Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Нова педагогіка » Використання здоров’язберігаючих технологій на уроках музичного мистецтва

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Серед широко застосовуваних інноваційних, педагогічних технологій у сучасній школі, особливе місце займають технології здоров'язбереження.

Термін «здоров'язберігаючих освітні технології» можна розглядати як якісну характеристику будь-якої освітньої технології, її «сертифікат безпеки для здоров'я» і як сукупність тих принципів, прийомів, методів педагогічної роботи, які, доповнюючи традиційні технології навчання та виховання, наділяють їх ознакою здоров'язбереження.

До здоров'язберігаючих технологій відносяться педагогічні прийоми, методи, технології, використання яких йде на користь здоров'ю учнів.

Вокалотерапія.

Велика увага на уроках музики приділяється вихованню й розвитку дитячих голосів. Голос, яким співають наші учні, повинен литися вільно, без напруги і крику, бути природним і виразним. А.І. Попов засновник системи оздоровчого фізвокаліза, звернув увагу на одну загальну закономірність: володарі сильного голосу, як правило, мають міцне здоров'я. Вправи А.І. Попова сприятливо впливають на весь організм в цілому і на важливі голосові елементи тембраціі при фізвокалізе, дають можливість тренувати організм, м'язи, що приводять у рух руки, а вони особливо пов'язані з голосом.

Логоритміка.

Логоритмічних гімнастика є однією з форм активного відпочинку, найбільш сприятливого для зняття напруги після довгого сидіння. Рухові паузи просто життєво необхідні для дітей молодшого шкільного віку. Короткочасні фізичні прави під музику, викликаючи збудження інших відділів мозку, посилюють кровообіг і створюють сприятливі умови відпочинку для рані порушених відділів. Логоритмічних вправи об'єднані в комплекси загальнорозвиваючих вправ, які виконуються в положенні стоячи і сидячи. Активізуючи в цілому організм дітей, сприяючи випрямленню і розвантаженню хребта, музично – ритмічні хвилинки сприяють поліпшенню здоров'я дітей.

Ритмотерапія.

Танець, міміка і жест, як і музика, є одним з найдавніших способів вираження почуттів і переживань. Ритм, який диктує музика головному мозку, знімає нервову напругу, покращуючи тим самим мова дитини. Рух і танець допомагають школяреві легко встановлювати – дружні зв'язки з іншими дітьми, а це також дає певний психотерапевтичний ефект.

Музикотерапія.

Музика існує в нашому житті як живе знання та уявлення людини про самого себе, як засіб самопізнання і самовираження. Сприйняття і розуміння музики полягає у відчутті її зв'язками, м'язами, рухом, дихання. Основний акцент ставиться на залученні дітей до творів високого музичного мистецтва: твори «золотого фонду» музичної культури неодноразово повторюються на різних етапах навчання школярів. Для того щоб музика подіяла на учня найбільшим чином, його необхідно для цього спеціально налаштувати і підготувати.

Налаштування полягає в тому, що треба сісти в зручній позі, розслабитися і зосередитися на звуках музики. Їх не можна слухати без належної уваги, відволікаючись при цьому на будь-які сторонні справи. Пластичні імпровізації продовжують лінію розвитку емоційного відгуку дітей на музику. Найчастіше для пластичних імпровізацій і етюдів вчителем музики підбираються музичні твори, що мають програмне зміст, або такі, в яких яскраво і наочно розкривається музичний образ.

Фольклорна арттерапія.

При збереженні «золотого фонду» композиторів – класиків і дитячого пісенного репертуару необхідно посилити аспект вивчення музичного фольклору. Всі засоби традиційної культури спрямовані на формування сильної, творчої, життєздатної особистості, а також особливого середовища «стійкої духовності» як одного з найважливіших чинників завчасної профілактики наркоманії та ВІЛ.

У фольклорі дійсно є лікарі почали. Неоціненні музично-педагогічні гідності фольклорного матеріалу. Наспіви народних пісень народжувалися як природні прояви психофізичних станів людини, її природних фізіологічних можливостей.

У народних дитячих піснях особливо помітна безпосередній зв'язок з мовним інтонуванням. Завдяки природності й органічності, народних попевок досить швидко налагоджується координація голосу і слуху, що негайно позначається на точності інтонування. Традиційні дитячі пісні розвивають у дітей не тільки музичний слух і пам'ять, але і їх легкі, дихання, голосовий апарат. Вправи у виразному, чіткому, емоційно яскравому проголошенні і пропевание народно-поетичних текстів розвивають голос, підвищують мовну і співочу культуру.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Короткий курс адаптаційних занять для учнів перших класів "Перші дні у школі"
На нашу думку важливо саме на початку навчання допомогти дітям швидше адаптуватися до нових обставин, сформувати позитивне ставлення до навчання. Але, враховуючи обставини сучасної школи (п ...

Кількісний і якісний аналіз експериментального дослідження
Оцiнити ефективнiсть i резулътативнiсть розробленого комплесу діагностичних завдань для виявлення особливостей адаптації дітей старшого дошкільного віку з порушеннями мовлення до навчання у ...

Шляхи удосконалення монологічного мовлення учнів 5-9 класів
У статті узагальнено результати вивчення проблеми формування монологічного мовлення учнів у науковій і навчально-методичній літературі; показано шляхи використання методів навчання українсь ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net