Організація духовно -морального виховання школярів на уроках

Нова педагогіка » Духовно-моральні цінності дітей шкільного віку » Організація духовно -морального виховання школярів на уроках

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 4

- Ще хвилину тому ми тут бачили один пісок, а зараз перед нами постали красені-дерева. Подивишся на них, і здається, що всі вони однакові. Але якщо придивитися, то ми побачимо, що всі дерева різні, не схожі один на одного. Точно так само і люди: у кожного свої звички, свій характер.

- У вас ще залишилися квіточки. Напишіть у центрі квітки своє ім'я, а на кожному пелюсточку - рису свого характеру.

- А зараз переверніть квіточки і зі зворотного боку на кожній пелюстці напишіть таку рису характеру, яку ви хотіли б у собі бачити.

- Хто не посоромиться назвати ці якості?

- А що треба робити для того, щоб стати такою людиною?

- Прикріпіть ці квіточки на дерева.

- У нас вийшов красивий квітучий сад. Такий сад буде приносити не тільки радість, але і користь. Ось так сьогодні ми з вами ще раз переконалися в тому, що людина своїми добрими вчинками, добрим ставленням до людей здатний навіть спекотну і мляву пустелю перетворити в чудовий сад.

- А закінчити наш класний годину мені хочеться старої доброї дитячої пісенькою, яка також буде і моїм побажанням всім вам, - «Дорогою добра».

Аналіз та обговорення результатів.

Після цілеспрямованої проведеної роботи по духовно - моральному вихованню провели таке ж опитування другокласників.

Пояснили всі поняття 24 осіб. Учнів, які зовсім відмовилися виконувати завдання, не було.

Другокласники, на відміну від першокласників, без праці пояснюють не тільки поняття «дружба», «зло», «добро», «свобода», а й «щастя», «мудрість». Як і раніше важкими для тлумачення виявилися «помірність» і «милосердя».

Щастя пов'язується школярами другого року навчання зі святом, з радістю, везінням: «це коли людина радіє і йому дуже добре», «це коли день народження і багато подарунків», «коли комусь весь час щастить». Нерідко за змістом ця категорія наближається до такої, як «помірність»: «це коли людина думає, що йому всього вистачає», «що у нього є, то йому більше і не треба». Деякі діти пов'язали поняття «щастя» з пережитим: «це коли в селі з друзями граєш», «коли уроків не поставили», «коли з школи відпустили». З'являються відповіді досить високою для даного віку ступеня абстрагування: «на душі добре, нічого поганого, і так кожен день».

Мудрість для другокласників уособлюється в людині, який «усе знаєте розумний», «сильний», «вміє прийняти правильне рішення» і при цьому він часто «дуже старий». Деякі відповідають охарактеризували «мудрість» як «хвастунство».

Чи існують відмінності в поясненнях першокласників і другокласників понять «дружба», «зло», «добро», «свобода»? У відношенні дружби у відповідях починають диференціюватися конкретні ознаки: «це коли довіряєш іншому», «коли спілкуєшся часто з кимось і віриш йому», «це союз однодумців», «це такий зв'язок з людиною, коли хоч іноді сваришся, але все одно дружиш ».

Зло тлумачиться з точки зору заподіяння шкоди: «роблять погане», «ображають маленьких», «відібрали м'яч», тобто зберігається зв'язок з конкретною дією. Зберігається зв'язок і з поганим (злим) людиною, і зникають відповіді, пов'язані тільки з емоційною оцінкою даної категорії.

У розумінні добра існувала між дівчатками й хлопчиками різниця нівелюється. Другокласники пов'язують дану категорію перш за все за допомогою іншої людини.

З'являються відповіді на кшталт: «це коли людина вміє сприймати чужу біль» і «це багатство». Цікаво, що Л.С. Виготський в роботі «Педологія підлітка», вирішуючи завдання пояснення недіалектічності в мисленні підлітка, просить випробовуваних 13-14 років визначити абстрактні поняття, одне з яких - «добро». Аналіз висловлювань дозволив ученому зробити висновок про те, що вони «частіше визначають житейська, практичне значення цього терміна:" Добро - це є нажите, наприклад хороші сережки, годинники, штани і т.д. " . або, зрештою, "Цінні речі" »[1, с. 70]. У нашому випадку вік випробовуваних склав 8-9 років. Але тим не менш тлумачення добра як багатства зустрілося у відповідях другокласників тільки в єдиному випадку.

Як і першокласники, учні 2-х класів не змогли в поясненні категорій «помірність» і «милосердя».

Динаміка вмісту цих уявлень полягає в тому, що на початку молодшого шкільного віку спостерігається поступове оформлення інтересу до одного, виникає уявлення про винятковість дружніх відносин, а в кінці цього вікового періоду дружба виступає як взаімопріятное і безконфліктне взаємодія в спільній діяльності. Від 1-го до 2-го класу простежується перехід від зовнішніх описів прояви дружби («це коли двоє людей ходять разом») до внутрішнього змісту відносин («коли діляться враженнями», «це коли люди довіряють один одному», «коли є спільні інтереси »).

Щастя все рідше пов'язується з подарунками та святами і частіше - тільки з радісним, веселим настроєм: «це означає веселий від чогось», «коли в людини все добре», «життєва радість», «коли все вдається».

Милосердя більшість відповіли пов'язали з «добрим серцем» і «бажанням робити добрі справи», з «людиною, яка всіх жаліє».

Страницы: 1 2 3 4 

Рекомендуємо почитати:

Конструкторський етап виготовлення шалі в’язаної гачком
Шаль - це східна накидка, яку по заслугах оцінив весь світ. Служить як для повсякденного використання, так і як прикраса. Шаль може бути різної тематики, виготовлена з різних ниток, різних ...

Технологічний етап виготовлення виробу
Деревина є одним з найпоширеніших і найуніверсальніших матеріалів, який люди використовують з незапам'ятних часів. Деревина - дуже цінний матеріал, який використовується в житловому і проми ...

Загальні питання організації та проведення експерименту
Експериментальне дослідження було проведено з метою використання активних методів навчання на уроках іноземної мови та оволодіння навичок усного мовлення. Для вирішення поставленої задачі б ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net