Мотиваційний потенціал школярів 10-11 класів до занять фізичною культурою

Нова педагогіка » Дослідження взаємозв’язку мотивації до занять фізичним вихованням та рівня фізичного розвитку та підготовленості учнів старших класів ЗОШ » Мотиваційний потенціал школярів 10-11 класів до занять фізичною культурою

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Шляхом анкетного опитування учнів виявлено, що основними структурними елементами мотивації визначені привабливі сторони у фізичній культурі та спорті, особисте активне ставлення, ідеал спортсмена, мета в спорті.

У результаті анкетування та обробки отриманих результатів стосовно першого елементу структури мотивації можна зазначити, що з усіх привабливих сторін фізичної культури учні віддають перевагу гарній будові тіла (45%), потім рівню здоров’я (25%), а далі йдуть фізичні якості: сила (10%), витривалість (8%), спритність (5%), швидкість (4%), гнучкість (3%).

Стосовно вольових якостей виявлено, що на першому місці у школярів стоїть наполегливість (55%). У виборі якостей хлопці більше привертають увагу до таких вольових якостей як сміливість (60%) і мужність (35%), а дівчат більше приваблює самовладання (30%) та сміливість (25%).

Наявність таких ціннісних орієнтацій школярів на різні сторони фізичного розвитку і фізичної підготовленості є результатом існуючих у суспільстві норм, вимог та поглядів і з’явилися вони у школярів внаслідок їх відповідного виховання.

Такий структурний елемент мотивації, як ідеал спортсмена, захоплює уяву учнів і примушує їх бути схожими на нього у своїх мріях та вчинках у 45% випадків. Ідеал спортсмена, оскільки його існування обумовлюється відчуттями та емоціями, відіграє досить суттєву роль у процесі формування мотивації до фізичної культури та спорту в 30% учнів.

Результати опитування школярів свідчать про те, що більшість з них не ставить собі за мету виховання позитивних рис характеру (65%). Таку мету визначають лише 5% учнів.

Для школярів більш притаманні такі цілі як: поліпшити здоров’я, свої фізичні якості, зробити красивою статуру – (65%) опитаних. Менша частина учнів (35%) визначають таку мету – стати спортсменом, досягти успіхів і перемог, виконати норми спортивних розрядів тощо. Але для здійснення цілей, учням, які складають (35%), за експериментальними даними, необхідні, крім уроків фізкультури і додаткові заняття спортом, які формують ініціативність, активність й самостійність.

Під час дослідження було проаналізовано ставлення учнів до характеру фізичних вправ і змагань у школі. Виявилося, що хлопцям найбільше подобається виконувати вправи на силу (55%), потім – вправи на швидкість (35%). На останньому місці стоять вправи на координацію рухів (5%) та витривалість (5%). Дівчатам, навпаки, більше подобаються вправи на координацію (такі як вільно гімнастичні вправи й вправи на снарядах), далі йдуть вправи на витривалість, на спритність (акробатичні), на швидкість, найменше – вправи на силу.

Щодо ставлення школярів до різних видів спорту, то можна зазначити, що загальним для хлопців і дівчат є задоволення від командних ігор (60%), а відмінним – хлопцям більше подобаються різні єдиноборства (20%), а дівчатам – гімнастика (20%).

Визначаючи фактори, які обумовлюють мотивацію учнів до занять фізичною культурою та спортом, ми аналізували і їхнє ставлення до характеру фізичних вправ і змагань у школі. Установлено, що серед видів фізичних вправ як у хлопців (35%), так і у дівчат (30%) інтерес викликають вправи на спритність і швидкість, але першим більше подобаються вправи на силу (55%), а другим – на координацію (45%). Щодо темпу виконання вправ можна зазначити, що майже всім школярам більше до душі швидкий темп (75%).

На запитання, які фактори обумовлюють фізкультурні та спортивні інтереси учнів, можна відповісти так: існують фактори внутрішні, до яких можна віднести особисті якості учнів, і зовнішні – це фактори зовнішнього середовища. Як виявилося, перша група факторів (внутрішні, навіть при наявності у школярів здібностей до конкретного виду спорту) не впливає на його вибір виду спорту. Про це свідчать 38% опитаних. Серед зовнішніх факторів на першому місці за інтенсивністю впливу стоїть учитель фізичної культури (60%), потім батьки (25%), а далі сукупність компонентів, до яких входить освіта, засоби масової інформації, товариші, поради тренерів тощо (15%).

Анкетування показало, що в умовах загальноосвітньої школи необхідно постійно проводити роботу, спрямовану на формування фізкультурних і спортивних інтересів учнів. Результати анкетування довели, що вирішальний вплив на те, що визначений вид спорту стає для учнів улюбленим, має саме вчитель фізичної культури.

В ході проведення дослідження було отримано результати випробувань рівня розвитку фізичних якостей, індивідуальних антропометричних та фізіологічних показників, а також рівня психологічної мотивації учнів 10 та 11 класів до занять фізичною культурою.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Труднощі навчання читання та письма турецькою мовою учнів початкової школи
Процес навчання читання та письма турецькою мовою на початковому етапі може ускладнюватися рядом об'єктивних та суб'єктивних факторів. До об’єктивних труднощів відносять труднощі орфографіч ...

Оцінювання тестових завдань
Як правило, комплекс тестів включає тести для визначення сформованості комунікативної компетенції в усіх видах мовленнєвої діяльності (говорінні, аудіюванні, читанні, письмі). Додатково мож ...

Дослідження питання вивчення священних книг в методиці літератури та шкільної практики
Вивчення священних книг у методиці викладання світової літератури є однією з важливих проблем сучасної літератури. Адже вивчення священних текстів в загальноосвітній школі має виключно прос ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.edudirect.net