Голоси дітей можуть використовуватися подібно інструментальним тембрам для різної звукокрасочной гри, створення різних звукових ефектів за участю язика, губ, м'язів гортані, щік: свист, шипіння, кряхтение, цокання, вдихи, видихи, вигуки-їх величезний арвенал з перших же занять утворює активний «інструментальний» словник дитини. Ці імітації сприяють розвитку звуковисотного і ретміческого слуху, почуття форми, активності уваги, швидкості реакції, пам'яті.

Казкотерапія.

У знаходженні способів вирішення дітьми своїх психологічних проблем велике місце займає казка. Казка відкриває дитині перспективи власного зростання, дарує надію та мрії-передчуття майбутнього, стає якимось духовним оберегом дитинства. Величезні можливості для душевного здоров'я молодших школярів має музична казка або казка в музиці.

Улибкотерапія.

Медики вважають, що здоров'я школярів стане міцнішою і від посмішок вчителів. У усміхненому вчителя діти бачать друга, і вчитися їм подобається більше. Дуже важливо на уроці і посмішка самого дитини. Якщо дитина співає і посміхається, то за рахунок цього звук стає світлим, чистим і вільним. Поступово його якості переходять і на особистість дитини в результаті постійного тренування усмішки.

Корекційно-розвивальна робота.

Основна корекційна завдання вчителя музики-підняти настрій дітей, зняти емоційний дискомфорт. Головне і найважливіше – це атмосфера уроку. Захопленість дітей, їх внутрішній комфорт, розкутість, майже відразу пропадає комплекс «я не вмію» – це дивує і привертає. Можливість бути прийнятим оточуючими без всяких умов дозволяє дитині бути самим собою, проявляти свою індивідуальність.

Колективний характер уроків музики підключає до оздоровчого процесу взаємні цілющі впливи з боку інших учнів – їх підтримку, співчуття і співпереживання.

Музика існує в нашому житті як живе знання та уявлення людини про самого себе, як засіб самопізнання і самовираження. Сприйняття і розуміння музики полягає в відчуття її зв'язками, м'язами, рухом, подихом. Крім того, спеціально підібрана музика дозовано тренує емоційний світ дитини і підвищує рівень імунних процесів в організмі, тобто призводить до зниження його захворюваності. Для того щоб музика подіяла на учня найбільшим чином, необхідно спеціально налаштувати і підготувати його перед прослуховуванням музичного твору. Налаштування полягає в тому, що діти повинні сісти в зручній позі, розслабитися. При повторному прослуховуванні я використовую репродукції картин художників, відеосюжети, заздалегідь підготовлені і пов'язані з тематикою уроку, а головне, з вмістом музичного твору. Спостереження за дітьми та аналіз результатів показують, що таке сприйняття творів мистецтва позитивно впливає на їх псіхоемоціанальное стан.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Особливості оволодіння писемним мовленням молодшими школярами з тяжкими порушеннями мовлення
Процес оволодіння письмом, як відомо, забезпечується сформованістю навички моделювання звукової структури слова, символізації та графомоторної навички. За ступенем значущості ці навички в п ...

Підготовка майбутнього вчителя до використання новітніх технологій
Розвиток нових інформаційних технологій на початку століття і тисячоліття відкрив перед людством величезні перспективи у комунікації. Нові інформаційні технології надають фантастичні можлив ...

Підвищення ефективності самостійної роботи на різних етапах навчання молодших школярів в практиці роботи масової початкової школи
Самостійною на уроці вважається така робота, яку учні виконують без участі вчителя, а лише за його завданням у спеціально визначений час. При цьому вони свідомо прагнуть досягти поставленої ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net