Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Музично-раціональна психотерапія.

Музично-раціональна психотерапія в умовах загальноосвітньої школи являє собою сукупність прийомів і методів, спрямованих на розширення збагачення спектру доступних школяреві переживань і формування світогляду, яке допомагає йому бути здоровим і щасливим.

У пропонованому підході об'єднуються естетотерапія-лікування красою і аретотерапія-лікування ідеалами. Безсумнівний інтерес для формування в школярі оптимістичного і життєствердного світогляду представляють спеціально створені формули музичного самонавіювання, а також пісні, які можуть чинити на світовідчуття дитини позитивний вплив, бо оптимістичне сприйняття життя необхідно для душевного і самотіческого зору.

Терапія творчістю.

Дослідження вчених все частіше нагадують, що людина за своєю природою творець. Творчість вимагає від людини координації всіх моральних сил, і цей сплеск активності благотворно впливає на психіку людини, а значить, і на його фізичне здоров'я, тобто творчий процес зцілює.

Творчі завдання спрямовані на розширення репертуару доступних дитині емоційних переживань. Для цього необхідно скласти власну мелодію, яка відповідала б заданому образу. На уроках музики широко використовується інструментальне музикування – включення найпростіших музичних інструментів в процес виконання, як фольклорних творів, так і творів композиторів. Стоїть завдання розвитку координації найпростіших рухів при грі на музичних інструментах (ложках, свистульки, бубнах та інших).

Більш складною і досконалою формою інструментального музикування є шумовий оркестр, в основі якого – опора на ритм, ритмічну композицію. Звучні жести – це гра звуками свого тіла: хлопки, шльопанці, притупування, щиглики, цокання та інше. Використання звучних жестів вносить елемент руху, так неоходимо відчуття музики і для освоєння дітьми її ритму. Голоси дітей можуть використовуватися подібно інструментальним тембрам для різної звукокрасочной гри, створення різних звукових ефектів за участю язика, губ, м'язів гортані, щік: свист, шипіння, кряхтение, цокання, вдихи, видихи, вигуки-їх величезний арвенал з перших же занять утворює активний «інструментальний» словник дитини. Ці імітації сприяють розвитку звуковисотного і ретміческого слуху, почуття форми, активності уваги, швидкості реакції, пам'яті.

Казкотерапія.

У знаходженні способів вирішення дітьми своїх психологічних проблем велике місце займає казка. Казка відкриває дитині перспективи власного зростання, дарує надію та мрії-передчуття майбутнього, стає якимось духовним оберегом дитинства. Величезні можливості для душевного здоров'я молодших школярів має музична казка або казка в музиці.

Улибкотерапія.

Медики вважають, що здоров'я школярів стане міцнішою і від посмішок вчителів. У усміхненому вчителя діти бачать друга, і вчитися їм подобається більше. Дуже важливо на уроці і посмішка самого дитини. Якщо дитина співає і посміхається, то за рахунок цього звук стає світлим, чистим і вільним. Поступово його якості переходять і на особистість дитини в результаті постійного тренування усмішки.

Корекційно-розвивальна робота.

Основна корекційна завдання вчителя музики-підняти настрій дітей, зняти емоційний дискомфорт. Головне і найважливіше – це атмосфера уроку. Захопленість дітей, їх внутрішній комфорт, розкутість, майже відразу пропадає комплекс «я не вмію» – це дивує і привертає. Можливість бути прийнятим оточуючими без всяких умов дозволяє дитині бути самим собою, проявляти свою індивідуальність.

Колективний характер уроків музики підключає до оздоровчого процесу взаємні цілющі впливи з боку інших учнів – їх підтримку, співчуття і співпереживання.

Музика існує в нашому житті як живе знання та уявлення людини про самого себе, як засіб самопізнання і самовираження. Сприйняття і розуміння музики полягає в відчуття її зв'язками, м'язами, рухом, подихом. Крім того, спеціально підібрана музика дозовано тренує емоційний світ дитини і підвищує рівень імунних процесів в організмі, тобто призводить до зниження його захворюваності. Для того щоб музика подіяла на учня найбільшим чином, необхідно спеціально налаштувати і підготувати його перед прослуховуванням музичного твору. Налаштування полягає в тому, що діти повинні сісти в зручній позі, розслабитися. При повторному прослуховуванні я використовую репродукції картин художників, відеосюжети, заздалегідь підготовлені і пов'язані з тематикою уроку, а головне, з вмістом музичного твору. Спостереження за дітьми та аналіз результатів показують, що таке сприйняття творів мистецтва позитивно впливає на їх псіхоемоціанальное стан.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Методика використання малих форм українського фольклору на уроках математики
В початкових класах при вивченні математики широко використовуються малі форми українського фольклору. Серед малих жанрів усного народного епосу особливе місце займає прислів'я, приказки, з ...

Реалізація принципу свідомості та активності навчання на практиці
Вимоги певних принципів реалізуються через систему правил. Правила – це регулятивні судження, заповіді, закони, що підпорядковують конкретні дії вчителя та учнів і без яких унеможливлюється ...

Родина та її соціальні функції
Родина, з позиції соціологів, являє собою малу соціальну групу, засновану на шлюбному союзі і кревному спорідненні, члени якої пов’язані спільністю побуту, взаємною допомогою, моральною від ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net