Письмо як комплексний вид навчальної діяльності

Нова педагогіка » Психолого-педагогічна проблема підходу до використання інноваційних методів та прийомів у підготовці руки дітей до письма » Письмо як комплексний вид навчальної діяльності

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

- рухливий алфавіт кількох вправ.

Оволодіння навичками письма є складним і тривалим процесом. Адже дітям необхідно водночас засвоїти графічні, орфографічні і стилістичні навички. В дошкільному віці дітям необхідно засвоїти рухи руки при оволодінні графічними вміннями. Щоб у дитини сформувалась графічна навичка, в неї мають утворитися потрібні умовні рефлекси - вміння правильно зображувати окремі букви, слова, робити правильний нахил, розмір , положення літер на лінії, тощо.

Спеціально навчаючи праву руку письму, ми навчаємо мимо волі цьому ж і ліву. І навпаки. Якщо запропонувати написати букву правою рукою, а потім лівою, то одержимо те, що і права і ліва рука писали подібні по формі букви. Але права рука навчена писати в той час, як ліва - не навчена. Відмінність між письмом тією і другою рукою помітні: ліва рука робить більше помилок.

Хто вчив ліву руку писати? Ніхто. Ліва рука використала чужий психомоторний механізм регуляції рухів, тобто здійснився механізм психомоторного переносу . Цей самий процес здійсниться і тоді, коли будемо спеціально навчати ліву руку письму ми мимоволі навчимо писати і праву руку.

Ще древньогрецький філософ Платон казав про переваги дворукості і рекомендував заохочувати її розвиток у дітей. А в скіфів, наших предків - вправи для розвитку обох рук були обов'язкові для кожного. Діти народжуються не правшами і не лівшами. Такими вони стають в процесі свого розвитку. Розвиваючи обидві руки одночасно - розвиванню двох півкуль мозку - два засоби пізнання, два способи діяльності, дві картини Всесвіту. У дворукої людини гармонійно розвинуті обидві півкулі мозку, високий творчий потенціал, який треба допомогти йому використати.

В процесі письма утворюються зв'язки між елементами мови й рухами, потрібними для їх позначення на письмі. Саме під час утворення цих зв'язків дитини зустрічається з великими труднощами, які зумовлюються високою рухливістю руки, пальців, п'ясті, передпліччя. Особливості й труднощі письма полягають у необхідності одночасного розвитку рухів руки і очей. Виконання рухів контролюється, корегується, управляється шляхом зіставлення результатів з метою рухів.

В оволодінні навичкою, важливого значення набувають підготовчі вправи. Основна мета таких вправ - підготувати руку до письма, сформувати руховий стереотип, допомогти дитині позбутися тих труднощів, які виникають на початкових етапах оволодіння навичками. Як показує аналіз проведення досліджень (О.В. Запоріжця, Д.Б.Ельконіна та ін.) дитина старшого дошкільного віку як і фізіологічному, так і в психічному відношенні готова до сприймання нових видів орієнтовано-дослідницької діяльності і на її основі до засвоєння рухових навичок, до яких і належить навичка письма.

Професор Г.О. Люблянський пише: "Рука - знаряддя в будь-якій діяльності дитини, треба формувати координацію рухів під контролем свідомості , зору, вчити економних, раціональних рухів".

Страницы: 1 2 3 4 5 

Рекомендуємо почитати:

Проблема навчання у виховній системі В.А. Караковського
Школа, що зважилися на створення гуманної, демократичної системи, повинна бути готова до руйнування помилкового благополуччя. Найперше і найважче, що доводиться робити, - міняти педагогічні ...

Реалізація індивідуального підходу до учнів при навчанні математики
Група сильних учнів – неоднорідна група. В роботі В.А. Крутецького виділено три основні стадії розумової діяльності в процесі розв’язування будь-яких задач: отримання інформації про задачу, ...

Виховна робота в професійно-технічних навчальних закладах
Ефективність організації навчального процесу в професійно-технічних навчальних закладах підвищувалась, як свідчить проведене дослідження за рахунок реалізації її виховного потенціалу. Дуже ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net