Засоби виправлення інтонування

Нова педагогіка » Робота з неточно інтонуючими дітьми на уроках музики в молодших классах » Засоби виправлення інтонування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 5

Гарні наслідки дає проведення так званого мовчазного диктанту. Вчитель показує ручними знаками мелодичний зворот (зробивши перед цим настройку), наприклад зо, та, зо. Учні уважно дивляться, мовчки запам ятовують і, відтворивши у думці звучання, співають вголос. Учитель регулює складність поспівок. Ритм співу має відповідати ритмічній послідовності ручних знаків. Один з варіантів вправ на розвиток музично-слухових уявлень такий: вчитель називає ступені або ноти чи записує їхні назви на дошці, а учні співають.

Коли учні з числа «гудошників» почнуть вливатись в унісон, співаючи на склади з голосним у чи ю, вчитель пропонує проспівати окремі по-співки, а потім фрази і куплети вже із словами. Робити це слід дуже обережно, адже стара звичка заважає утворенню нових навичок й іноді учень тимчасово втрачає свої досягнення.

Якщо учень співає в потрібній теситурі без зривів, якщо інтонаційно його голос зливається з класним хором, вчитель може перевести його до іншої групи і дозволити не відвідувати додаткові заняття.

Індивідуально-групові додаткові заняття з учнями, що відстають в інтонуванні,— вимушений тимчасовий захід, викликаний, з одного боку, дуже різним рівнем музично-вокального розвитку учнів першого класу, а з другого,— потребою якомога швидше виконати головне завдання вчителя музики — навчити першокласників співати хором, тобто узгоджено, злагоджено щодо інтонації і всіх інших музичних елементів. Чим скоріше неінтонуючі учні подолають свій недолік, тим скоріше це завдання буде здійснене. Єдиний метроритм, єдина інтонація — основа хорового співу. Недарма дехто визначає хор як ансамбль унісонів.

Якщо займатись виправленням інтонації у «гудошників» тільки на уроках музики один раз на тиждень, де цим учням приділяється значно менше уваги, ніж на додаткових заняттях, ми надовго затягнемо виправлення інтонаційних недоліків. Прискорюючи можливість фронтальної роботи на уроках з усім класом, ми тим самим збережемо дорогоцінний час для музичного розвитку всіх учнів, для виконання шкільної програми з музики.

Додаткові заняття з окремими учнями, які відстають з того чи іншого предмета не з своєї вини, — реальна практика школи, цілком виправдана завданням викладання. Обидві форми занять з неінтонуючими дуже важливі і доповнюють одна одну, але під час індивідуально-групових занять вчитель більше індивідуалізує завдання, встановлює щільніший контакт з учнями, глибше вивчає особливості кожного з них. Робота проводиться на матеріалі, який розучується на уроці музики,— на вивчених або знайомих піснях, вокальних вправах або прикладах з сольфеджіо. Вчитель використовує названі прийоми, головним з яких є атакування на склади ту, ду, жу, зум, рум та ін. у середню та верхню зони дитячого голосу.

Залежно від індивідуальності того чи іншого учня вчитель вибирає поспівку і тональність. Якщо учень поки що може інтонувати тільки в низькій зоні, вчитель на перших заняттях паралельно з атакою верхніх звуків продовжує роботу над інтонуванням у низькій зоні, адже це своєрідний трамплін, від якого відштовхується дитина перед атакуванням у верхню зону.

Для зацікавлення дітей вчитель вносить у заняття елемент імпровізації, гри, стимулюючи учнів до створення коротких сценок, діалогів, ігор. Тут він має змогу регулювати висоту реплік, запитань, відповідей тощо. Тексти придумує спочатку вчитель, а потім і діти. Вчитель розпитує дітей про домашні та позашкільні справи, про родину, друзів, улюблених тварин тощо.

Дуже виправдала себе на практиці гра «Луна».

Під музику маршової пісні діти ніби відправляються з батьками на вокзал для поїздки в ліс. Під'їжджає поїзд, його веде великий червоний тепловоз. Діти, імітуючи гудок тепловоза, співають:

Висота гудка міняється, її регулює вчитель. Далі може прозвучати музика, що змальовує веселий рух поїзда. Діти імітують ритмічне стукотіння коліс, гудки. Приїхавши до лісу, батько і син йдуть гуляти. Між ними починається діалог. Роль обох персонажів спочатку виконує вчитель, а дві групи дітей на піаніссімо імітують на зразок «луни» всю розмову: поклики, запитання, відповіді.

Є багато варіантів проведення цієї гри. Вчитель по-різному розподіляє ролі. Доручаючи роль «луни» одному учневі або групі дітей, він домагається, щоб діти запам'ятовували репліки батька і сина, а потім відтворювали, привчаючись до вільного, ненапруженого співу на піаніссімо. Репліки дійових осіб відповідно до певних завдань складаються з різних тривалостей, бувають різної мелодичної складності, різної побудови і різної висоти.

Цю цікаву гру можна проводити і на уроці, доручивши репліки сина учням, що добре інтонують, відгомін — теж добре Інтонуючим дітям, але обов'язково треба включити до групи одного-двох «гудошників», яким іноді вдається проінтонувати в природній зоні дитячого голосу.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Методика збагачення іншомовного словникового фонду в різних вікових групах
4-й рік життя. Основною метою формування словникового фонду у дітей цього віку є створення умов для міцного закарбування лексичних одиниць в пам'ять формування у них умінь розпізнавати ці с ...

Основні напрямки читання. Види усвідомленого іншомовного читання
Розпочинаючи працювати над цією роботою по-перше я взнала чому навчання іноземної мови слід розпочинати саме в молодшому віці, тобто на початковому етапі загального навчання учнів. Що й зро ...

Психолого-педагогічні особливості естетичної розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
Проблема емоцій і почуттів складна і багатогранна. Почуття - одна із основних сторін психічного життя особистості. Вони є процесом переживання людиною свого ставлення до навколишньої дійсно ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net