Засоби виправлення інтонування

Нова педагогіка » Робота з неточно інтонуючими дітьми на уроках музики в молодших классах » Засоби виправлення інтонування

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Залежно від встановлених причин «гудіння» вчитель застосовує ті або інші прийоми виправлення інтонування в нормальній зоні дитячого голосу. Заздалегідь важко сказати, як саме в кожному конкретному випадку вчитель поєднуватиме ці прийоми. Але він має добре їх засвоїти і творчо вживати і під час перевірки інтонування дітей, і на додаткових індивідуально-групових заняттях, і на уроках музики, працюючи з усім класом.

Слід відзначити, що спочатку не можна навчити одразу всіх учнів класу самостійно і правильно співати без підтримки музичного інструмента або голосу вчителя, на основі добре розвинених довільних і "стійких музичних слухових уявлень. Отже, основне завдання значно вужче: показати, як на початковому "етапі роботи з першокласниками навчити тих з них, хто не співає в тон з класом, приєднуватись до учнів, які інтонують чисто, до голосу вчителя або музичного інструмента (скрипки, фортепіано, бандури, баяна тощо), інтонаційно з ними зливатись, утворюючи чистий унісон. Це створить умови для подальшого музично-вокального розвитку кожного учня і класу в цілому. Таке, здавалося б, просте завдання потребує індивідуального підходу, розвитку у тимчасово відстаючих з музики учнів ряду важливих загальних музично-слухових та вокальних якостей.

Передусім вчителю треба якомога раніше перевірити рівень інтонування першокласників. Робити це краще в класі на уривках з добре знайомих дітям пісень, наприклад таких:

Краще проводити цю перевірку у формі сюжетної розповіді, наприклад, про те, як, гуляючи влітку по лісу, вчитель почув дитячий спів. Він вийшов на галявину і побачив як біля вогнища співали і танцювали діти. Вчитель наспівує мелодію почутої пісні («Калинка») і питає, чи знають її діти. Учні співають усі разом один куплет, потім групи по 7—8 осіб виконують одну-дві фрази. Один раз співає вся група, а вдруге кожна дитина окремо. Вчитель вибирає зручну тональність, орієнтуючись на середню теситуру дитячого голосу, у даному випадку — ре мінор, фа мажор або соль мажор. Вчитель підспівує фальцетом (вчителька співає звичайним голосом). Вже після одного-двох проспівувань музичної фрази групою можна виділити учнів, які а) відмінно і добре інтонують мелодію, б) замість того, щоб співати, «гудуть», в) інтонують найзручніші місця краще, а складніші — приблизно, але співають в нормальній теситурі. Ці враження уточнюються після індивідуального співу.

Прослухавши всіх учнів, учитель виділяє в першу чергу тих, хто зовсім не інтонує на запропонованій висоті, тобто «гуде». Для встановлення причин «гудіння» цих дітей треба перевірити більш ретельно, навіть, якщо треба, у позаурочний час. Важливо створити такі умови перевірки, щоб виключити найменше внутрішнє напруження, яке негативно впливає на природність звукоутворення у цієї категорії учнів.

Під час додаткової перевірки дитини, що не співає в тон з класом, вчитель задає їй кілька запитань, які допоможуть встановити з нею контакт, а також почути звучання розмовного голосу, зокрема встановити наявність в ньому високих звуків, «екскурсів» у верхню його зону. Це має велике значення, адже іноді високі звуки розмовного голосу і здатність його глісандувати у високу зону може стати основою для перенесення цієї властивості розмови на спів. Чим цікавішою буде бесіда вчителя з учнем, тим більше буде даних для виявлення цієї властивості голосу. Згадаємо слова професора Ервіна Купера: «Якщо дитина може сказати високим голосом «добрий вечір», це означає, що вона зможе й заспівати у високому регістрі».

Висотний рівень розмовного голосу можна виявити і під час декламації улюбленого вірша. У ході цих спостережень вчитель має з'ясувати справжні причини «гудіння»: нерозвинений музичний слух, низький розмовний голос, невміння користуватись мікстом і долати грудне звукоутворення, внутрішня загальмованість, надмірна соромливість, млявість, хворобливий стан голосо-дихального апарату тощо.

Якщо дитина не може проінтонувати запропоновану поспівку і не співає, а «гуде», рекомендуємо дари їй ту саму поспівку нижче на кварту чи квінту.

Коли у пониженій зоні дитина співає мелодію чисто, ясно, то причина «гудіння» не музично-слухова, а у відсутності координації між музичним слуховим уявленням і вокальним відтворенням. Якщо запропонована тональність не викликала потрібної відповіді, іноді варто пошукати близькі тональності (у даному разі, це може бути сі мінор, сі-бемоль мінор, ля мінор і навіть соль мінор). Будь-яка з цих тональностей раптом може виявитись зручною для інтонування окремих учнів.

Коли спів уривка знайомої пісні з словами не дає хороших наслідків, вчитель може запропонувати проспівати ту ж поспівку у нижчій тональності не з словами, а на склади ку («як зозуля») або ту-ру («як сурма»). Якщо дитина заспіває на склад правильно, вчителеві ясно, що причина «гудіння» — вада вокальна, а не слухова.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Урок історії як навчальне заняття
Навчальні заняття представляють основну організаційну форму вивчення історії в складі класу (групи) у системі загальноосвітніх установ і вищих навчальних закладів, проводяться з постійним с ...

Особливості здійснення соціальної роботи з прийомними сім'ями та прийомними дітьми
Всі форми соціальної роботи із супроводу прийомних сімей та прийомних дітей поділяються на групові та індивідуальні. Цікавою формою роботи є групи взаємопідтримки прийомних батьків (групи з ...

Творче виховання з використанням казки
а) Творчі вправи, їх потенціал. Творчі вправи передбачають переносити набуті навички у змінені умови, застосовувати їх у нестандартних обставинах, в уявних, умовно-реальних і природних ситу ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net