Визначення етапів та особливостей функціонування професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю

Нова педагогіка » Стан та розвиток професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю в Україні в 1958-2008 рр » Визначення етапів та особливостей функціонування професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю

Заработок на криптовалютах по сигналам. Больше 100% годовых!

Заработок на криптовалютах по сигналам

Трейдинг криптовалют на полном автомате по криптосигналам. Сигналы из первых рук от мощного торгового робота и команды из реальных профессиональных трейдеров с опытом трейдинга более 7 лет. Удобная система мгновенных уведомлений о новых сигналах в Телеграмм. Сопровождение сделок и индивидуальная помощь каждому. Сигналы просты для понимания как для начинающих, так и для опытных трейдеров. Акция. Посетителям нашего сайта первый месяц абсолютно бесплатно.

Обращайтесть в телеграм LegionCryptoSupport

Сторінка 9

Зазначимо, що значне скорочення надходження випускників професійно-технічних закладів до виробництва зумовило визначення умов для навчання, при яких відбувалось би значне поєднання загальноосвітньої та професійно-практичної підготовки. На підставі цього у 1984 році була видана постанова “Про подальший розвиток системи професійно-технічної освіти і підвищення її ролі у підготовці кваліфікованих робочих кадрів ”, яка була впроваджена з метою здійснення єдиної державної політики в системі підготовки кваліфікованих робітників, а також для підвищення ролі Державного комітету УРСР з професійно-технічній освіти, в результаті всі відомчі професійно-технічні училища були переведені до його відомства.

З метою виконання вищезазначеної постанови у 1985 році вийшло Положення про середнє професійно-технічне училище, в якому середнє професійне училище було визнано єдиним закладом профтехосвіти, що представлено у табл. 1.1, додаток А.1. У положенні були регламентовані всі основні питання діяльності навчального закладу та організації навчально-виховного процесу в ньому, серед якого основою професійної підготовки було визначено виробниче навчання та виробнича практика, а також обумовлено утворення єдиного типу училища як принципово нового навчального закладу.

Спостерігаючи за розвитком втілення в життя вищевикладених заходів, О.М. Коханко, встановив, що прискорення переходу закладів профтехосвіти на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою та проголошення їх СПТУ негативно відбилося на якісних показниках, оскільки на той час ще не було готовності для здійснення цього процесу.

З’ясовано, що вперше за період розвитку профтехосвіти, було прийнято Положення про базове підприємство (об’єднання, організацію) середнього професійно-технічного училища у 1985 році, яким законодавчо було визначено механізм здійснення спільної діяльності професійно-технічних закладів та підприємств щодо підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, що представлено.

Втілення в життя даного положення дало позитивні результати. Так, на базових підприємствах практикувались, навчались, підвищували свій професійний рівень учні з різних професійно-технічних навчальних закладів, майстри виробничого навчання стажувались в цехах, кращих спеціалістів-виробників з великим виробничим досвідом направляли до училищ для праці майстрами, викладачами, збагачувалась матеріально-технічна база навчальних закладів.

Свідченням цього може бути робота Херсонського текстильного комбінату, який на посади майстрів виробничого навчання направив училищу – 33 робітники, Одеського швейного виробничого об’єднання імені Боровського, яке також направило 7 робітників. Крім того на Луцькій фабриці були підібрані досвідчені наставники, які знайомили учнів з технологією виробництва, допомагали їм опануванні професією, передовими прийомами та методами праці.

З метою усунення існуючих недоліків, поліпшення процесу організації та проведення виробничої практики в середніх професійно-технічних училищах було затверджено наказом Державного комітету Ради Міністрів СРСР з професійно-технічної освіти від 27.01.1986 року №21 Положення про виробничу практику учнів середніх професійно-технічних училищ, що готують кваліфікованих робітників для промисловості, торгівлі та галузей, що обслуговують населення, що представлено у табл. 1.1, додаток А.1. Дане положення визначало чіткий механізм взаємодії СПТУ та підприємств у цей період навчального процесу. Особлива увага в документі зверталась на вивчення учнями передового виробничого досвіду, а також враховувались соціальні аспекти їхньої захищеності під час виробничої практики .

У результаті було порушено питання про оплату праці учнів під час виробничої практики. Робітники професійно-технічних закладів були не згодні з тим, що учні отримували за свою працю 50% грошей (друга половина залишалася в розпорядженні училища). Тому реагуючи на проблему, що виникла був виданий наказ Державного комітету Ради Міністрів СРСР з професійно-технічної освіти від 13.08.1991 року № 380 “Про внесення в рішення уряду СРСР змін з питань виплати учням професійно-технічних училищ сум, зароблених ними в період виробничого навчання та виробничої практики”, де було визнано зняття обмежень з виплати учням професійно-технічних училищ сум, зароблених ними в період виробничого навчання та виробничої практики.

Характерним недоліком того часу, була надмірна за політизованість навчально-виховного процесу, орієнтація на застарілі технології виробництва, централізація системи керування навчальними закладами. Це не давало змогу враховувати можливості самих навчальних закладів, обмежувало впровадження в процес навчання інновацій відповідних зростанню науково-технічного прогресу.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Рекомендуємо почитати:

Загальна класифікація тренажерів та іншого обладнання
В усім світі для підтримки здоров'я, гарного самопочуття й прекрасного настрою використаються тренажери для розвитку витривалості. Одним з показників здоров'я людини є стан серцево-судинної ...

Методи літературознавчого аналізу та проблема літературної освіти в школі
Реформування національної школи ставить завдання модернізувати всі ланки освіти, зокрема і технологію викладання як української, так і зарубіжної літератур. Проблема літературної освіти в ш ...

Напрями і перспективи розвитку системи середньої професійної освіти
На сучасному етапі збільшується потреба у фахівцях середньої ланки для розвитку економіки, підвищення технологічної культури виробництва, забезпечення адміністративно-технічної підтримки пр ...

Викладання іноземної мови

Викладання іноземної мови

У ДНЗ навчання дітей англійської мови доцільно розпочинати з п'ятилітнього віку. Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати другу мову у колективі. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.edudirect.net