Інженерно-педагогічні кадри професійно-технічних навчальних закладів

Нова педагогіка » Стан та розвиток професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю в Україні в 1958-2008 рр » Інженерно-педагогічні кадри професійно-технічних навчальних закладів

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 3

З 1969 по 1979 рр. в цілому відбулось зростання якісного складу інженерно-педагогічних кадрів профтехосвіти. У чотири рази зросла чисельність спеціалістів з вищою освітою, що працювали у ПТУ. У 1977 році – 88,2% директорів училищ, 85,8% викладачів мали вищу освіту, 96% майстрів виробничого навчання – вищу, незакінчену вищу, середню спеціальну або загальну середню освіту.

У звіті державного комітету СРСР з професійно-технічної освіти за 1981р. також зазначено, що інженерно-педагогічні працівники ТУ №2 м. Алупка Г.А. Тонощук, ТУ №3 м. Одеси О.Х. Михайлова, П.Т. Овсяннікова під час виробничого навчання на навчальних заняттях творчо використовували передовий досвід, крім того, проводили їх на високому науково-методичному рівні, що було можливо тільки за умови високого рівня їхньої професійно-педагогічної компетентності.

Доцільна організація та ефективне проведення навчальних занять також були відзначені і в навчальних закладах профтехосвіти Івано-Франківська. Так, особливий професіоналізм був проявлений інженерно-педагогічними кадрами (СПТУ №5), який реалізовувався через якісне виконання учнями навчальних занять.

Так, позитивної оцінки, на наш погляд, згідно аналізу педагогічної журналістики, заслуговує досвід роботи майстра виробничого навчання Н. Дорофєєвої професійно-технічного училища № 54 м. Дрогобича, де готували швачок-мотористок. Так, під час виробничого навчання вступний інструктаж проводився майстром виробничого навчання протягом 30 хвилин. Вона пояснювала тему уроку, демонструвала прийоми оброблення вузлів одягу, знайомила учнів з передовими методами обробки, а також перевіряла знання учнів. Корисним було те, що Н. Дорофєєва на вступний інструктаж запрошувала передових швачок підприємства, які демонстрували учням виконання технологічних операцій. Часто вступний інструктаж проводився майстром у формі дискусій, бесід, у ході яких на обговорення виносились достатньо відомі, але проблемні питання.

Завдяки участі у навчальному процесі саме компетентних інженерно-педагогічних кадрів, як засвідчує архівні документи, зокрема “Звіт Черкаського обласного управління профтехосвіти про підсумки навчальної роботи в технічних училищах за 1979-1980 рр. ” дозволило більшості учнів технічних училищ на випускних кваліфікаційних екзаменах продемонструвати високий рівень професійної підготовки та готовності до роботи на виробництві. У документі зазначено, що у результаті доцільно організованого виробничого навчання та виробничої практики, значних успіхів в оволодінні прогресивною технологією та передовими методами праці домоглися учні ТУ №8 (група швачки-мотористки) майстри виробничого навчання В.П. Усова та В.І. Олійник, в яких високі розряди отримали 70,9% учнів.

Про залежність успішності учнів від компетентності інженерно-педагогічних кадрів свідчать архівні матеріали. Так, наприклад, у “Звіті Дніпропетровського обласного управління про підсумки навчальної роботи технічних училищ за 1979-1980 рр.”, зазначено, що у більшості училищ на цей час працювали вже кваліфіковані майстри виробничого навчання серед яких О.П. Негода (ТУ№1 група кравців), А.Н. Миронова (ТУ №3 група кравців верхнього одягу), В.П. Шевченко (ТУ №11 група кравців), учні яких в заключний період навчання домоглися 100% якісної успішності та надбали добрі виробничі навички.

Аналіз звіту Кіровоградського обласного управління профтехосвіти “Про підсумки навчально-виховної роботи за 1982-1983 рр. по міським професійно-технічним училищам ” також доводить, що учні досягли значного підвищення якості знань, зменшилось число учнів, що навчалися на “3”. При цьому найбільш високі якісні показники успішності (98,7%) були в ТУ №4, яке готувало робітників для швейних фабрик та комбінатів побутового обслуговування.

Особливо високими практичними навичками оволоділи учні під керівництвом майстрів Л.О. Сонихової, В.Т. Чабан з професії “Кравець верхнього одягу з вмінням робити розкрій ”, успішність на “4”, ”5” в цих групах складала 89% .

Тобто, позитивні якісні показники виробничого навчання в училищах були наслідком доброї організації та ретельної підготовки до занять майстрів виробничого навчання.

Зазначимо, що в освіто-кваліфікаційній характеристиці зі спеціальності “Професійне навчання. Технологія текстильної та легкої промисловості ” Української інженерно-педагогічної академії цього етапу визначено такі вимоги до майбутнього інженера-педагога: вміння спілкуватися з людьми, зберігаючи при цьому витримку, спокій, доброзичливість. Крім того інженер-педагог саме швейного профілю повинен мати просторове і виразне зорове-образне представлення, технічне та гнучке мислення, розвинений художній смак, володіти стійкою увагою, його особистість повинна відповідати таким психологічним вимогам як цілеспрямованість, урівноваженість, комунікабельність та самокритичність.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Рекомендуємо почитати:

Прояви адаптації до шкільного навчання у дітей з порушеннями мовлення
Зі вступом дитини до школи наступає абсолютно новий етап її життя і до цього етапу вона повинна бути достатньо підготовленою. Раніше за все‚ повинні бути готові виконувати серйозну діяльніс ...

Особистісно орієнтована підготовка соціального педагога та працівника – нова парадигма дослідження соціальної педагогіки
У державних та міжнародних документах з проблем вищої освіти наголошується на необхідності формування нової генерації педагогічних кадрів, підготовленої до якісного забезпечення освітніх по ...

Особливості вікового періоду учнів 5 – 6 класів
Розвиток дитини є складним процесом становлення людської особистості, процесом безперервного руху, зміни і вдосконалення її фізичних та духовних сил. Цей процес має різні форми (анатомо-фіз ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.edudirect.net