Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Сторінка 2

Музично-раціональна психотерапія.

Музично-раціональна психотерапія в умовах загальноосвітньої школи являє собою сукупність прийомів і методів, спрямованих на розширення збагачення спектру доступних школяреві переживань і формування світогляду, яке допомагає йому бути здоровим і щасливим.

У пропонованому підході об'єднуються естетотерапія-лікування красою і аретотерапія-лікування ідеалами. Безсумнівний інтерес для формування в школярі оптимістичного і життєствердного світогляду представляють спеціально створені формули музичного самонавіювання, а також пісні, які можуть чинити на світовідчуття дитини позитивний вплив, бо оптимістичне сприйняття життя необхідно для душевного і самотіческого зору.

Терапія творчістю.

Дослідження вчених все частіше нагадують, що людина за своєю природою творець. Творчість вимагає від людини координації всіх моральних сил, і цей сплеск активності благотворно впливає на психіку людини, а значить, і на його фізичне здоров'я, тобто творчий процес зцілює.

Творчі завдання спрямовані на розширення репертуару доступних дитині емоційних переживань. Для цього необхідно скласти власну мелодію, яка відповідала б заданому образу. На уроках музики широко використовується інструментальне музикування – включення найпростіших музичних інструментів в процес виконання, як фольклорних творів, так і творів композиторів. Стоїть завдання розвитку координації найпростіших рухів при грі на музичних інструментах (ложках, свистульки, бубнах та інших).

Більш складною і досконалою формою інструментального музикування є шумовий оркестр, в основі якого – опора на ритм, ритмічну композицію. Звучні жести – це гра звуками свого тіла: хлопки, шльопанці, притупування, щиглики, цокання та інше. Використання звучних жестів вносить елемент руху, так неоходимо відчуття музики і для освоєння дітьми її ритму. Голоси дітей можуть використовуватися подібно інструментальним тембрам для різної звукокрасочной гри, створення різних звукових ефектів за участю язика, губ, м'язів гортані, щік: свист, шипіння, кряхтение, цокання, вдихи, видихи, вигуки-їх величезний арвенал з перших же занять утворює активний «інструментальний» словник дитини. Ці імітації сприяють розвитку звуковисотного і ретміческого слуху, почуття форми, активності уваги, швидкості реакції, пам'яті.

Казкотерапія.

У знаходженні способів вирішення дітьми своїх психологічних проблем велике місце займає казка. Казка відкриває дитині перспективи власного зростання, дарує надію та мрії-передчуття майбутнього, стає якимось духовним оберегом дитинства. Величезні можливості для душевного здоров'я молодших школярів має музична казка або казка в музиці.

Улибкотерапія.

Медики вважають, що здоров'я школярів стане міцнішою і від посмішок вчителів. У усміхненому вчителя діти бачать друга, і вчитися їм подобається більше. Дуже важливо на уроці і посмішка самого дитини. Якщо дитина співає і посміхається, то за рахунок цього звук стає світлим, чистим і вільним. Поступово його якості переходять і на особистість дитини в результаті постійного тренування усмішки.

Корекційно-розвивальна робота.

Основна корекційна завдання вчителя музики-підняти настрій дітей, зняти емоційний дискомфорт. Головне і найважливіше – це атмосфера уроку. Захопленість дітей, їх внутрішній комфорт, розкутість, майже відразу пропадає комплекс «я не вмію» – це дивує і привертає. Можливість бути прийнятим оточуючими без всяких умов дозволяє дитині бути самим собою, проявляти свою індивідуальність.

Колективний характер уроків музики підключає до оздоровчого процесу взаємні цілющі впливи з боку інших учнів – їх підтримку, співчуття і співпереживання.

Музика існує в нашому житті як живе знання та уявлення людини про самого себе, як засіб самопізнання і самовираження. Сприйняття і розуміння музики полягає в відчуття її зв'язками, м'язами, рухом, подихом. Крім того, спеціально підібрана музика дозовано тренує емоційний світ дитини і підвищує рівень імунних процесів в організмі, тобто призводить до зниження його захворюваності. Для того щоб музика подіяла на учня найбільшим чином, необхідно спеціально налаштувати і підготувати його перед прослуховуванням музичного твору. Налаштування полягає в тому, що діти повинні сісти в зручній позі, розслабитися. При повторному прослуховуванні я використовую репродукції картин художників, відеосюжети, заздалегідь підготовлені і пов'язані з тематикою уроку, а головне, з вмістом музичного твору. Спостереження за дітьми та аналіз результатів показують, що таке сприйняття творів мистецтва позитивно впливає на їх псіхоемоціанальное стан.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Застосування інтерактивних методів навчання як один із шляхів підвищення ефективності уроку світової літератури
Одним із кроків підвищення ефективності уроку є впровадження інтерактивних технологій навчання. О.І. Помешун та Л.В. Пироженко визначили умовну робочу класифікацію цих технологій за формами ...

Дидактична гра як один із способів залучення молодших школярів до активної розумової діяльності
Дидактична гра - гра, спрямована на формування у дитини потреби в знаннях, активного інтересу до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок. Сучасна д ...

Аналіз навчально-методичних комплексів з англійської мови у восьмому класі основної школи
У цьому підрозділі описуються результати аналізу підручників англійської мови для 8 класу загальноосвітньої школи, що допоможуть нам дослідити проблему формування в учнів основної школи анг ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net