Мотиваційний потенціал школярів 10-11 класів до занять фізичною культурою

Нова педагогіка » Дослідження взаємозв’язку мотивації до занять фізичним вихованням та рівня фізичного розвитку та підготовленості учнів старших класів ЗОШ » Мотиваційний потенціал школярів 10-11 класів до занять фізичною культурою

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 1

Шляхом анкетного опитування учнів виявлено, що основними структурними елементами мотивації визначені привабливі сторони у фізичній культурі та спорті, особисте активне ставлення, ідеал спортсмена, мета в спорті.

У результаті анкетування та обробки отриманих результатів стосовно першого елементу структури мотивації можна зазначити, що з усіх привабливих сторін фізичної культури учні віддають перевагу гарній будові тіла (45%), потім рівню здоров’я (25%), а далі йдуть фізичні якості: сила (10%), витривалість (8%), спритність (5%), швидкість (4%), гнучкість (3%).

Стосовно вольових якостей виявлено, що на першому місці у школярів стоїть наполегливість (55%). У виборі якостей хлопці більше привертають увагу до таких вольових якостей як сміливість (60%) і мужність (35%), а дівчат більше приваблює самовладання (30%) та сміливість (25%).

Наявність таких ціннісних орієнтацій школярів на різні сторони фізичного розвитку і фізичної підготовленості є результатом існуючих у суспільстві норм, вимог та поглядів і з’явилися вони у школярів внаслідок їх відповідного виховання.

Такий структурний елемент мотивації, як ідеал спортсмена, захоплює уяву учнів і примушує їх бути схожими на нього у своїх мріях та вчинках у 45% випадків. Ідеал спортсмена, оскільки його існування обумовлюється відчуттями та емоціями, відіграє досить суттєву роль у процесі формування мотивації до фізичної культури та спорту в 30% учнів.

Результати опитування школярів свідчать про те, що більшість з них не ставить собі за мету виховання позитивних рис характеру (65%). Таку мету визначають лише 5% учнів.

Для школярів більш притаманні такі цілі як: поліпшити здоров’я, свої фізичні якості, зробити красивою статуру – (65%) опитаних. Менша частина учнів (35%) визначають таку мету – стати спортсменом, досягти успіхів і перемог, виконати норми спортивних розрядів тощо. Але для здійснення цілей, учням, які складають (35%), за експериментальними даними, необхідні, крім уроків фізкультури і додаткові заняття спортом, які формують ініціативність, активність й самостійність.

Під час дослідження було проаналізовано ставлення учнів до характеру фізичних вправ і змагань у школі. Виявилося, що хлопцям найбільше подобається виконувати вправи на силу (55%), потім – вправи на швидкість (35%). На останньому місці стоять вправи на координацію рухів (5%) та витривалість (5%). Дівчатам, навпаки, більше подобаються вправи на координацію (такі як вільно гімнастичні вправи й вправи на снарядах), далі йдуть вправи на витривалість, на спритність (акробатичні), на швидкість, найменше – вправи на силу.

Щодо ставлення школярів до різних видів спорту, то можна зазначити, що загальним для хлопців і дівчат є задоволення від командних ігор (60%), а відмінним – хлопцям більше подобаються різні єдиноборства (20%), а дівчатам – гімнастика (20%).

Визначаючи фактори, які обумовлюють мотивацію учнів до занять фізичною культурою та спортом, ми аналізували і їхнє ставлення до характеру фізичних вправ і змагань у школі. Установлено, що серед видів фізичних вправ як у хлопців (35%), так і у дівчат (30%) інтерес викликають вправи на спритність і швидкість, але першим більше подобаються вправи на силу (55%), а другим – на координацію (45%). Щодо темпу виконання вправ можна зазначити, що майже всім школярам більше до душі швидкий темп (75%).

На запитання, які фактори обумовлюють фізкультурні та спортивні інтереси учнів, можна відповісти так: існують фактори внутрішні, до яких можна віднести особисті якості учнів, і зовнішні – це фактори зовнішнього середовища. Як виявилося, перша група факторів (внутрішні, навіть при наявності у школярів здібностей до конкретного виду спорту) не впливає на його вибір виду спорту. Про це свідчать 38% опитаних. Серед зовнішніх факторів на першому місці за інтенсивністю впливу стоїть учитель фізичної культури (60%), потім батьки (25%), а далі сукупність компонентів, до яких входить освіта, засоби масової інформації, товариші, поради тренерів тощо (15%).

Анкетування показало, що в умовах загальноосвітньої школи необхідно постійно проводити роботу, спрямовану на формування фізкультурних і спортивних інтересів учнів. Результати анкетування довели, що вирішальний вплив на те, що визначений вид спорту стає для учнів улюбленим, має саме вчитель фізичної культури.

В ході проведення дослідження було отримано результати випробувань рівня розвитку фізичних якостей, індивідуальних антропометричних та фізіологічних показників, а також рівня психологічної мотивації учнів 10 та 11 класів до занять фізичною культурою.

Страницы: 1 2 3 4

Рекомендуємо почитати:

Розвиток загальних психофізичних особливостей своєї особистості, які є передумовою оволодіння вміннями професійно - педагогічного мовлення
Маємо на увазі насамперед розвиток уяви (відтворювальної і творчої), асоціативної і образної нам'яті. Ми вже згадували, що обов'язковою умовою виразності мовлення вчителя є бачення ним тих ...

Загадки
1. Одна нога і шапка, а голови нема. Що це таке? (Гриб). 2. Штучка - одноручка, носик стальний, а хвостик лляний. Що це? (Голка). 3. Під двома дугами два яблука з кругами. Що це? (Брови і о ...

Загальні відомості про мовленнєву діяльність
Слово мовлення має три різних значення: а) мовлення як діяльність, мовлення як процес; б) мовлення як продукт мовленнєвої діяльності; в) мовлення як ораторський жанр. Мовлення в першому, пр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net