Організація духовно -морального виховання школярів на уроках

Нова педагогіка » Духовно-моральні цінності дітей шкільного віку » Організація духовно -морального виховання школярів на уроках

Сторінка 3

Педагогічний зміст роботи з морального становлення особистості молодшого школяра полягає в тому, щоб допомагати йому просуватися від елементарних навичок поводження до більш високого рівня, де потрібно самостійність ухвалення рішення і моральний вибір. Успішність даного виду діяльності у формуванні моральних якостей школяра залежить від грамотності педагога, розмаїтості застосовуваних їм методів і емоційному відгуку дітей.

Метою морального виховання є формування цілісної, зробленої особистості в її гуманістичному аспекті.

Останнє припускає:

1. Вироблення розуміння життєвої важливості моралі;

2. Установку на вироблення моральної самосвідомості (совість);

3. Вироблення стимулів подальшого морального розвитку;

4. Вироблення моральної стійкості, бажання й уміння пручатися злу, спокусі і спокусі самовиправдання при порушенні моральних вимог;

5. Милосердя і любов до людей.

Засобами морального виховання є:

1. Моральне переконання як основний морально-психологічний засіб впливу на особистість.

2. Моральний примус як форма морального осуду.

Моральне виховання здійснюється в тісній органічній єдності, по-перше, з основний (професійної) діяльністю, по-друге, з вихованням світоглядним, до якого примикають інші розвиті форми спілкування і діяльності: художньо- естетична, політична, правова і т.д.

Крім педагогічного впливу на формування моральних і духовних цінностей особистості впливають багато факторів: соціальне середовище, різні види діяльності, що ведуть типи спілкування, полоролевые розходження дітей, при цьому кожен вік вносить свій внесок у формування моральної свідомості особистості; соціальна обстановка, що склалася в нашій країні, накладає відбиток на формування особистості.

Класна година «Дорогою добра»

Завдання:

- Виховувати у дітей почуття дружби і товариства;

- Розвивати комунікативні навички, мова;

- Вчити відрізняти хороше від поганого. Форма проведення заняття: бесіда з елементами гри.

Хід заняття.

Діти сідають півколом. У кожного з хлопців є набір вирізаних з паперу фігурок: насіннячко, крапля води, дерево, квітка.

- Сьогодні ми поговоримо на тему, дуже важливу для всіх нас, а ось на яку саме - ви відповісте самі, прослухавши пісеньку (звучить «Пісенька кота Леопольда»).

- Отже, хто назве тему нашого заняття? (Доброта.)

- Правильно. Але ми з вами не просто будемо говорити про доброту, а зробимо подорож по дорозі добра. (Учитель відкриває малюнок на дошці.)

- Що ви тут бачите? (Пустиню.)

- Спробуємо цю мляву спекотну пустелю перетворити на прекрасний, квітучий і запашний сад. Отже, вирушимо в дорогу!

- Хоч я й сказала «вирушаємо», але насправді ми вже давно йдемо по цій дорозі. Хто відповість, коли ми почали це подорож? (Коли народилися.)

- Вірно. Згадайте, будь ласка, як вас ласкаво називали батьки на ім'я, коли ви були маленькими. (Юленька, Мишенька)

- А що ви при цьому відчували?

- Подумайте, а якби вас точно так само називали й інші люди, приємно б вам було? (Так.)

- Значить, перш ніж звернутися до людини, ми повинні подумати, як краще це зробити. А краще - це звернутися по . (Імені.)

- Закрийте очі і згадайте, як ви звертаєтеся до людей. Відкрийте очі. Якщо ви звертаєтеся до інших по імені, то знайдіть у себе в наборі насіннячко і прикріпіть його до малюнка, тобто посадіть його в землю.

- Насіннячко ми посадили, а чи буде воно проростати? Чому? (Не буде, тому що в пустелі немає води.)

- Значить, нам необхідно відшукати джерело, з якого ми б могли брати воду і поливати наші насіння. А допоможуть нам хлопці, які приготували для вас інсценування розповіді В.А. Осєєва «Чарівне слово».

Діти показують інсценування.

- Давайте разом поміркуємо. Чому, коли Павлик просив що-небудь в перший раз, йому все відмовляли? (Він був грубий, зухвалий,)

- Чому ж все змінилося після зустрічі з дідком? (Павлік зрозумів, що треба бути привітним, чемним,.)

- Зробимо висновок: вступати з людьми треба так, як ви хотіли б, щоб чинили з вами. Одним словом, як відгукнеться . (Так і відгукнеться).

- Закрийте очі і подумайте, а чи так ви частіше робите в житті? Якщо так, то візьміть з свого набору крапельку води і «полийте» своє насінину.

- Коли є сонячне світло, тепло і вода, що буде відбуватися з насіннячком? (Воно буде проростати.)

- Ось так і в житті: якщо ми зробили щось хороше, то це не пройде безслідно. Давайте згадаємо, що кожен з вас зробив доброго для однокласників (гра «Компліменти» з передачею м'якої іграшки; іграшку можна передавати будь-якій людині, але двічі одного й того ж-не можна).

- Отже, ми зараз ще раз переконалися в тому, що гарне не забувається і завжди повертається добром. Я вважаю, що після цієї гри кожен з вас гідний вийти до дошки і «посадити» своє дерево.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Правила оформлення пояснювальної записки
Пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи магістра подається у вигляді електронного документу у форматі Word 6.0 і подальших версій, а також у друкованій версії одного примірника на од ...

Діагностика розвитку творчих здібностей у молодших школярів на уроках праці
У цьому розділі ми розглянемо простий тест, завдяки якому можна дослідити рівень розвитку творчих здібностей молодших школярів (тест оснований на розробці Х. Зиверта). Його виконання повинн ...

Вплив дорослих на розвиток особистості дошкільника
Умови розвитку дошкільника суттєво відрізняються від умов попереднього вікового етапу. Значно підвищуються вимоги дорослих до його поведінки. Центральною вимогою є дотримання обов'язкових д ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net