Вплив сили мотивації на рівень занять фізичною культурою учнів 10–11 класів загальноосвітньої школи

Нова педагогіка » Дослідження взаємозв’язку мотивації до занять фізичним вихованням та рівня фізичного розвитку та підготовленості учнів старших класів ЗОШ » Вплив сили мотивації на рівень занять фізичною культурою учнів 10–11 класів загальноосвітньої школи

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 10

Особливу увагу у школі варто приділяти оздоровчій роботі з ослабленими дітьми та хворими. У позаурочний час з ними проводяться спеціальні заняття з лікувальної фізкультури .

Спрямованість навчальної і позакласної роботи з фізичної культури на масове охоплення учнів систематичними заняттями фізичною культурою і спортом великою мірою сприяє зміцненню здоров’я вихованців школи, підвищенню рівня їх фізичної розумової працездатності. Як вже було вище сказано, гімнастика перед заняттями проводиться в школі за 20 хв. до початку уроків. Вона сприяє розв’язанню певних виховних і організаційних завдань. На відміну від ранкової зарядки, для гімнастики перед заняттями існують деякі обмеження (виконується в шкільній формі). Проте, все це не знижує їх властивості для розвитку фізичної культури школярів. Адже не секрет, що для більшості учнів ранкова гімнастика вдома стала не обов’язковою.

Фізкультхвилинки під час уроків сприяють підвищенню розумової і фізичної працездатності учнів. Як казав видатний вчений–педагог К.Д. Ушинський : “Дайте дитині трохи порухатись, і вона знову подарує вам 10 хвилин уваги, а десять хвилин жвавої уваги, якщо ви зуміли їх використати, дадуть вам більше, ніж цілий тиждень напівсонних занять.” Цією думкою вчених вчителі мають керуватися на кожному уроці, особливо на третьому і наступних 1–2 хв. для проведення фізкультхвилинки обов’язкові. Перед її початком треба провітрити класну кімнату. Потім під керівництвом вчителя учні виконують ряд фізичних вправ. Особливу увагу вчитель повинен приділяти тим вправам, які допомагають запобігти негативному впливу сидячого способу життя на фізичний розвиток дитини (порушенню постави, деформації будови тіла), сприяють більшому насиченню організму киснем.

Організоване проведення ігор, змагань та фізичних вправ на великих перервах є важливим фізкультурно-оздоровчим засобом у режимі шкільного дня. Ефективність відпочинку учнів і підготовки їх до навчання залежить від того, як вони проводять перерви. Під час великих перерв вчителем фізкультури добираються фізичні вправи у відповідності з віковими можливостями школярів. Перерви бажано проводити на свіжому повітрі і взимку. Тут діти постійно рухаються, і вправи виконують більш інтенсивно. Більшість фізкультурно-оздоровчих засобів на великих перервах здійснюються в ігровій формі. Особливо використовуються засвоєні учнями ігри чи рухові дії.

Головна мета в роботі вчителя фізичної культури, щоб кожний урок був сюжетом із життя, грою (незалежно від віку учнів). Саме під час гри у дітей виникають різноманітні позитивні емоції, які створюють для нервової системи найкращі умови формування найрізноманітніших рухових навичок і розвитку фізичних якостей. Щоб кожна нова тема уроку була сюрпризом для учнів, щоб вони часто просили повторити ту чи іншу вправу або гру іще раз. Саме це дає добру нагоду урізноманітнювати вже відомі рухи, вдосконалювати уміння школярів.

Сучасні уявлення про формування інтересу до занять фізичною культурою та спортом у школярів 10–11х класів. Аналіз педагогічної, психологічної та філософської літератури свідчить про різні погляди авторів щодо тлумачення поняття “інтерес”, хоча при цьому відмічається виключно велика його роль в активному пошуку шляхів і способів задоволення інтересу, який виник в особи до конкретного об’єкту.

Щодо формування інтересу до занять фізичною культурою та спортом дослідники вважають за головне вміло використовувати потребу підлітків постійно рухатися, стимулюючи трансформацію цієї потреби у стійкі мотиви та бажання самостійної систематично займатися фізичною культурою.

Паралельно з цим проаналізовано дослідження інших науковців, в яких висвітлюється роль особистості вчителя фізичної культури в процесі виховання позитивних інтересів учнів до занять фізичною культурою. Більшість дослідників мають спільну думку про те, що особистість учителя фізичної культури у вищезазначеному процесі має велике значення.

Існують також дослідження, в яких показано роль між предметних зв’язків, які повинен використовувати вчитель для формування інтересу до фізичної культури. Але, незважаючи на значну кількість наукових праць, присвячених висвітленню різних сторін формування мотивів, шляхів задоволення потреб і навіть інтересів до рухової діяльності людей в різні вікові періоди, дослідження, в якому ставилося за мету встановити чинники, які обумовлюють формування інтересу школярів до занять фізичною культурою, в літературі мало.

Структура й методичні основи фізичної підготовки в загальноосвітній школі. Фізичне виховання завжди було одним із засобів підготовки людини до трудової діяльності й пристосування до соціального середовища. Ігрове відтворення полювання, трудових процесів у древніх ритуальних змаганнях – один із способів удосконалення трудових навичок і фізичного виховання молоді на початкових стадіях розвитку людського суспільства. Згодом люди перейшли від простого копіювання фізичних навантажень і технічних прийомів трудових процесів у найпростіших іграх до більш широкої тематики ігор з певними правилами й до створення штучних спортивно-ігрових снарядів – елементів сучасної фізичної культури й спорту.

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Рекомендуємо почитати:

Особливості агресивності у дітей молодшого шкільного віку
Розглянемо психологічну характеристику дітей молодшого шкільного віку. Аналіз робіт Нємова Р.С., К. Бютнера щодо особливостей дітей молодшого шкільного віку показав, що у дітей у цьому віці ...

Урок засвоєння нових знань
1. Оргмомент (1хв) 2. Засвоєння знань народного календаря "Святолік" (2хв). 3. Актуалізація опорних знань (2 хв). 4. Мотивація навчальної діяльності (2 хв). 5. Повідомлення теми і ...

Проблеми з організацією та проведенням експерименту
На сьогоднішній день у школах існують проблеми з організацією та проведенням учнівського експерименту, який найчастіше виконується як ілюстративний, і не сприяє розвитку мислення, експериме ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net