Мета:
навчальна: узагальнення, контроль і перевірка знань учнів про Північну Америку, закріплення навичок роботи з картою та географічною інформацією;
розвивальна: розвиток пізнавального інтересу до предмета, формування уявлення про професії, пов’язані з науками географічного циклу, розвиток творчого миссення учнів за допомогою аудіовізуальних та екранних засобів навчання;
виховна: виховання почуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності.
Тип уроку: узагальнення і контроль навчальних досягнень учнів.
Форма проведення: урок-конференція.
Обладнання: фізична карта світу, політична карта світу, атласи.
Структура уроку:
Організаційний момент
Мотивація навчальної діяльності
Перевірка знань, глибини їх усвідомлення
Підсумок уроку
Домашнє завдання
Зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх.
Генрі Форд.
Хід уроку
На першому уроці, присвяченому вивченню Північної Америки, учнів було проінформовано про проведення заключного узагальнюючого уроку у формі уроку-конференції. Попередньо учні ознайомилися зі змістом уроку, функціями учасників та особливостями збору додаткового матеріалу про материк.
Клас об’єднується у п’ять груп, кожна з яких отримує конкретне домашнє завдання.
На заключному узагальнюючому уроці учні розміщуються по групах за партами, на яких розкладено назви груп і карточки-завдання, примірники картосхем із завданнями.
Кожна група обирає собі капітана. Разом вони обмірковують поставлені їм завдання, причому кожен учень повинен брати активну участь у цьому процесі і вміти відповідати на всі запитання.
Рекомендуємо почитати:
Методичні закономірності роботи з художніми творами у початкових класах
Аналіз змісту твору спрямований на з'ясування його теми і ідеї, його сюжету і композиції, образів і художніх засобів зображення. Розкриття ідейної спрямованості твору — це основа аналізу ху ...
Методика збагачення іншомовного словникового фонду в різних вікових групах
4-й рік життя. Основною метою формування словникового фонду у дітей цього віку є створення умов для міцного закарбування лексичних одиниць в пам'ять формування у них умінь розпізнавати ці с ...
Методика використання малих форм українського фольклору на уроках
математики
В початкових класах при вивченні математики широко використовуються малі форми українського фольклору. Серед малих жанрів усного народного епосу особливе місце займає прислів'я, приказки, з ...
У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>