Особливості використання цифрових засобів навчання під час навчання іноземної мови

Нова педагогіка » Цифрові засоби навчання » Особливості використання цифрових засобів навчання під час навчання іноземної мови

Сторінка 2

вік педагогічних працівників;

відповідальність за пошкодження дошки;

не вміння працювати на комп’ютері;

не вміння поєднувати новітні цифрові технології із стандартними вимогами до уроку;

мотивація вчителя-предметника тощо.

Аналізуючи роботу вчителів, які систематично використовують інтерактивну дошку на уроках було встановлено, що вік педагогічних працівників (рис.1.1.) на освоєння новітніх технологій впливає. Наприклад, вчителі віком до 50 років, володіють інтерактивною дошкою і застосовують готові пакети прикладних програм на високому професійному рівні. Вони не відчувають страху перед дошкою, хоча володіють комп’ютером на початковому рівні, але вдало поєднують новітні технології у повсякденній педагогічній роботі вчителя-предметника, а інтерактивну дошку використовують як найкращий сучасний наочний засіб. А деякі вчителі старші за 50 років не вміють користуватися сучасними цифровими технологіями і не можуть поєднувати новітні цифрові технології із стандартними вимогами до уроку.

Описание: image035.gif

(рис.1.1.)

Зрозуміло, щоб використовувати інтерактивну дошку або мультимедійну систему необхідно володіти комп’ютером, хоча б на рівні користувача. Тому самими активними в опануванні новими технологіями виявилися молоді вчителі віком до 30 років. Цифрові навчальні засоби підвищують ефективність і продуктивність навчально-виховного процесу тільки в тому випадку, якщо вони методично грамотно застосовуються, тобто вчитель, вихователь добре собі уявляють і розуміють психологічні основи їхнього застосування. Неправильне використання технічних засобів навчання виникає, насамперед, через незнання або зневагу психологічними особливостями їхнього застосування. Тому можна виділити такі типові педагогічні помилки, що знижують ефективність застосування цифровими засобами навчання:

недостатня методична підготовленість учителя;

неправильне визначення дидактичної ролі й місця цифрових засобів на уроках, невідповідність їх можливостям та дидактичної значимості;

безплановість, випадковість їх застосування;

перевантаженість уроку демонстрацією, перетворення його в зорову, літературно-музичну композицію.

На такому уроці, по суті, відсутня навчально-виховна робота вчителя, порушуються елементарні дидактичні вимоги, переважає пасивне сприйняття навчальної інформації учнями, нераціонально витрачається навчальний час. У ході дослідження було розроблено систему впровадження цифрових навчальних засобів та комп’ютерних технологій у навчальний процес, що передбачає реалізацію таких етапів:

1. Виявлення у викладача бажання та здатності до застосування цифрових засобів навчання та комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес.

2. Вивчення вчителем як аналогових, так і цифрових (цифрових аудіовізуальних і комп'ютерних) навчальних засобів. При цьому необхідно не тільки знайомити педагога з цифровими засобами навчання та методикою їх використання на заняттях, але й активно давати різноманітні практичні завдання за їхнім застосуванням. Інакше кажучи, навчання учителів методиці використання цифрових засобів має бути розширене і виходити за рамки існуючого спеціалізованого курсу, реалізуватися в рамках вивчення інших напрямків їхньої підготовки та перепідготовки вчителя.

3. Побудова системи навчання викладачів та вчителів оволодінню не тільки цифровою технікою, але й комп'ютерними програмами і технологіями створення навчальних комп'ютерних (мультимедійних) продуктів.

4. Конкретизація змісту освіти щодо спрямованості на формування високих інтелектуальних та морально-вольових якостей учнів, способу його передачі змісту та організації його засвоєння.

5. Застосування методів і засобів формування, самоконтролю та самооцінки набуття учнями знань, умінь.

6. Аналіз отриманих результатів (у випадку негативних результатів - пошук способів їхнього усунення).

7. Подальший розвиток підготовки та перепідготовки вчителя щодо застосування цифрових засобів навчання та новітніх технологій у навчальному процесі, їх вдосконалення.

Таким чином, цифрові навчальні засоби підвищують ефективність і продуктивність навчально-виховного процесу тільки в тому випадку, якщо вони методично грамотно застосовуються, тобто вчитель, вихователь добре собі уявляють і розуміють психологічні основи їхнього застосування.

Страницы: 1 2 

Рекомендуємо почитати:

Традиції та новаторство у творчості А. Шенберга та Ч. Айвза
Не менш цікаво і, мабуть, ще більш наочно виявились тенденції до об'єднання в музиці західних країн вже у перших (і більш справжніх, як авангардисти) її новаторів у XX столітті - Шенберга і ...

Аналіз фактичного стану організації активного відпочинку у дошкільному навчальному закладі
Роботу по експериментальній частині дипломного дослідження ми проводили на базі дошкільного навчального закладу №46 „Подоляночка” міста Хмельницького. Колектив дошкільного навчального закла ...

Шляхи вдосконалення навичок усних обчислень у молодших школярів
Сам процес виконання усних обчислень за певної методики позитивно впливає на розумовий розвиток молодших школярів, оскільки він потребує виконання розумових операцій: аналізу і синтезу, кон ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net