План-конспект сучасного комбінованого уроку на тему «Антарктида й Антарктика. 7 клас»

Нова педагогіка » Розробка уроків з географії » План-конспект сучасного комбінованого уроку на тему «Антарктида й Антарктика. 7 клас»

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Мета: ознайомити учнів з поняттям «Антарктика», загальними відомостями про Антарктиду – льодовий материк планети, особливостями водних мас Південного океану; забезпечити розуміння своєрідності фізико-географічного положення материка; поглибити та систематизувати знання про відкриття материка, сучасні дослідження материка, роль України в дослідженні Антарктиди; формувати навички самостійної роботи з додатковою літературою, підручником, картами, навички картографічної грамотності та культури; виховувати інтерес до предмета, вивчення теми, українських досягнень у дослідженні Антарктиди.

Обладнання: карта Антарктиди, портрети дослідників(Т. Беллінсгаузен, М. Лазарєв, Р. Скотт, Р. Амундсен) (Додаток А), картини до теми «Антарктида», атласи, зошити для практичних робіт, фізична карта світу.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: комбінований урок.

Структура:

Організаційний момент

Актуалізація опорних знань і вмінь

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вивчення нового матеріалу

Закріплення знань

Підведення підсумків

Домашнє завдання

Хід уроку

Організаційний момент

Вчитель вітається з учнями, оголошує тему уроку.

Актуалізація опорних знань і вмінь

Бліцопитування

Що вам відомо про відкриття Антарктиди?

Чому її відкрили останньою з материків?

Які материки розташовані найближче до Антарктиди?

Які океани її омивають?

Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

На попередніх уроках ми з вами вивчали жаркі материки – Африку, Австралію – уламки давнього материка Гондвани. На крайній південній частині нашої планети знаходиться ще один уламок Гондвани – Антарктида – льодовий, найхолодніший материк планети. Свою назву він отримав від розташування на протилежному боці земної кулі відносно Арктики(в перекладі з грецької буквально означає «протилежний Арктиці»). Антарктида, неначе величезна крижина, застигла за Південним Полярним колом. Ніде більше немає на Землі таких суворих природних умов. «Імперія холоду», «полюс недоступності», «безлюдний материк», «континент без кордонів» - усе це про Антарктиду – найвищий, найхолодніший материк на Землі. Його середня висота – 2040 м, а середня температура найтеплішого місяця – від’ємна. Він вкритий шаром льоду (2-4км), де міститься 80% запасів прісної води планети. Льодове покриття впливає на клімат всієї планети. Там немає пір року, а є полярна ніч та полярний день тривалістю з півроку.

Жителями цього материка є нелітаючі птахи пінгвіни. В Антарктиді відсутнє постійне населення. Територія не належить жодній державі. Після її відкриття перед ученими постало багато запитань:

Чи завжди материк був вкритий льодом?

Що знаходиться під льодовою шапкою?

Материк чи група островів?

Які корисні копалини є у надрах?

Чому небезпечна «озонова дірка» виникла над Південним полюсом?

Навіщо нам потрібно досліджувати Антарктиду?

Вивчаючи цю тему ми піднімемо завісу над таємницями материка.

Вивчення нового матеріалу.

Почнімо нашу мандрівку Антарктидою.

Загальні відомості

Робота з підручником

Площа суходолу – 14 млн. км2

Населення – немає постійного.

Найвища точка над рівнем моря – масив Вінсон(5140м).

Середня потужність льодового покриву – біля 2000м.

Найнижча температура повітря - -89.2оС.

Кількість держав, що мають постійні науково-дослідні станції – 18.

Особливості материка

На початку уроку були названі відмінні риси материка. Пригадаймо їх:

найвищий, найхолодніший;

середня температура найтеплішого місяця – від’ємна;

льодовий «шолом» впливає на клімат планети;

розрізняють не пори року, а полярний день та полярну ніч;

постійне населення відсутнє;

не належить жодній з держав.

Особливості географічного положення материка

«Географічний практикум» (робота в парах)

Завдання. Пригадати план характеристики материка, географічного положення, заповнити таблицю. Джерела інформації: підручник, атлас. (Додаток Б)

«Картографічний міні-марафон»

Рішення задач по фізичній карті Антарктиди. Перемагають ті учні, що швидко та вірно виконають завдання. Їх можна виконати двома способами: за допомогою градусної сітки або масштабу карти. (Додаток В)

«Порівняння» (колективна робота класу)

Страницы: 1 2 3

Рекомендуємо почитати:

Методика навчання розв’язання логарифмічних рівнянь та нерівностей
При введенні поняття логарифму і властивостей логарифмічної функції необхідно значну увагу приділити вмінню застосовувати основну логарифмічну тотожність, а також формулу переходу від одніє ...

Цілі та зміст навчання діалогічного мовлення
Діалогічне мовлення – це процес мовленнєвої взаємодії двох або більше учасників спілкування. Тому в межах мовленнєвого акту кожен з учасників по черзі виступає як слухач і як мовець. Таким ...

Абсолютна і відносна похибка наближеного значення числа
Значення чисел, якими користуються у практичних розрахунках, бувають точними і наближеними. Причини появи наближених значень чисел і величин можуть бути різними: неточність методу розв'язув ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net