Засоби виправлення інтонування

Нова педагогіка » Робота з неточно інтонуючими дітьми на уроках музики в молодших классах » Засоби виправлення інтонування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 2

Коли ж і в зниженій теситурі учень не інтонує, то вчитель може спробувати «здобути» верхні звуки за допомогою так званої атаки верхньої зони дитячого голосу. Цей прийом нами широко вживається. На нашу думку, йти до здобуття високих звуків поступово через грудний і середній регістри, тобто поєднувати дві манери звукоутворення,— дуже складний шлях. Отже, краще привчати дітей" одразу до високого головного звучання, різко ламаючи природний спосіб звуковидобування.

Як полегшити неінтонуючим дітям виробити нову звичку? За допомогою бесіди, ігрового діалогу увійти у щільний контакт з учнем, і, створивши відповідний емоційний стан, що буде психологічною передумовою до появи високої інтонації, запропонувати йому виразні, зворушливі низхідні поспівки на склади з голосним у або йотованим ю, які повністю звільняють гортань від напруги і сприяють появі головного тону. Саме доброта, звільненість почуттів незримо породжують в голосі високу мовну і співацьку інтонацію.

Практика виправлення недоліків інтонування показала, що в тих випадках, коли «гудіння» було пов'язане з поганими вокально-моторними звичками, саме пробудження щирості й внутрішньої свободи спричинялося до того, що дитина раптово інтонувала у високій зоні. Велику роль, тут грає ясний, точний показ вчителя, який діє безпосередньо на механіку звукоутворення учня, активізуючи її.

Під час перевірки інтонування багато важить зручна, цікава вокальна форма. Склади зум, ду, лю, му, ру, ту, ву, тру та ін. полегшують головне звукоутворення завдяки голосному у, «наближують» вокальне зву-, чання завдяки резонуванню приголосних з, м, в, р, л і, разом з тим, створюють грунт для ігрових діалогів завдяки звуконаслідувальному змісту цих складів: зум — бджілка, ду — сопілка, ту — гудок, тру — сурма, лю — вітерець тощо.

Наведемо кілька поспівок, які своїм емоційним змістом сприяють появі високої позиції голосу (вчитель співає їх, з словами, а учень на вокальні склади).

На останньому прикладі доречні вказівки вчителя: «ніжніше», «тихіше», «адже це про маму!» та ін. Не раз доводилося бачити, як такі засоби допомагали долати труднощі навіть під час короткої перевірки, не кажучи вже про систематичні заняття. Внаслідок більш ґрунтовної перевірки з елементами допомоги із групи «гудошників» у 12—14 учнів лишається всього 4—5, які поки що не інтонують, а решта так чи інакше виявляє здатність інтонувати (дехто інтонує досить вільно, але на зниженій теситурі, дехто навіть при невеликій допомозі співає у верхній зоні, одразу схоплюючи манеру головного звукоутворення, а дехто на склади співає один раз правильно, а потім знов «гуде».

Досвідчений педагог приблизно бачить перспективу виправлення інтонування, але розуміє, що для різних учнів це вимагатиме різного часу. Більшість дітей швидко навчаться співати з усім класом в унісон. Проте у 8—10%, тобто у 4—5 учнів процес виправлення інтонування може і затягтися, однак протягом першого року він має бути закінчений.

Шлях долання «гудіння» досить складний і непрямий, адже важко побороти явище інтерференції, коли стара, хибна навичка заважає утворенню нової. Це потребує систематичної роботи і міцного закріплення набутих умінь. І якщо учневі хоч один раз вдалося проспівати легким звуком і правильно звуконаслідувальну поспівку, то можна бути впевненим, що це добрий початок.

Ретельна перевірка інтонування деякою мірою вже є початком роботи над виправленням інтонаційних недоліків. Як вже зазначилось, робота ця повинна проводитися на уроках музики і на додаткових індивідуально-групових заняттях. На уроках музики навчання слід вести диференційовано з трьома групами учнів: відмінно інтонуючими (перша група), дітьми, що співали у звичайній зоні дитячого голосу, але відзначалися нестійким інтонуванням (друга група), і неінтонуючими, «гудошниками» (третя група). Звичайно, перед учнями цих груп ставляться різні завдання, але слід старатися не підкреслювати розмежування учнів по групах.

Як відомо, урок музики складається з трьох, компонентів: хоровий спів, музична грамота і слухання музики. Отже, найважливіші види музичної діяльності учнів на уроці музики — це виконання музики (спів), усвідомлення музичної мови (музична грамота) і сприйняття музики (слухання).

Логічна послідовність усіх компонентів уроку забезпечує систематичний музично-хоровий розвиток учнів. Для них урок повинен бути цілісним, не поділеним на частини процесом музикування, який має свою «драматургію», свою логіку, свою емоційну лінію. Виховні та навчальні цілі уроку музики різноманітні. Тут діти вчаться любити музику, тут вони починають захоплюватись нею, активно, з інтересом працювати, добиваючись певних наслідків. У процесі навчання учні формують свій художній смак, розвивають усі види музичного слуху, пам'яті, набувають музичних знань, вокально-хорових навичок і вмінь.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Рекомендуємо почитати:

Порядок проведення діагностики типів важковиховуваних дітей
Діагностика типів складається з ряду етапів. На підготовчому етапі психолог збирає відомості про дитину від осіб (батьків, учителі, друзів і т.п.), що звернулися із проханням про консультац ...

Засоби навчання. Їх види та функції
Засоби навчання — допоміжні матеріальні засоби школи з їх специфічними дидактичними функціями. Засоби навчання у навчальному процесі: слово вчителя — для передачі знань, слово і дія для фор ...

Методика розвитку та засоби вдосконалення сили
У методиці виховання сили існує декілька напрямків, кожен з яких спрямований на вдосконалення певного фактора, від якого вона залежить. Розглянемо кожен з них . Методика розвитку максимальн ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net