Гра як основний вид діяльності дітей дошкільного віку

Нова педагогіка » Гра як основний вид діяльності дітей дошкільного віку

Сторінка 6

Припустимо, це тека-пересування. Можна запропонувати увазі батьків мовний матеріал, пов'язаний з організацією при збиранні дитини в дитячий сад.

«Як ми збираємося вранці в дитячий сад»

Тілі-бом, тілі-бом! Чому ця в будинку суєта?

В будинку пил стовпом, Тому що ми-це ми з тобою:

В будинку пил стовпом Збираємося кудись

В будинку все вверх дном! Хоч кричи « Розбій».

Уранішні процедури:

Жив бобер в норі у річки, умиватися він любив.

Вранці, роблячи зарядку, на прогулянку виходив.

Умивався він раненько, зуби чистив, вуха тер.

Найчистішим і охайним був в лісі лісовий бобер!

Готуємося вечеряти. Просимо дитини про допомоги. Виховання інтересу до праці, через ігри із словом, можна представити у вигляді казки.

«Королівство столових приладів».

Було це або не було, а якщо було, то дуже давно. В королівстві столових приладів серед всякого посуду жили, не сумували ложки, вилки, ножі. А королівством тим правили король Безлад і королева Ледарка. В такому королівстві, де править безладдя, як правило, немає ніякого порядку. Тому вилки, ножі, ложки розташовувалися на столі як хотіли. Але одного разу, вони так перемішалися, що не знайшли собі місця і перелаялися. Стали сперечатися і кричати, де грудці з них лежати. Довго сперечалися вони і вирішили йти за порадою до тарілки. Підійшли і низько поклонилися: « Ти, тарілка, розумна. Розсуди нас, кому яке місце займати на столі?» І, звичайно ж, розумна тарілка дала їм пораду: « Для вас центром буду я.

Місце справа дам ножу

Поряд ложку покладу

Вилку покладу я зліва

Щоб зубцями вгору дивилася.

Вилки, ложки і ножі подякували розумній тарілці і розійшлися. І з тих пір з королівства зникли король Безпорядок і королева Ледарка. Там запанували порядок і затишок. Ложки і ножі завжди лежать праворуч від тарілки, а вилка зубцями вгору зліва.

Дитина з цікавістю слухає і із задоволенням виконує трудові дії.

Вечірні процедури. Для того, щоб процес навчання дитини чищенню зубів перетворився на захоплюючу гру і був в радість дитині, можна розучити скоромовки.

Всі добрі хлопці, чистять зуби акуратно.

Чистити зуби нам не лінь – чистимо їх двічі в день.

Чистимо зубки двічі в доба, чистимо довго - три хвилинки.

Щіткою чистої, не кошлатої, пастою смачної, ароматної

Чистимо щіткою вгору і вниз – ну, мікроби, бережись!

Готуємося до сну:

День розтане, ніч настане, і прийде в наш будинок

Ледве чутно кроками Дрема-добрий гном.

Він навколо розкине запону зоряно-голубої

І розсипле строкатий ворох казок над тобою.

Казку, слухаючи крадькома, замуркає кіт

І до світла від ліжечка дрімота не піде.

Психологами давно доведене, що дитина здатна відчувати, відчувати, мислити, вибудовувати свою продуктивну, учбову діяльність самостійно. Дошкільник приймає програму навчання в тій мірі, в якій вона стає його власною. Дитячий психолог К. Роджерс відзначав: коли дорослий намагається учити дитину тільки своїми методами, часто нудними і скучними, результати виявляються не такими успішними, якими могли б бути, оскільки подібне навчання часто дає дитині формальні знання, робить його пасивним.

Дитячі словесні ігри представляють особливий інтерес. В них відображаються характерні риси своєї епохи. Вихователю необхідно спостерігати за дитячою словесною грою, бачити її характерні особливості, давати їм право і можливості самим експериментувати із словом, розвивати граматично правильну мову.

Шановні вихователі, хочу запропонувати вашій увазі гру. Проаналізуйте діалог двох знайомих, випадково що зустрілися на вулиці, знайдіть помилки і виправить їх.

Ї Привіт! Слухай, була зараз в магазині «Веселка», там портфелі продають. Ти шукала, здайся.

Ї Я була в цьому магазині, мені там не сподобалося. В «Юності» гарніше. І продавці краще: мені не сподобався один, вона мені інший запропонувала. Правда, одна в черзі як почала квапити, щоб швидше вибирала.

Ї А на ринок не заходила?

Ї Була. Купила дещо кілограм помідорів, яблук, груш, баклажан.

Ї Ой, зайдемо сюди, вип'ємо соку. Ти, який будеш?

Ї Сливовий.

Ї А я, мабуть, чорне попрошу.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 

Рекомендуємо почитати:

Створення відео фрагментів
Ілюстрацією реальних ситуацій, що відбуваються в житті, а також демонстрацією поведінки певних об'єктів у мультимедіа-ресурсі може бути відеофрагмент. Це може бути оцифроване відео (живе ві ...

Особливості ознайомлення дітей з іншомовною грамотою в дошкільні роки
При ознайомленні дітей з граматичним матеріалом слід брати за основу пізнавальну діяльність, а під час тренування та застосування - комунікативну взаємодію. Навчаючи дошкільників граматики, ...

Поновлення бібліотечних фондів на сучасному етапі
За законом України бібліотеки мають пріоритетне право на придбання книг, документів, інших носіїв інформації відповідно до профілю комплектування їх фондів. Це право забезпечується одержанн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.edudirect.net