Методика вивчення молодшими школярами рослин на уроках природознавства у 3 класі

Нова педагогіка » Вивчення молодшими школярами рослин на уроках природознавства в 3 класі » Методика вивчення молодшими школярами рослин на уроках природознавства у 3 класі

Сторінка 8

3. Проросле насіння висій у багатий на поживні речовини грунт у пластмасову склянку. Постав склянку в холодне місце на світло, поливай і розпушуй грунт.

4. Проросле насіння висій у багатий на поживні речовини грунт у пластмасову склянку. Постав склянку в тепле місце на світло, розпушуй грунт, не поливай. чем подкормить фикус

5. Проросле насіння висій у багатий на поживні речовини грунт у пластмасову склянку. Постав склянку в тепле місце на світло, розпушуй грунт, поливай. Зверху накрий банкою, щоб не потрапляло повітря.

6. Проросле насіння висій у прожарений промитий пісок, у якому немає поживних речовин ,у пластмасову склянку. Постав склянку на світло, в тепле місце, поливай і розпушуй грунт.

7. Спостерігай і записуй: коли показалися проростки? Коли на рослинах з’явилися листки? Який колір мають листки? Яка висота рослин? Скільки листків на рослині?

На уроці робота починається з розгляду дослідних рослин та їх усного опису. Учні першої групи розповідають за планом: висота рослини, колір і розміри листя, кількість його на рослині. Далі ставиться запитання: "Чому рослина має такий вигляд? У яких умовах вона виросла?" Діти вчаться аналізувати результати досліду під керівництвом учителя, відповідаючи на запитання або продовжуючи думку (вирази записані на дошці):

Рослина стояла на підвіконні, отже, вона мала достатньо… .

Температура повітря в класі 20 градусів тепла, тому рослині вистачало… .

Рослину поливали водою, отже, було достатньо… .

Насіння було висіяне у прожарений пісок, який не має поживних речовин, отже, рослині не вистачало… .

Причиною того, що рослина погано росла, була відсутність… .

Робимо висновок: щоб рослина добре росла і розвивалась, потрібні не тільки…, а й … .

За таким же планом, але з більшим рівнем самостійності учні міркують, з’ясовуючи значення світла, води, повітря, тепла.

Щоб діти переконалися у правильності зроблених висновків, учитель демонструє дослід №1 і дає завдання: "Порівняйте рослину з рослинами інших дослідів. Чим ця рослина відрізняється від інших? Чим можна пояснити, що вона зелена, найвища від усіх, має більші за розміром листки?" Діти самостійно аналізують умови досліду, порівнюють із описом рослини і доводять, що тільки тоді, коли є всі умови: світло, повітря, вода, поживні речовини – рослини добре ростуть і розвиваються.

Практична робота з метою формування вмінь вирощувати рослину без насіння

1. Візьміть гілочку смородини (живець) і посадіть у пластмасову склянку з ґрунтом. Доглядайте за рослиною, не забудьте підливати. Спостерігайте за змінами (за довжиною гілочки, за кількістю листочків).

2. Розгляньте цибулину цибулі. Посадіть цибулину у грунт у пластмасову склянку. Доглядайте за рослиною, підливаючи її. Спостерігайте за змінами (за появою листочків, кількістю листочків).

3. Відірвіть листочок кімнатної рослини сенполії і поставте його у склянку з водою. Спостерігайте за рослиною (зверніть увагу на появу корінців).

4. Зробіть висновок проте, як можна виростити рослину без насіння.

Завдання для спостережень за рослинами

Завдання для індивідуальних спостережень за кімнатними рослинами (довготривале)

1. Чи ростуть рослини взимку?

2. Чи втрачають кімнатні рослини взимку листки?

3. Чи цвітуть кімнатні рослини взимку?

Завдання для спостереження групами. З’ясуй, яка рослина краще росте.

Група 1.

1. Розглянь 2 кімнатні рослини бегонії, які стоять поряд

2.В однієї рослини ґрунт постійно розпушували, а в іншої – ні.

3. Що свідчить про те, що одна рослина краще росте, ніж інша? (Порівняй, яка рослина вища, у якої більше зелених листочків).

Група 2.

Розглянь 2 кімнатні рослини фіалки.

Одну рослину постійно підливали, іншу тимчасово –ні.

3. Що свідчить про те, що одна рослина краще росте, ніж інша? (Порівняй, яка рослина вища, у якої більше зелених листочків).

Група 3.

Розглянь 2 кімнатні рослини фікусу.

В однієї рослини постійно витирали листочки від пилу, в іншої тимчасово –ні.

3. Що свідчить про те, що одна рослина краще росте, ніж інша? (Порівняй, яка рослина вища, у якої більше зелених листочків).

Завдання для спостереження в куточку живої природи

Проведи дослідження, щоб перевірити, чи живі взимку рослини. Якщо зустрінеться зламана гілка, обережно зріж, помістити у пляшку з водою і постав у куточку живої природи. Поспостерігайте, як із бруньок розвиваються листочки (чи квіти) і зроби висновок. (Щоб пробудити рослини від зимового сну, потрібні тепло і вода. Вони і взимку живі, їх треба берегти, не ламати).

Завдання для спостережень за рослинами в природі

Поспостерігай за деревами і кущами восени. Розгляньте зовнішній вигляд дерев і кущів. Чи всі органи вони мають? Якщо не всі, то поясніть, чому вони відсутні? Чи на всіх деревах і кущах є плоди? Порівняйте плоди ясена, клена, липи, горобини між собою. Пригадайте, які умови необхідні для життя рослин. Чи є всі умови для росту та розвитку дерев і кущів восени? Які зміни відбулися з деревами і кущами?

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Рекомендуємо почитати:

Мовний матеріал як засіб формування комунікативно-мовленнєвих умінь
Якщо припустити, що пріоритет у навчанні усного мовлення повинен бути приділений культурно-побутовій тематиці, то, по-перше, така спрямованість навчання повинна бути належним чином забезпеч ...

Інноваційно-освітня діяльність педагога в галузі організації образотворчої діяльності дітей
Освіта в умовах сучасного динамічного суспільства вимагає постійної творчої активності всіх учасників педагогічного процесу. Особливо зростає значення творчої ініціативи педагогів у пошуку ...

Філософські, психологічні, соціолінгвістичні засади риторичної освіти
Гуманітаризація освіти покликана формувати цілісну картину світу, високу духовність і культуру особистості, її планетарне мислення. У філософії поняття “гуманітаризація” означає зміну сутні ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net